З України до Італії на табір "Думками навиворіт" - Пласт
EN

Більше 30 пластунів зі Львова долучилися до таборів “Думками навиворіт”, який відбувся в Італії, у Тревізо, на базі “Cooperativa Euro Scout”.

На цьому таборі українські діти особливо відчули допомогу італійських скаутів, навіть у дрібницях. Наприклад, одного вечора двоє італійців приготували власноруч справжню місцеву пасту для всього (!) табору.

“Все їхнє ставлення до нас було надзвичайно зворушливим – починаючи від першого повідомлення на пошту перед табором, до останніх обіймів перед від’їздом до України. Ми досі спілкуємося одне з одним у чатах в соцмережах”, – розповідає Соломія, організаторка табору “Думками навиворіт”.

Наприкінці табору трапилася цікава історія. На церемонію закриття приїхало чимало людей – навіть мер містечка, де проживали скаути. Прапорів на щоглі було три – український, італійський та стяг Європейського союзу. Підіймали та опускали їх завжди наші пластунки – так було й цього разу. Проте дівчинка, що керувала прапором України, помилково скерувала його не в той бік, через що він застряг. А фотограф, який приїхав на церемонію, сказав, що це хороший знак: Україна стане ще ближчою до Італії, адже незабаром приєднається до Європейського союзу.

Тому до України пластуни вирушили без прапора, але з морем вражень і новими знаннями. Згодом прапор таки зняли і передали українській громаді у Тревізо.

На таборі дівчата самостійно готували їжу і здобували вмілості шеф-кухарів. Крім цього, були і інші вмілості: громадянин світу і навіть “сміхун”. Адже організатори хотіли створити максимально комфортну і позитивну атмосферу для дітей, щоб вони відволіклися від воєнних реалій, відновилися фізично та емоційно і продовжували розвиватися.

Дякуємо італійським скаутам за підтримку і організаторам табору, завдяки яким він відбувся!


Сьогодні діти потребують нашої допомоги, щоб емоційно адаптуватися до воєнних реалій і продовжувати розвиватися. Якщо ти готовий чи готова працювати для розвитку покоління, що буде відбудовувати Україну після перемоги, приєднуйся до виховників у Пласті і заповнюй форму, щоб ми могли ближче познайомитися:

Поділитися

Схожi новини