21-22 січня вперше в Вінницькій окрузі відбувся ідеологічно-історичний вишкіл "Ідея Нації" - Пласт
EN

Учасниками вишколу стало юнацтво з Вінницької та Калинівської станиць. На вишколі учасники мали змогу дізнались про національно-визвольний рух, історію більшості українських військових формувань ХХ-ХХІ століть, починаючи від Українського Cічогового Cтрілецтва, продовжуючи історією ОУН-УПА та закінчуючи Революцією Гідності та війною на Сході.

Вишкіл присвячений Дню Соборності України. Рівно 98 років тому 22 січня було підписано Акт злуки Української Народної Республіки й Західно Української Народної Республіки. Також на вишколі згадувалось, що саме в цих числах, 2014 року на Майдані (вул. Грушевького) відбувалсь активна фаза протистояння, а саме, як її в народі називають, “Вогнехреща”.

Учасникам було представлено трансформацію українського воїна від часів Князівського дружинника ХІ ст. до вояка Збройних Сил України (сьогодення). Це було зроблено за допомогою одного із проектів українського інституту національної пам’яті.

Всі гутірки були представлені у легкій та доступній для учасників формі. Матеріалами для гутірок слугували презентації, цікаві та рідкісні фото, короткі ролики та художні, документальні фільми. Місце проведення, а саме домівка, було оформлене зображеннями українських вояків різних часів, видатними постатями та різною символікою. Організатори вишколу планують створити серію подібних, взаємопов`язаних між собою, вишколів та розвивати патріотичний дух у дітях і надалі.

Ігор Слободянюк

Поділитися

Схожi новини