26-29 січня пластуни в різних куточках України відзначають 100 років бою під Крутами - Пласт
EN

“Пам’ятай про Крути” – 26-29 січня пластуни в різних куточках України відзначають 100 років бою на станції Крути військ УНР проти більшовицьких сил Радянської Росії.

Ще 26 січня 85 пластунів з різних осередків Пласту Тернопільщини, Івано-Франківщини та Львівщини зібрались на військово-патріотичний вишкіл поблизу м. Бережани, який організувала місцева станиця та юнацький курінь ім. Братів Лепких (комендант Роман Вакиряк, СМ). В програмі – історично-ідеологічна гутірка про події столітньої давності, панахида за полеглими героями, основи вогневої, тактичної підготовки, зброєзнавства, тактичної медицини, штурмового альпінізму. А потім нічний рейд на станції Крути за 700 км.

28.01 на станції Крути зібрались 180 пластунів з різних осередків (Київ, Бережани, Козова, Підгайці, Бучач, Шумськ, Хоростків, Тернопіль, Білі Ослави, Суми, Рівне, Луцьк, Хирів) на всеукраїнське державне відзначення подвигу Крутянців.

Опісля офіційного мітингу, відбувся власне пластовий захід, організований станицею Київ та 75 куренем УПЮ ім. Героїв бою під Крутами (комендант Тарас Степанюк, ОЗО) – екскурсія музеєм, теренова гра в лісі, церемоніал. До нього долучилися студенти Української академії лідерства разом з ментором, пластуном Назаром Рейкіним, а також допомагали організовувати теренову гру хлопці з МНК.

Юнацтво шалено бігало по лісі, шукало прапор та інші команди, а сутички стали цілими баталіями зі снігом, сміхом, вигуками перемоги і задоволеними опісля обличчями.

В кінці під посилений вітер та мокрий сніг, в сутінках кілька пластунів склали свої пластові присяги на Вірність Богові та Україні…

Окрім станції Крути, відзначення пройшли і в інших містах, зокрема пластуни організували квести для молоді з нагоди 100-ліття Крут в Луцьку та Тернополі.

Поділитися

Схожi новини