Звернення проводу Пласту - Національної скаутської організації України з нагоди 1 річниці Євромайдану і Революції гідності

21.11.2014
Автор: Крайова Пластова Рада

1. За 25 років відродження організації в Україні Пласт виховав тисячі відповідальних громадян, сотні з яких стали співорганізаторами та учасниками студентської революції на граніті у жовтні 1990 року, Помаранчевої революції 2004 року, а врешті Євромайдану та Революції гідності. Ми горді, що 21 листопада 2013 року першим із національним прапором на Майдан гідності вийшов журналіст 5-го каналу старший пластун скоб Олександр Аргат, а 1 грудня саме старші пластуни (члени різних політичних партій і безпартійні) встановили перші намети протестувальників на Майдані.

Пластуни біля будинку профспілок в Києві
29 листопада 2013 р., фото: Петро Задорожний

2. Пласт, як найбільша скаутська і молодіжна організація України, пишається тим, що більше сотні наших дійсних членів стали співтворцями таких авторитетних громадянських структур спротиву тоталітарному режиму, як «Євромайдан-SOS», Самооборона Майдану, сотні Самооборони «Свободи», Вільний Університет Майдану, Студентська координаційна рада та інших. Ми вдячні братнім скаутським організаціям Європи, які у той тяжкий час відкрито підтримали нас і демократичну революцію в Україні, зокрема Союзу харцерів Польщі та чеському «Юнаку».

3.  В пік найбільших протистоянь вільних громадян із режимом ми завжди були впевнені у пластунах, які творили кістяк 15-ї комендантської сотні Самооборони Майдану, яку ми тихцем називали пластовою. Саме вона була завжди в епіцентрі подій – під час всіх штурмів Майдану та маршів протесту. Мало хто знає, що саме на базі окремої чоти цієї сотні була сформована легендарна 34-та сотня самооборони, яка понесла найбільші втрати в трагічних подіях 18 і 20 лютого (п’ять загиблих героїв Небесної сотні).

4. Ми завжди будемо ставити в приклад пластунів-героїв лютого 2014 року... Старшого пластуна Андрія Жупника, який 18 лютого втратив свою ліву руку у Маріїнському парку. Пластового приятеля і старшого пластуна прихильника Богдана Сольчаника, який загинув від кулі снайпера на Майдані 20 лютого. Тих пластунів, які отримали бойові поранення в цих подіях.

5. На жаль, після Майдану Україна отримала новий виклик – пряму російську агресію, анексію Криму і окупацію частини двох областей Сходу. Донецьк, Маріуполь, Слов’янськ, Краматорськ, Авдіївка, Сєвєродонецьк, Лутугіне – для когось це карта бойових дій на фронті, а для нас це трагедія однойменних пластових осередків. Ми радіємо і допомагаємо тим осередкам, які знову можуть продовжувати свою мирну скаутську працю, і впевнені: осередки в Криму та Севастополі, Донецьку, Лутугіному скоро приєднаються до їхнього числа.

6. Іловайськ, Донецький аеропорт, 32-й блокпост – це місця найбільш завзятих боїв, але водночас і геройської загибелі наших побратимів... Вихованця Пласту в Нью Джерсі, майора Армії США Маркіяна Паславського, який прийняв українське громадянство і пішов добровольцем у батальйон «Донбас». Вихованця черкаського Пласту і взірцевого діючого старшого пластуна Євгена Подолянчука, який захопився військовим пластуванням та став одним з найкращих офіцерів елітного 3-го полку спецпризначення Головного управління розвідки Збройних сил України. Старшого пластуна скоба і фотокореспондента Reuters Віктора Гурняка, який загинув рятуючи поранених десантників.

7. Пласт і пластуни як можуть підтримують сім’ї загиблих героїв та поранених в боях  пластунів. Оперативно звільнено із полону терористів 4 старших пластунів і пластунок, працюємо над визволенням ще одного нашого побратима. Створено і діють три пластові ініціативи: Фонд 2-річної донечки загиблого Віктора Гурняка; Фонд допомоги пластунам-військовикам (таких вже більше 70, зокрема 8 поранено в боях); Фонд допомоги сім’ям і дітям загиблих та поранених військових на Сході. Окрім цього десятки пластунів та вихованців Пласту створили або беруть активну участь у понад 30 різноманітних волонтерських ініціативах допомоги фронту.

ПІДСУМОВУЮЧИ, можемо з впененістю ствердити, що Пласт і пластуни з честю справдили надії, які на них покладало українське суспільство. Кожен із нас в тій чи іншій мірі зробив все можливе, щоб бути вірним своїй пластовій присязі. Серед багатьох позитивних змін, які відбуваються в країні, є і значний пластовий внесок.

ОДНАК, перед Пластом, як найбільшою молодіжною і скаутською організацією України далі стоять серйозні виклики щодо інтеграції України в Європейський Союз (ЄС). Важливо їх розуміти кожному дорослому пластуну і пластунці, щоб з гідністю прийняти та вирішити із характерними для нас рисами, висловленими в Пластовому Законі:

