День Першої Пластової Присяги 2018 львівського новацтва - Пласт
EN

14 квітня 2018 року львівські новаки взяли участь у святкуванні 106 річниці від Дня Першої Пластової Присяги. Назбиралось аж 310 новаків і новачок, братчиків і сестричок. Початок дня відбувся за вже звичною схемою – Служба Божа у величному храмі св. Ольги та Єлизавети, вимарш вулицями міста, урочистості на площі перед пам’ятником Івану Франку. Новаки чемно відстояли Богослужіння, енергійно крокували Львовом, на урочистостях деякі новаки склали Заяву Вступу і Новацьку Обіцянку. Також новаків чекала несподіванка на збірці – новачка Юстина Бажанська з рою «Жваві бумбарішки» принесла листа від свого прадіда, друга Кудеяра – Михайла Бажанського, засновника Пласту у Снятині, який закликав пластунів робити добрі справи, а особливо новаків. Тож, друга частина новацького ДППП була присвячена Добрим Ділам.

Добре підкріпившись смачним обідом новаки зі своїми виховниками вирушили на 10 локацій у місті Львові, де творили Добрі діла.

Рої «Ясочки», «Буревісниці», «Переспівниці» та гості з Мукачева рій «Вогняні фенікси» майстрували трояндочки спільно із представниками проекту «Троянди лікують рак», який збирає кошти на онкохворих дітей. Можливо, не у кожного вийшла ідеальна квіточка, але кожен з учасників майстерки вклав частинку своєї доброї волі і подумав про ближніх.

Рої «Чорні хлопці» та «Пірати» відвідали Лабораторію ресайклінгу Zelenew. Новаки мали захоплюючу екскурсію, побачили, як з вторинної сировини роблять нові вироби, як сміття отримує нове життя. Місце дуже цікаве, варто його відвідати з роєм і навіть можна самим допомогти, і, наприклад, посортувати пластикові кришечки.

Новачки з гнізда «Краплинка сонця» з міста Самбір відвідали URBAN бібліотеку і внесли креатив в сортування книг, розставивши їх по кольорах J Новачки були в захваті і пообіцяли наступного разу приїхати з матусею і бабусею.

Рої “Кольорові пацьорки”, «Орден лицарів трилисника», «Срібні лисички» та «Вогняні орли» робили особливе добре діло – прибирали на Личаківському цвинтарі могили пластунів, що відійшли на вічну ватру. Напередодні дня пластової присяги «Кольорові пацьорки» обговорювали, що в день народження пласту було би добре зробити йому подарунок. Після прибирання новачки були переконані – подарунок вийшов суперовим! Адже вони не лише прибрали пам”ятники, але і згадали про тих пластунів, що вже не в цьому світі. І для дітей було важливо зрозуміти, що пластуни це не лише їх друзі і батьки в одностроях, але і люди, що жили 100 років тому, що Пласт має довгу неперервну історію. Думаю, новаки навіть не уявляли, що прибирання могил може бути настільки захоплюючим. Кажуть, що готові продовжити і наступного року J

Для рою “Картаті кептарики” цьогорічне ДППП було особливим, бо це перший такий офіційний захід для маленьких пластунок. Та попри їх юний вік, новачки знають, що пластун любить робити добре діло, то ж вони вирушили в бібліотеку “Левеня”, щоб принести користь рідному місту , а також маленьким читачам бібліотеки, для яких і старались наші пластунки. Вони допомагали бібліотакарям з друкованою продукцією: вирізали закладочки для книг та оздоблювали рекламні листівки, але найбільше їм сподобалось відчути себе в ролі садівників. В результаті садівництва бібліотечний балкон став посміхатись своїм читачам й перехожим міста рожевими пеларгоніями, кольоровими бегоніями й біленькими медунками. Від цього дня львівська бібліотека поповнила свій читацький абонемент 11 новими читачками.

Рої «Жваві бумбарішки», «Зоряні мандрівники», «Синички» та «Пухнасті совенята» прибирали у Парку культури – територію Пригодницького містечка для дітей та загалом парк. Знахідки прибиральників часом були незвичайними і викликали у дітей море емоцій.

Рої «Буревісниці» та «Вогняні жар-птиці» допомагали продавати у центрі Львова «Пластове печиво». З завданням діти впорались на ура – за 1,5 години новачки продали 64 пачки.

«Вершники драконів», «Безстрашні мандрівники», «Лісові білочки» та «Колібрі» допомагали на толоці у парку Івана Павла ІІ (Сихівський ліс). Після довгої зими і снігу, який досить нещодавно зійшов, у парку назбиралось багато роботи для новаків, тож вони зібрали багацько сміття і будуть добре пам’ятати про те, що слід робити зі сміттям у парках.

Рої «Чарівні Гогодзи», «Чарівники ордену фенікса» та «Пташки» відвідали Еко-центр на Кубанській. Спершу новачки познайомилися з мешканцями центру: павичами, єнотами, лисичками, ламами… Діти були вражені від такої кількості різних тваринок. А коли їм дозволили декількох мешканців взяти на руки і погладити, вони були в захваті. Кожен знайшов собі “улюблену” тваринку. Після знайомства новаки приступили до виконання доброго діла. Потрібно було допомогти прибрати схил від опалого листя і гілок. Дівчата з ентузіазмом взялися за роботу і з допомогою грабель, кошиків і звісно власних рук, робота була виконана на відмінно.

Рій “Грайливі лелики” виконував добре діло для воїнів АТО, а саме сортували їжу для них. Новачкам показали і розповіли, як готують для них заготовки на різні страви: всі овочі ріжуть, сушать і складають в мішечки згідно рецепту. Так само чинять і з фруктами. Діти “приготували” для вояків заготовки на борщ. Новачкам дуже сподобалося допомагати іншим. Вони підсумували: “З радістю прийдемо ще!”

Ось так львівські новаки провели особливий день – День першої пластової присяги, і добре зрозуміли, що таке добре діло – не на словах, а на практиці J І можете не сумніватися, навіть маленькі новаки можуть робити великі справи! Сподіваємось, що така акція буде іскоркою, яка розпалить вогонь доброти у новацьких серденьках, і вони будуть палати ним не лише один день на рік, а повсякчас.

Висловлюємо подяку Управлінню молоді та спорту Львівської міської ради за допомогу у проведенні акції.

Поділитися

Схожi новини