Ще кілька років тому дуже мало пластунів були залучені до велосипедних подій. Причини різні: брак організаторів подій, потрібного спорядження та висока його вартість.
Але завдяки фінансовому підсиленню від Onur Group цього року нам вдалося провести 8 велоподій для 256 пластунів.
2 табори, 2 велогонки і 4 веломандрівки. 5 областей, в яких мандрували пластуни. Усе це стало можливим завдяки підтримці в сумі близько 165 000 гривень від Onur Group – компанії з багаторічним досвідом розвитку інфраструктури міст Європи.
![](https://i0.wp.com/www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/11/DSC00238_11zon_11zon-683x1024.webp?ssl=1)
![](https://i2.wp.com/www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/11/DSC07272_11zon_11zon-1024x683.webp?ssl=1)
![](https://i1.wp.com/www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/11/DSC07618_11zon_11zon-683x1024.webp?ssl=1)
“Усі були по вуха в болоті, але щасливі”: веломандрівка Львівщиною
Дівчата з куреня (група дорослих пластунів) Буриверхи захотіли відкрити для дітей і молоді магію велоподорожей, щоб надихнути їх відкривати нові незнані куточки України на своїх велосипедах. Для цього вони запустили серію одноденних мандрівок у Львівській області – “Педалісер”.
Учасники їздили до села Домажир, де відвідали ведмежий притулок. Там їм розповіли, як ведмедів рятують з жахливих умов утримання, реабілітують після цього на спеціальних тренажерах. Крім того, побували в дендрологічному парку “Арборетум” у Страдчі, а потім поїхали купатися.
“У велоподорожах купання – найвища винагорода після довгого крутіння педалей!” – кажуть організаторки заходу.
![](https://i1.wp.com/www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/11/DSC09909_11zon_11zon-1024x683.webp?ssl=1)
![](https://i1.wp.com/www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/11/IMG_4196_11zon_11zon-768x1024.webp?ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/11/IMG_4254_11zon_11zon-576x1024.webp?ssl=1)
![](https://i1.wp.com/www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/11/IMG_5565_11zon_11zon-768x1024.webp?ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/11/DSC07149_11zon_11zon-1024x683.webp?ssl=1)
Віка – пластунка з Мукачева з псевдо Зірка. Для неї велосипедний табір “Ревор” став першим всеукраїнським табором. Там вона дуже надихнулася поїздками, тож долучилася і до мандрівки “Педалісер”.
Віка Це було просто щось з чимось. Після подорожі трасами та сільськими дорогами ми отримали бонус у вигляді неочікуваної hard trail траси по дорозі до гроту “Прийма”. Усі були бруднющі, по вуха в болоті, але щасливі. Ще сподобалась зупинка біля палацу в Роздолі. Дуже тішить можливість досліджувати раніше невідомі мені куточки Львівщини в перервах між навчанням. Обидві мандрівки круто розвантажили голову і були причиною вивільнення маси ендорфінів в кров!
Також учасниця “Педалісеру” Христя зазначила, що велоподорож з друзями – це “саме те, що треба, після важкого робочого тижня з мільйонами уроків і гуртків”.
“Це була змога довести собі, що я можу”: велосипедний вишкіл і змагання
Крім мандрування велосипедами, пластуни цього року встигли ще й позмагатися на швидкість та витривалість. На просторах Волинської та Рівненської областей відбувся велосипедний вишкіл “Тур де Волинь”.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/11/DSC07788_11zon_11zon-1-scaled-e1699308603189-1024x520.webp)
Учасникам провели необхідні інструктажі з техніки безпеки, ПДР. Важливо, щоб велосипедисти мали всі знання, аби подорожувати безпечно і з комфортом.
Декілька днів учасники “Туру де Волинь” мандрували серед лісів, сіл й озер, ночували поблизу села Базальтове, а фінішували в парку історичної реконструкції “Оствиця” у Рівному.
![](https://i1.wp.com/www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/11/IMG_6939_11zon_11zon-683x1024.webp?ssl=1)
![](https://i2.wp.com/www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/11/DSC00448_11zon_11zon-683x1024.webp?ssl=1)
![](https://i2.wp.com/www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/11/DSC09965-1_11zon_11zon-1024x683.webp?ssl=1)
“Це була змога довести собі, що я можу “вальнути” 170 кілометрів на велосипеді. І завдяки організаторам, спонсорам і крутій компанії друзів це вдалось зробити. Точно поїду ще раз!” – каже один із учасників.
Дякуємо Onur Group за соціальну позицію і творення змін, адже веломандрування – це не тільки цікаво і весело, але й екологічно і корисно.
Популяризацію велоспорту компанія почала ще до повномасштабної війни, адже її засновник Онур Четінджевіз розпочинав карʼєрний шлях саме із ремонту й прокату велосипедів. Згодом Onur Group стала співорганізатором однієї з найбільших велогонок України – Tour de Onur.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/11/IMG_7349_11zon_11zon-scaled-e1699308787867-1024x571.webp)
Зараз компанія всіляко допомагає наближати перемогу, зокрема продає мерч, а виручені кошти спрямовує на підтримку родин, які опинилися на межі виживання, втративши роботу й домівки. Також вже довгий час Onur підтримує Пласт, щоб долучитися до виховання тих, у чиїх руках майбутнє України.
Дякуємо Onur Group, які допомагають пластунам мандрувати екологічно. Разом ми виховуємо свідоме покоління, яке турбується про навколишнє середовище і прагне відкривати для себе Україну!
Долучись до формування наступного покоління українців – підтримай Пласт своїм донатом, щоб ми організували більше таких заходів, або ставай нашим офіційним партнером:
Схожi новини
![Пласту 112 років: як ми святкуємо річницю](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/04/Dyzajny-dlya-sajtu-1-scaled-e1713290946172.webp)
Пласту 112 років: як ми святкуємо річницю
Детальніше
![Шукаємо SMM-менеджера/ку в Центральний офіс Пласту](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/09/kolazh.png)
Шукаємо SMM-менеджера/ку в Центральний офіс Пласту
Детальніше
![Пластун, діджей “Люкс FM” і військовий: “Пластова дружба — то на все життя”](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/03/133728304_10158243279592885_5454543215316543860_n-e1678218080164.jpg)
Пластун, діджей “Люкс FM” і військовий: “Пластова дружба — то на все життя”
Детальніше
![Пластунка Наталя Хміль отримала відзнаку Президента України “Золоте серце”](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/01/322368708_648024757102772_5049446911909023603_n-e1672655994377.jpg)
Пластунка Наталя Хміль отримала відзнаку Президента України “Золоте серце”
Детальніше
![Вифлеємський вогонь миру: історія та ідея](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/12/LUK7817-e1670431472131.jpg)
Вифлеємський вогонь миру: історія та ідея
Детальніше