Стати виховником - Пласт
EN

Хто вони – волонтери-виховники?

Наставники, які формують в дітях українську ідентичність

Спільнота батьків, що хочуть для дітей здорового, безпечного середовища

Свідомі українці, які розуміють – якщо не вони, то хто?

Що Пласт
дає волонтерам?

1
Друзів на все життя
Багато хто зустрів таких у Пласті. Ми маємо спільні цінності та навіть незнайомі пластуни швидко знаходять спільну мову
2
Самовдосконалення
Пласт – як тренер, який не дає стояти на місці. Ми вчимось коли вчимо інших, організовуємо заходи і на численних тренінгах, таборах за спеціалізаціями.
3
Враження
Подорожі, пісні біля ватри, життя в природі. Пластуни не знають сірості та надихають одне одного на нові досягнення.

Чим займаються виховники в Пласті?

01/03

Допомагають дітям проходити рівневу програму

Базова частина програми – щотижневі зустрічі. На них діти виконують відповідні до їх віку завдання та грають, співають, спілкуються. Виховник слідкує, щоб кожен проходив програму чесно та був справедливо винагороджений. І, звісно, щоб у процесі ніхто не наражав себе на небезпеку.

Мандрують Україною

Мандрівки – чи не найвеселіша частина програми. Виховники з дітьми досліджують свій рідний регіон та їздять в гості до пластунів у інші міста. Це можуть бути як обласні, всеукраїнські зустрічі, так і подорожі за власним бажанням гуртка.

Організовують літні табори

Табір – найголовніша частина пластової програми. Він є підсумком річних занять та найбільшою пригодою для дорослих та дітей. Протягом двох тижнів всі гуртки куреня живуть у природі та мають дуже інтенсивний розвиток – гутірки від запрошених гостей, ігри, майстерні та атмосферні вечори з гітарою біля вогню.

Розвиваються на вишколах і таборах для дорослих

Протягом року проходять десятки тренінгів і таборів для виховників. Ряд з них, важливі для кваліфікації – вчать працювати з різними віковими групами, дитячим самоврядуванням, організовувати табори. Інші ж – історичні, мистецькі, спортивні, управлінські тощо. Можна і з парашутом стрибнути і стратегію для соцмереж написати.

Відвідують з дітьми акції, фестивалі

Пластові гуртки з усієї України часто зустрічаються на тематичних акціях, фестивалях, змаганнях. Наприклад на щорічному фестивалі “Вертеп Фест”, змаганні з мандрівництва “Осінній рейд”, акції “День пластуна”. Такі зустрічі – можливість завести друзів, зарядитись новими враженнями та отримати корисний досвід.

Знаходять однодумців та втілюють мрії у життя

У пластовому середовищі легко створювати щось нове. Маєш ідею проєкту чи мрію? Тут ти зможеш знайти напарників та втілити її у життя. Існує кілька десятків спільнот (куренів) дорослих пластунів, об’єднаних спільними інтересами та цілями. Наприклад, курінь “Зелені Гуски” займається екологічними проєктами, а “Бунтарки” і “Ватага Бурлаків” випробовують себе у екстремальних видах спорту.

Як стати пластуном-виховником?

  1. Пройди ознайомчий онлайн-курс — анкета для реєстрації нижче
  2. У кінці курсу зареєструйся на офлайн-тренінг, щоб познайомитися з пластунами ближче
  3. Коли будеш готовий/а — пиши заяву на вступ і пройди навчання для виховників

Стати волонтером Пласту

Це анкета для дорослих, які цікавляться вступом до Пласту. Заповнивши її, ви надішлете заявку, щоб стати волонтером, і автоматично зареєструєтеся на ознайомчий онлайн-курс. Детальніше про курс —тут. Як приєднатися дітям, читайте на сторінці Для батьків.

-

Згоден(-на) на обробку даних

* Звертаємо вашу увагу, що для реєстрації на платформі на поштову скриньку, яку Ви вкажете, прийде лист із лінком для підтвердження реєстрації. Тому, будь ласка, використовуйте лише ту скриньку, до якої Ви маєте доступ. Крім того, ми не рекомендуємо використовувати скриньки із доменів yandex.ru, mail.ru, sputnik.ru тощо, які можуть блокуватися на території України. Рекомендованими для реєстрації є пошта на Google, Yahoo, bigmir, ukr.net.