
Як приєднатись до Пласту?
Перепрошуємо, в більшості міст ви можете стикнутись з чергою дітей до Пласту. Це пов'язано з тим, що дітей, охочих приєднатись до організації, більше, ніж волонтерів-виховників, які проводять заняття.
Однак, ви можете допомогти своїй дитині долучитись, ставши виховником для неї та кількох інших діток. Це не потребує багато часу – всього пару годин занять, один раз на тиждень. Також, ви можете підтримати Пласт фінансово, чим дуже допомогти нам у пошуці та навчанні нових виховників.
Вихованці Пласту
Відгуки батьків
про Пласт
FAQ
Основу пластової програми складають щотижневі заняття – сходини. На них діти грають, співають, слухають, дискутують, майструють, обговорюють прочитане чи переглянуте, вивчають нове згідно програми для їх віку. Крім сходин, гурток дітей ходить у мандрівки, бере участь у змаганнях, акціях, вчиться на вишколах за спеціалізаціями. Підсумком року роботи завжди є двотижневий літній табір.
Членство в Пласті передбачає щомісячні внески – “вкладку” (і це слово саме за себе говорить – кожен вкладається по можливості). Вкладка покриває вартість канцелярії та іншого обладнання для занять, заходів пластової програми на рівні міста чи куреня, часткове навчання виховників. Майже всі дорослі у Пласті, за винятком кількох десятків адміністраторів, працюють на волонтерських засадах та не отримують за це жодних коштів.
Розмір внеску визначає кожен осередок окремо, спираючись на свої потреби (зазвичай, не більше 100 грн/міс). Для малозабезпечених можлива пільгова вкладка.
На перший погляд Пласт може здатись виховною організацією, хоча це не так. Пласт – створює середовище та умови для самовиховання дітей. Пластова програма має форму багаторівневої гри, для розвитку в якій необхідно виконувати завдання. Коли та у якій формі це робити – визначає сама дитина.
Слідкують за процесом та направляють дітей дорослі волонтери – виховники. Вони – старші друзі, що завжди підтримають та поділяться своїм життєвим досвідом.