Для батьків - Пласт
EN

Відгуки батьків
про Пласт

FAQ

Як відбуваються заняття?

Чи є Пласт релігійною організацією?

Бiльше

Основу пластової програми складають щотижневі заняття – сходини. На них діти грають, співають, слухають, дискутують, майструють, обговорюють прочитане чи переглянуте, вивчають нове згідно програми для їх віку. Крім сходин, гурток дітей ходить у мандрівки, бере участь у змаганнях, акціях, вчиться на вишколах за спеціалізаціями. Підсумком року роботи завжди є двотижневий літній табір.

Пластуни і пластунки, як і всі інші скаути та гайди в світі, шанують Бога (саме тому піонерський рух, який відкидав Бога, ніколи не був скаутським). Але, у скаутингу кожен може молитись по своєму. У Пласті в 1960-х роках спеціально була написана екуменічна пластова молитва "Царю Небесний", що не вказує на Бога жодної з релігій. Нею до сьогодні закінчується будь-який пластовий день чи захід. "Усвідомлюючи відповідальність перед Богом" (це теза із Конституції України, до речі) Пласт є поза конфесійним рухом і співпрацює з усіма церквами, які відповідають першій головній пластовій цінності – вірності Богу та Україні. Закон про Пласт підтримали одночасно дві найбільші українські церкви: Православна церква України та Українська греко-католицька церква. Нас об’єднують водночас цінності і Бога, і України.

Черга до Пласту пов'язана з тим, що дітей, охочих приєднатись до організації, більше, ніж волонтерів-виховників, які проводять заняття. Однак, ви можете допомогти своїй дитині долучитись, ставши виховником для неї та кількох інших діток. Це не потребує багато часу – всього пару годин занять, один раз на тиждень.

Наші зусилля спрямовані на те, щоб знайти та підготувати нових виховників. Якщо ви хочете, щоб ваша дитина потрапила до Пласту швидше — пропонуємо вам поширити інформацію про потребу у волонтерах серед своїх родичів та знайомих або самим стати нашим волонтером!