Пласту 112 років: як ми святкуємо річницю - Пласт
EN

Щороку 12 квітня ми згадуємо події 1912 року, коли у Львові гурток склав першу в історії Пластову Присягу. Цей день традиційно вважається днем народженням Пласту – найбільшого руху української молоді у світі. Цього року ми святкуємо 112 річницю: уже понад століття Пласт розвиває молодь для України.

Гаслом Дня Першої Пластової Присяги 2024 (далі – ДППП) ми обрали рядок з гімну організації: “В Пласті росте новий люд”. Навіть у часі війни, організація продовжує виховну діяльність, щоб сформувати сильну молодь, яка буде відбудовувати країну після перемоги.

Більше про наші цілі, діяльність у воєнний час і про труднощі в роботі організації розповіла Голова Пласту Ксенія Дремлюженко в ефірі ТСН у рамках марафону “Єдині новини”. Вмикайте на 2:41:36.

Також у часі ДППП ми вшановуємо всіх, хто не зламав своїх Присяг, всіх пластунів, які поклали свої життя за Україну. З 2014 року 53 пластуни-захисники загинули в бою за нашу свободу. Більше 530 членів організації продовжують стояти на захисті країни. За час повномасштабного вторгнення з підтримкою благодійників Пласт надав допомогу захисникам і цивільним на суму понад 920 мільйонів гривень.

Разом з медіа “ШоТам” розповіли кілька історій, як пластуни сьогодні продовжують справи друзів, які відійшли на Вічну Ватру у боротьбі за Україну.

В Пласті росте новий люд: підтримай його виховання

Попри всі труднощі Пласт продовжує роботу з дітьми й молоддю, адже вони потребують нас уже зараз. Ми повинні створити для них безпечне українське середовище розвитку. А найважливішим елементом виховної програми Пласту є літні табори.

Цього року батьки 1700 дітей не мають змоги оплатити їхню участь у літньому таборі. Це діти з прифронтових територій, ВПО, з сімей захисників і загиблих. Ми прагнемо подарувати їм бодай 14 днів без сирен і вибухів, в оточенні друзів. Щоб вони могли продовжувати розвиватися, здобувати нові знання і навички. Тож у рамках ДППП 2024 запустили збір коштів – своєрідні стипендії для цих дітей.


Допоможи дітям, які найбільше постраждали від війни, потрапити на табір:


Також ми активно шукаємо нових волонтерів, адже сьогодні понад 4000 дітей чекають у черзі на вступ до Пласту через брак виховників. Тож запрошуємо всіх дорослих, хто розділяє цінності нашої організації, приєднуватися до формування свідомої молоді.


Щоб долучитися в дорослому віці, заповни форму на нашому сайті і отримай інструкцію про подальші кроки:


А ще на честь свята ми запустили наш офіційний тікток. Хто користується, запрошуємо до нас:

@plast_ua

І це далеко не все, що на тебе чекає в Пласті✨ Приєднатися до організації можна як дітям, так і дорослим. Деталі в нашому інстаграмі #пласт #plast #розвиток #українськийтікток #мандри #скаут #скаутинг

♬ ZENIT – ONUKA

Поділитися

Схожi новини