Щороку 12 квітня ми згадуємо події 1912 року, коли у Львові гурток склав першу в історії Пластову Присягу. Цей день традиційно вважається днем народженням Пласту – найбільшого руху української молоді у світі. Цього року ми святкуємо 112 річницю: уже понад століття Пласт розвиває молодь для України.
Гаслом Дня Першої Пластової Присяги 2024 (далі – ДППП) ми обрали рядок з гімну організації: “В Пласті росте новий люд”. Навіть у часі війни, організація продовжує виховну діяльність, щоб сформувати сильну молодь, яка буде відбудовувати країну після перемоги.
Більше про наші цілі, діяльність у воєнний час і про труднощі в роботі організації розповіла Голова Пласту Ксенія Дремлюженко в ефірі ТСН у рамках марафону “Єдині новини”. Вмикайте на 2:41:36.
Також у часі ДППП ми вшановуємо всіх, хто не зламав своїх Присяг, всіх пластунів, які поклали свої життя за Україну. З 2014 року 53 пластуни-захисники загинули в бою за нашу свободу. Більше 530 членів організації продовжують стояти на захисті країни. За час повномасштабного вторгнення з підтримкою благодійників Пласт надав допомогу захисникам і цивільним на суму понад 920 мільйонів гривень.
Разом з медіа “ШоТам” розповіли кілька історій, як пластуни сьогодні продовжують справи друзів, які відійшли на Вічну Ватру у боротьбі за Україну.
В Пласті росте новий люд: підтримай його виховання
Попри всі труднощі Пласт продовжує роботу з дітьми й молоддю, адже вони потребують нас уже зараз. Ми повинні створити для них безпечне українське середовище розвитку. А найважливішим елементом виховної програми Пласту є літні табори.
Цього року батьки 1700 дітей не мають змоги оплатити їхню участь у літньому таборі. Це діти з прифронтових територій, ВПО, з сімей захисників і загиблих. Ми прагнемо подарувати їм бодай 14 днів без сирен і вибухів, в оточенні друзів. Щоб вони могли продовжувати розвиватися, здобувати нові знання і навички. Тож у рамках ДППП 2024 запустили збір коштів – своєрідні стипендії для цих дітей.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/DSC04916_11zon_11zon-1024x683.webp)
Допоможи дітям, які найбільше постраждали від війни, потрапити на табір:
Також ми активно шукаємо нових волонтерів, адже сьогодні понад 4000 дітей чекають у черзі на вступ до Пласту через брак виховників. Тож запрошуємо всіх дорослих, хто розділяє цінності нашої організації, приєднуватися до формування свідомої молоді.
Щоб долучитися в дорослому віці, заповни форму на нашому сайті і отримай інструкцію про подальші кроки:
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/ADV-165-1024x684.webp)
А ще на честь свята ми запустили наш офіційний тікток. Хто користується, запрошуємо до нас:
Схожi новини
![110 років спільної боротьби за Незалежність – закриття збірки](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/05/signal-2022-05-10-123214_001.jpeg)
110 років спільної боротьби за Незалежність – закриття збірки
Детальніше
![Шукаємо SMM-менеджера/ку в Центральний офіс Пласту](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/09/kolazh.png)
Шукаємо SMM-менеджера/ку в Центральний офіс Пласту
Детальніше
![Побралися, і він поїхав на фронт: історія молодого подружжя пластунів](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/02/photo_2023-02-20_16-36-29-2-1-e1676904985868.jpg)
Побралися, і він поїхав на фронт: історія молодого подружжя пластунів
Детальніше
![Тендер на зовнішнє незалежне оцінювання Пласту і експертизу виконання Стратегії 2030](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/04/LUK5789-e1682425562985.jpg)
Тендер на зовнішнє незалежне оцінювання Пласту і експертизу виконання Стратегії 2030
Детальніше
![“Побурлакуємо світами”: пластуни та скаути Австрії згуртувались заради дітей](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/03/plast_1-140-1-scaled-e1678319677420.jpg)
“Побурлакуємо світами”: пластуни та скаути Австрії згуртувались заради дітей
Детальніше