Пласт - Національна скаутська організація України
EN

Місія Пласту –

творити успішну Україну через спроможних пластунів.
Ми віримо, що виховання молоді – найкращий шлях до успіху

Пласт розвиває особистість

Як працює пластовий метод?

Закон і Присяга

Це наші ідейні засади, виховний ідеал пластового руху. Більшість звикла, що закон – це заборони, обмеження. Однак, у нашому випадку, пластовий закон – це дороговказ, що мотивує не стояти на місці й розвиватись.

Навчання через дію

Всі основні знання та навички вихованці отримують не через сухі теоретичні заняття, а у формі веселих, цікавих та корисних ігор. Також, діти засвоюють вивчене через навчання інших – старші юнаки управляють молодшими під опікою виховників.

Гурткова система

Кожен гурток (група дітей) та курінь (об’єднання гуртків) обирає серед себе керівників – гурткового провідника, заступника гурткового, писаря, скарбника, господаря тощо. Так, підростаюче покоління отримує досвід виконання різних функцій, реалізації проєктів, роботи в команді та розвиває лідерські здібності.

Чар пластування

Пласт – це цілий всесвіт. Із своїми законами і присягою, мовою назовництв, українськими піснями, історично незмінним одностроєм. А також із безліччю інших, переважно незаписаних, традицій, церемоніалів.

Самовиховання

На перший погляд Пласт може здатись виховною організацією, хоча це не так. Пласт – створює середовище та умови для самовиховання дітей. Пластова програма має форму багаторівневої гри, для розвитку в якій необхідно виконувати завдання. Коли та у якій формі це робити – визначає сама дитина.

Життя в природі та у злагоді з природою

Природа – ідеальне середовище для вироблення характеру. В теплу пору року пластуни стараються проводити більшість занять на свіжому повітрі та мандрувати за місто з ночівлею раз на кілька місяців. Також, кожного літа підсумком річної програми є двотижневий табір. Діти до 10 років таборують у базах, а старші – живуть в наметах і самостійно облаштовують побут.

Приклад дорослих

Пластунів у першу чергу об’єднують цінності, тож усі дорослі виховники в Пласті – волонтери (а це вже багато про що говорить). Важливо, що виховник не має бути для дітей вчителем чи вихователем. Він – старший друг, наставник, що супроводжує у Великій Грі та ділиться власним досвідом.

Участь в житті громади

Виховання відповідальної та соціально активної молоді закріплено в меті Пласту та другому обов’язку з присяги – “допомагати іншим”. Коли молодшим пластунам-новакам вперше пов’язують пластові хустини, щоб розв’язати вузлик – вони мають зробити добре діло. Коли виростають, ці ж діти засновують соціально важливі проєкти, стають провідниками громад.

Хочу, щоб моя дитина долучилась до Пласту

На жаль, сьогодні, у більшості міст, є черга на приєднання до Пласту. Це пов'язано з тим, що дітей, охочих приєднатись до організації, більше, ніж волонтерів-виховників, які проводять заняття. Залежно від міста, можна чекати досить довго: наприклад, приблизна тривалість черги у Києві – 11 місяців.

Щоб ваша дитина долучилась до Пласту, ви можете стати виховником самі. Для цього потрібно всього кілька годин часу на вихідних, які зможете приділяти заняттям з дітьми в Пласті.

Приєднатись можна у будь-якому віці:

2-17

рокiв

Приєднуйся до пластунів - пташат, новаків або юнаків

Дізнатися контакти

18-∞

рокiв

Кожен дорослий може приєднатися до Пласту!

Пласт у свiтi

Україна

9291

146 міст

США

2222

19 міст

Канада

1009

7 міст

Австралія

384

3 міста

Німеччина

159

2 міста

Велика Британія

133

3 міста

Аргентина

109

Буенос-Айрес

Польща

73

3 міста

Австрія

55

Відень

Новини

Партнери

Ми працюємо з