Ще кілька років тому дуже мало пластунів були залучені до велосипедних подій. Причини різні: брак організаторів подій, потрібного спорядження та висока його вартість.
Але завдяки фінансовому підсиленню від Onur Group цього року нам вдалося провести 8 велоподій для 256 пластунів.
2 табори, 2 велогонки і 4 веломандрівки. 5 областей, в яких мандрували пластуни. Усе це стало можливим завдяки підтримці в сумі близько 165 000 гривень від Onur Group – компанії з багаторічним досвідом розвитку інфраструктури міст Європи.
“Усі були по вуха в болоті, але щасливі”: веломандрівка Львівщиною
Дівчата з куреня (група дорослих пластунів) Буриверхи захотіли відкрити для дітей і молоді магію велоподорожей, щоб надихнути їх відкривати нові незнані куточки України на своїх велосипедах. Для цього вони запустили серію одноденних мандрівок у Львівській області – “Педалісер”.
Учасники їздили до села Домажир, де відвідали ведмежий притулок. Там їм розповіли, як ведмедів рятують з жахливих умов утримання, реабілітують після цього на спеціальних тренажерах. Крім того, побували в дендрологічному парку “Арборетум” у Страдчі, а потім поїхали купатися.
“У велоподорожах купання – найвища винагорода після довгого крутіння педалей!” – кажуть організаторки заходу.
Віка – пластунка з Мукачева з псевдо Зірка. Для неї велосипедний табір “Ревор” став першим всеукраїнським табором. Там вона дуже надихнулася поїздками, тож долучилася і до мандрівки “Педалісер”.
Віка Це було просто щось з чимось. Після подорожі трасами та сільськими дорогами ми отримали бонус у вигляді неочікуваної hard trail траси по дорозі до гроту “Прийма”. Усі були бруднющі, по вуха в болоті, але щасливі. Ще сподобалась зупинка біля палацу в Роздолі. Дуже тішить можливість досліджувати раніше невідомі мені куточки Львівщини в перервах між навчанням. Обидві мандрівки круто розвантажили голову і були причиною вивільнення маси ендорфінів в кров!
Також учасниця “Педалісеру” Христя зазначила, що велоподорож з друзями – це “саме те, що треба, після важкого робочого тижня з мільйонами уроків і гуртків”.
“Це була змога довести собі, що я можу”: велосипедний вишкіл і змагання
Крім мандрування велосипедами, пластуни цього року встигли ще й позмагатися на швидкість та витривалість. На просторах Волинської та Рівненської областей відбувся велосипедний вишкіл “Тур де Волинь”.
Учасникам провели необхідні інструктажі з техніки безпеки, ПДР. Важливо, щоб велосипедисти мали всі знання, аби подорожувати безпечно і з комфортом.
Декілька днів учасники “Туру де Волинь” мандрували серед лісів, сіл й озер, ночували поблизу села Базальтове, а фінішували в парку історичної реконструкції “Оствиця” у Рівному.
“Це була змога довести собі, що я можу “вальнути” 170 кілометрів на велосипеді. І завдяки організаторам, спонсорам і крутій компанії друзів це вдалось зробити. Точно поїду ще раз!” – каже один із учасників.
Дякуємо Onur Group за соціальну позицію і творення змін, адже веломандрування – це не тільки цікаво і весело, але й екологічно і корисно.
Популяризацію велоспорту компанія почала ще до повномасштабної війни, адже її засновник Онур Четінджевіз розпочинав карʼєрний шлях саме із ремонту й прокату велосипедів. Згодом Onur Group стала співорганізатором однієї з найбільших велогонок України – Tour de Onur.
Зараз компанія всіляко допомагає наближати перемогу, зокрема продає мерч, а виручені кошти спрямовує на підтримку родин, які опинилися на межі виживання, втративши роботу й домівки. Також вже довгий час Onur підтримує Пласт, щоб долучитися до виховання тих, у чиїх руках майбутнє України.