  1. Україна і WOSM (СОСР - Світова Організація Скаутського  Руху). Події останнього року чітко показали, що павутиння російських спецслужб, яке більше двох десятків років працювало для того, щоб відмежувати наш рух від світового скаутингу, рано чи пізно буде розвіяно. Пласт, як організація, чітко і послідовно змагатиметься за те, щоб Україна входила до Європейського (а не Євразійського, як зараз) регіону СОСР.
  2. Україна і EYF (ЄМФ - Європейський Молодіжний Форум). Станом на сьогодні констатуємо, що в Україні відсутнє об’єднання молодіжних організацій, яке здатне гідно представляти Україну в ЄМФ і відповідати внутрішнім викликам, що постали в Україні 2014 року. Об’єднання, що створювалися у попередні роки і мають за собою негативний шлейф, не мають права на подальшу презентацію України в Європі. Вважаємо за необхідне створення нової демократичної платформи з числа реально діючих всеукраїнських молодіжних організацій.
  3. Пласт і окуповані території. Важливою зараз для нас має стати підтримка пластунів і молоді зі східної України та Криму, які вимушено залишили свої домівки або знаходяться під владою терористів. Ми завжди були організацією, яка об’єднувала людей з різних куточків України і дозволяла чути думку кожного. Сьогодні, як ніколи, ми маємо виступати тими, хто об’єднує молодь усієї України заради досягнення спільної мети.
  4. Пласт і громадянське суспільство. Одним з головних пластових обов’язків є служіння громаді – допомога іншим. Сьогодні саме час, коли кожен із нас може гідним прикладом залучити своє середовище, юнацтво і новацтво, до творення добрих справ не лише в рамках Пласту, а й у своїх громадах: школах, університетах чи гуртках за інтересами.  Хто, як не ми? Коли, як не сьогодні?

Крайова Пластова Рада,
21 листопада 2014 р.


   Офіційно
10.11.16 Звіт керівного (виконавчого) органу Пласту за 3 квартал своєї діяльності
09.11.16 Проект порядку денного позачергового Крайового Пластового З'їзду в м. Києві 26-27 листопада
04.10.16 Розпочинається зголошення на позачерговий Крайовий пластовий з'їзд у м. Києві (26-27 листопада)
Більше новин...
Новини [додати свою]
22.12.16 Свято Миколая 2016 у пташат станиці Івано-Франківськ [Загальне]
22.12.16 11-14 січня відбудеться «Школа Зимовго Мандрівництва 2017» [Вишколи]
22.12.16 Івано-Франківські пластуни завітали з Вифлеємським вогнем миру до учасників визвольних змагань [Загальне]
22.12.16 В Івано-Франківську відбулась благодійна «Майстерня святого Миколая» [Загальне]
22.12.16 Пластуни станиці Самбір відвідали з подарунками Самбірську дитячу лікарню і найстаршого пластуна станиці [Загальне]
22.12.16 Новацтво станиці Івано-Франківськ назбирало мішок добра святого Миколая – смаколики для воїнів АТО [Загальне]
20.12.16 17 грудня у Дрогобичі відбулися Андріївські вечорниці [Загальне]
19.12.16 25 грудня у Львові відбудеться інтелектуальний змаг "Думай 2016" [Вишколи]
16.12.16 Пластуни другий рік поспіль передали Президенту України Петру Порошенку Вифлеємський Вогонь Миру [Загальне]
16.12.16 Міжстаничний лещатарський табір "Фест - 2017" відбудеться 19-22 січня 2017 року на Закарпатті [Загальне]
16.12.16 10 грудня чернівецькі пластуни провели Андріївські вечорниці [Загальне]
16.12.16 Шукаємо активне та талановите юнацтво для участі у ЮМПЗ 2017 року у Німеччині [Загальне]
15.12.16 3 грудня в Житомирі відбулась Етнозустріч “Полісся України в межиріччі Ужа та Тетерева” [Загальне]
15.12.16 Визначили переможців Всеукраїнської військової спартакіади "Експльозія 2016" [Загальне]
12.12.16 Міжкрайовий "Лещатарський табір 2017" відбудеться 8-15 квітня в Австрії [Загальне]
12.12.16 У Мукачеві відбулись новацькі Андріївські вечорниці [Загальне]
12.12.16 Пластуни станиці Красне організували «Галицькі вечорниці» [Загальне]
11.12.16 3-4 грудня курінь ч. 22 ім. М. Підгірянки відсвяткував своє 22-річчя! [Загальне]
09.12.16 Вифлеємський Вогонь Миру цьогоріч прибуде до України вже 17 грудня 2016 року! [Загальне]
09.12.16 Пластуни м. Калинівка взяли участь в духовних зібраннях «Любов і відповідальність» [Загальне]
Більше новин...
Пласт в ЗМІ
01.08.16 "Пластовий табір це комп’ютерна гра, але в реальності", - Голова КПР України під час ефіру на "Громадське радіо"
30.07.16 Чорноморський ВІСНИК про збір скаутів "Чорне море 2016"
18.03.16 "ВЕЛИКА ГРА" ДЛЯ ПАТРІОТА" - стаття про Пласт в офіційному виданні МОН "Освіта України"
03.02.16 Пластун Максим Грищук про події в ДАПі в програмі "Останній форпост Донецького аеропорту"
22.12.15 Відеосюжет hromadske.tv про пластуна, дитячого психіатра лікарні Maudsley (Лондон, Великобританія)
Більше новин...
Суспільні новини
05.12.16 Другий Всеукраїнський діалог «Principium» відбудеться 8-10 грудня у Львові
05.12.16 Запрошуємо на зимовий табір "Різдвяна подорож-2017"
05.12.16 Благодійний туристичний фестиваль "Travel Fest" відбудеться у Львові 10 грудня
14.07.16 Запрошуємо до ознайомчого табору «ВЕЛИКА ГРА 2016» на узбережжі Чорного моря
31.05.16 Табори 2016 року для активної молоді з громади, організовані Пластом, ФРІ та ЛОФ
Більше новин...