Forbes: 10 причин взяти пластуна на роботу - Пласт
EN

Так само, як сертифікат IELTS чи TOEFL гарантує високий рівень володіння англійською мовою, факт того, що людина є пластуном чи пластункою гарантує, що в неї є ключові навички, необхідні для сучасного ринку праці. Пластування – гарантія наявності в людини 10 переваг, які ми наводимо у цій статті. І вони не мають нічого спільного з помилковим уявленням про скаутів як про дітей, які продають печиво, вдягнені у свої уніформи. (Статтю перекладено з іспанської. Оригінал: Forbes Іспанія)

Досвід роботи у команді

Якщо ти пластун, у тебе є можливість отримати величезний досвід командної роботи. При цьому, найголовніша цінність – повага до інших. Також це можливість отримати навики планування і проектного менеджменту.

Креативність

Протягом багатьох років ти вчишся знаходити креативні рішення складних питань. Наприклад, організувати укриття від дощу під час непередбаченої зливи, придумати та організувати ігрову діяльність для сотні дітей на два тижні, або ж залучити благодійні фонди, щоб відправити волонтерів у освітній табір у Сирію.

Цінності

Звик розробляти та проводити заходи , що базуються на скаутських цінностях (щось на кшталт «етичного кодексу», який ми звикли використовувати у професійному світі), у яких є чітко визначені цілі. Скаут може створювати проекти, поєднуючи їх зі своїми інтересами та захопленнями. Правда, порядність, справедливість, солідарність та повага – незмінні цінності в рамках цієї діяльності.

Вміє бути лідером або йти за лідером

З шести років пластун має досвід приймання рішень та праці над різноманітними проектами одночасно, в одних будучи керівником, в інших – виконуючи доручення організатора. Керуючи проектом, він завжди враховує думку інших учасників, ставить себе на їхнє місце, сприяє консенсусу та згуртованості.

Він – чуйний

Так само, як і в будь-якій установі, пластун вчиться співіснувати в групі з хлопцями та дівчатами різного віку, які мають різні захоплення та вподобання. Чуйність відіграє найважливішу роль для налагодження відносин та взаємодопомоги. Пластун знає, що не кожен може нести однакову масу в рюкзаку, тому що кожен має різні можливості. Він знає: найкраща екскурсія – та, що доступна кожному.

Оцінює свої сили

З самого дитинства життя пластуна дуже пов’язане з природою, він вчиться дбати про себе, боротись, коли не має більше сил зробити ні кроку, посміхатись перед труднощами та мобілізувати свої сили щоб досягти поставлених цілей.

Вміє ставити цілі та оцінювати їх

З шести років пластун має досвід ставити цілі, як особисті, так і командні, після чого обдумувати їх та отримувати оцінку інших. Конструктивний зворотніій звязок (фідбек) – це практика, яку опановує скаут на шляху самовдосконалення.

Він щедрий

«Давати» та «ділитись» – дієслова, що найчастіше присутні у житті кожного пластуна. Вода, що лишилась у флязі, належить не її власнику, а людині, яка найбільш хоче пити. Виховник може провести 1 000 годин на рік як волонтер, присвятивши себе навчанню дітей, щоб зробити їх кращими.

Бореться з несправедливістю

З девізом «залиш світ кращим, ніж він був до того, коли ти в нього прийшов» скаутська педагогіка націлена навчити дітей розуміти та використовувати на практиці свій потенціал, покращуючи своє оточення, поборюючи несправедливість.

Це людина “з ресурсами”

Має багатий досвід організаторської діяльності, вирішення конфліктних ситуацій через гру, публічних виступів або пошуку найдешевшого прокату фургонів. Він любить пригоди та рух, звик вирішувати проблеми різного характеру та форми.

Чи не ці характеристики ми шукаємо в людях, яких приймаємо до себе на роботу?

Якщо ти був або є пластуном чи пластункою, запиши це у своєму CV і розкажи про це на співбесіді.

Якщо шукаєш таланти, не забувай про переваги скаутів.

Якщо ти мама чи тато, і хочеш навчити дитину корисних навичок, віддай її у Пласт, навіть якщо тобі доведеться прокидатись рано по суботам.

Перекладено з іспанської. Оригінал: Forbes Іспанія.

Поділитися

Схожi новини