Більше 30 пластунів зі Львова долучилися до таборів “Думками навиворіт”, який відбувся в Італії, у Тревізо, на базі “Cooperativa Euro Scout”.
На цьому таборі українські діти особливо відчули допомогу італійських скаутів, навіть у дрібницях. Наприклад, одного вечора двоє італійців приготували власноруч справжню місцеву пасту для всього (!) табору.
“Все їхнє ставлення до нас було надзвичайно зворушливим – починаючи від першого повідомлення на пошту перед табором, до останніх обіймів перед від’їздом до України. Ми досі спілкуємося одне з одним у чатах в соцмережах”, – розповідає Соломія, організаторка табору “Думками навиворіт”.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/09/Mandrivni-cherevyky-kolazh-e1662126367343-1024x483.png)
Наприкінці табору трапилася цікава історія. На церемонію закриття приїхало чимало людей – навіть мер містечка, де проживали скаути. Прапорів на щоглі було три – український, італійський та стяг Європейського союзу. Підіймали та опускали їх завжди наші пластунки – так було й цього разу. Проте дівчинка, що керувала прапором України, помилково скерувала його не в той бік, через що він застряг. А фотограф, який приїхав на церемонію, сказав, що це хороший знак: Україна стане ще ближчою до Італії, адже незабаром приєднається до Європейського союзу.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/09/Mandrivni-cherevyky-5-3-1024x1024.png)
Тому до України пластуни вирушили без прапора, але з морем вражень і новими знаннями. Згодом прапор таки зняли і передали українській громаді у Тревізо.
На таборі дівчата самостійно готували їжу і здобували вмілості шеф-кухарів. Крім цього, були і інші вмілості: громадянин світу і навіть “сміхун”. Адже організатори хотіли створити максимально комфортну і позитивну атмосферу для дітей, щоб вони відволіклися від воєнних реалій, відновилися фізично та емоційно і продовжували розвиватися.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/09/Mandrivni-cherevyky-3-1024x806.png)
Дякуємо італійським скаутам за підтримку і організаторам табору, завдяки яким він відбувся!
Сьогодні діти потребують нашої допомоги, щоб емоційно адаптуватися до воєнних реалій і продовжувати розвиватися. Якщо ти готовий чи готова працювати для розвитку покоління, що буде відбудовувати Україну після перемоги, приєднуйся до виховників у Пласті і заповнюй форму, щоб ми могли ближче познайомитися:
Схожi новини
![Діти на таборі в Іспанії зібрали більше 1000 євро на сухпайки для наших захисників](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/09/Tabir-Ispaniya-e1662049791555.jpg)
Діти на таборі в Іспанії зібрали більше 1000 євро на сухпайки для наших захисників
Детальніше
![Пластуни Австралії залучили майже півтора мільйона гривень для допомоги Україні](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/04/IMG_8858-1-scaled-e1680698200933.jpg)
Пластуни Австралії залучили майже півтора мільйона гривень для допомоги Україні
Детальніше
![“Усе почалося з пошуку ксеношкіри”: як громада у Вашингтоні допомагає штабу Пласту в Дніпрі](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/06/photo_2023-06-05_23-24-47-e1685996851784.jpg)
“Усе почалося з пошуку ксеношкіри”: як громада у Вашингтоні допомагає штабу Пласту в Дніпрі
Детальніше
![“Пласт — наша опора”: як сім’я створила українське середовище в Німеччині](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/10/AnyConv.com__382234822_6635216326594889_8456053330517734487_n-e1697450798284.webp)
“Пласт — наша опора”: як сім’я створила українське середовище в Німеччині
Детальніше
![Рішення про перенесення XXI Зборів КУПО](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/04/DSC_0910-1-scaled-e1681471515501.jpg)
Рішення про перенесення XXI Зборів КУПО
Детальніше