Івано-Франківська округа провела "Пластову Розколяду" - Пласт
EN

21-22 січня у с. Березівка Тисменицького р-ну Івано-Франківської обл. відбулася окружна Пластова Розколяда.

На Різдво у вікна стукає колядка, а на столі стоїть: і свічка, і кутя.

Вже сповістила зіронька на небі, що в яслах народилося Дитя.

А оченята сповнені любові, і посмішка весела і легка.

Тож нас завжди благословляє, Ісусика малесенька рука.

Понад 227 учасників з’їхались з: с. Іваниківки Богорочанського р-ну, с. Білі Ослави, Надвірнянського р-ну, с. Саджавка Надвірнянського р-ну с. Заріччя, Надвірнянського р-н, с. Залуква Галицького р-ну, с. Липівка Рогатинського р-ну, с. Березівка, Тисменицького р-ну, м. Рогатин, Печеніжинська ОТГ, м. Надвірна, м. Коломия, м. Верховина, м. Івано-Франківська та м. Калуш, щоб спільно заколядувати та закрити цикл Різдвяних свят.

17 команд виборювали першість у Пластовій Розколяді. Конкурсна програма розпочалась з наймолодших учасників заходу Уладу Пластового Новацтва. Коляда, щедрівка, засівання, віншування та Вертеп і Меланка, все те, що продемонстрували учасники заходу. Традиції та звичаї Різдвяних свят перенесли нас в ті давні часи, коли народилося Господнє Дитятко.

Костюми і різдвяні зірки вражали своєю оригінальністю. Кожен виступ був неперевершений та унікальний, наповнений колоритами традицій кожного осередку.

Переможці конкурсу Уладу Пластового Юнацтва продемонстрували свої кращі виступи місцевій громаді після недільної Літургії.

На молитовному розважанні “З нами Бог”, діти мали можливість перебуваючи у стінах Церкви, не тільки спілкуватись, а і під звуки скрипки дякувати Всевишньому. Отець Богдан зазначив, що ми не в праві вибирати батьків, а в праві вибирати стиль життя і притчею “Про талант” наголосив про важливість розвивати в собі дар, який кожен з нас має та допомагати людям добрими справами, як це колись робив сам Господь. І як підсумок, зазначив що з нами завжди є Божа ласка і любов.

22 січня о 09:15 год. юнаки та юначки шикувались на “Живий ланцюг Єдності”, під гаслами:“Єдина країна! Схід і захід разом!”, “Захід, схід, Крим і Донбас — нехай мир єднає нас!”, “В єдності сила!”, “ Від Луганська по Карпати — Україна наша мати!”, “ Україна починається з тебе!”, “Об’єднаймось українці від заходу і до сходу!”, як знак того, що ми пам’ятаємо про 22 січня 1919 р. і ті події які відбувались на Софіївській площіі у Києві.

Хочеться щиро подякувати за сприяння в організації Пластової Розколяди директору Березівської ЗОШ Оксані Варан, голові сільської ради села Березівки Олександру Варан та всім пластовим приятелям та батькам які підтримали та долучилися до організації даного заходу. Дякуємо за теплий прийом.

Автор: ст. пл. О. Василик, Гр

Поділитися

Схожi новини