Стати виховником - Пласт
EN

Хто може стати волонтером-виховником у Пласті?

Батьки, які хочуть записати дитину в Пласт, і готові приєднатися разом із нею.

Повнолітні, які не є пластунами, і хочуть розвивати свідому українську молодь.

Повнолітні пластуни.

 

Чим займаються
пластові виховники?

1
Ведуть заняття щотижня
Щоб підготувати та провести зустріч, потрібно менше 4 годин. У вільному доступі є матеріали, які допомагають підготуватися. На заняттях діти вчать пісні, дискутують та майструють.

 

2
Організовують табори
Табір — найважливіший пункт у пластовій виховній програмі. Його разом організовує ціла команда виховників. Тому волонтери-початківці завжди мають підтримку більш досвідчених пластунів.

 

3
Розвиваються
Пласт — як тренер, який не дає стояти на місці. Протягом року для виховників відбуваються тренінги, на яких можна навчитися багато нового, щоби почуватися впевнено і постійно вдосконалювати свої навички по роботі з дітьми, організації заходів тощо.
4
Знаходять своє середовище
У Пласті легко творити нове і втілювати мрії. Тут ти знайдеш для цього вірних напарників і однодумців. Існують десятки спільнот (куренів) дорослих пластунів, об’єднаних спільними інтересами: екологія, спорт, авіація тощо.

Хто вони — пластуни-виховники?

01/03

Віталій Федорчук

Віталій долучився до Пласту у віці 33 років і став виховником своїх двох синів-близнюків, тому що їхня виховниця не могла продовжувати заняття. Зараз він організовує спортивні змагання для дітей та молоді, заходи, де вони вчаться жити в природі.

“У Пласті, навіть якщо тобі більше 30 чи 50 років, ти разом з дітьми береш участь в заходах, готуєш їсти, в’яжеш вузли, стрибаєш на спортивних змаганнях, щоб вони бачили твій приклад”.

Оксана Борщ

Оксана — пластунка з Києва, яка вже більше 5 років займається з гуртком дівчат-підлітків і займає ще 2 адміністративні посади. Оксана щотижня проводить заняття, їздить з гуртком на табори та організовує для них поїздки.

“Це мій внесок у розвиток свідомих громадян. Зараз дівчата роблять свої проєкти в Пласті і в школі, мають свідому позицію щодо суспільних проблем”.

Анна Андріїв

Аня опікується групою дівчат у маленькому місті України. Кожних вихідних пластунка повертається з іншого міста, де навчається в університеті, щоб провести заняття для свого гуртка.

“У нашому місті мало гуртків та секцій для дітей та молоді, тому Пласт є майже єдиною можливістю для розвитку. Коли я бачу щасливі очі дівчат після заняття або табору, це надихає мене робити для них ще більше”.

Володимир Міщенко

2016 року Володимир став пластуном і допоміг розвинути новий осередок Пласту на Північному Сході України. Він залучив більше 20 хлопців та дівчат. Після 24 лютого 2022 року місто опинилося в зоні бойових дій, але зараз пластуни вже відновлюють діяльність.

“Важливо, щоб пластових груп ставало більше по всій Україні, щоб діти могли розвиватися. Тут вони здобувають навички, які будуть потрібні в житті”.

Як стати пластуном-виховником?

  1. Пройди ознайомчий онлайн-курс — анкета для реєстрації нижче
  2. У кінці курсу зареєструйся на офлайн-тренінг, щоб познайомитися з пластунами ближче
  3. Коли будеш готовий/а — пиши заяву на вступ і пройди навчання для виховників

Стати волонтером Пласту

Це анкета для дорослих, які цікавляться вступом до Пласту. Заповнивши її, ви надішлете заявку, щоб стати волонтером, і автоматично зареєструєтеся на ознайомчий онлайн-курс. Детальніше про курс —тут. Як приєднатися дітям, читайте на сторінці Для батьків.

-

Згоден(-на) на обробку даних

* Звертаємо вашу увагу, що для реєстрації на платформі на поштову скриньку, яку Ви вкажете, прийде лист із лінком для підтвердження реєстрації. Тому, будь ласка, використовуйте лише ту скриньку, до якої Ви маєте доступ. Крім того, ми не рекомендуємо використовувати скриньки із доменів yandex.ru, mail.ru, sputnik.ru тощо, які можуть блокуватися на території України. Рекомендованими для реєстрації є пошта на Google, Yahoo, bigmir, ukr.net.