Івано-Франківські пластуни організували зимову мандрівку на г. Рокита - Пласт
EN

Позір, браття, пристанемо,

На край рідний поглянемо,

Гей, край рідний, верхи сині –

Білі села у долині.

Марійка Підгірянка, 1927 р.

24 лютого 2018 року пластуни Івано-Франківської округи із Галича, Березівки, Іваниківки, Надвірни, Саджавки, Заріччя разом із представниками УГКЦ та Надвірнянської філії ОДЦТКУМ, яка взяла на себе обов’язок супроводу у якості рятувальної служби здійснили мандрівку на г. Рокита, приурочену пам’яті основоположника скаутського руху Бейден-Пауела, так званого БІ-ПІ. Мандрівка почалася, традиційним пластовим відкриттям з молитвою, на подвір’ї музею славетної української дитячої письменниці Марійки Підгірянки. Завідувач Василь Левицький, розказав про її життя та творчість . Після благословення отця Богдана Рудницького і пророчих рядків із вірша «Пластовий похід» Марійки Підгірянки, які декламувала комендант заходу Руслана Дідик, всі учасники вирушили у мандрівку.

Підкоривши висоту 1111 м, побачивши зимову казкову красу Карпат, отримавши неймовірні враження від подорожі, пластуни повернулися до будинку церковної резиденції, де отримали науку від отця Василем (прізвище) та отця Василя Заверача, після чого мали змогу відпочити, пригоститися теплим чаєм та смачними канапками з будзом. На згадку про Білі Ослави – рідне село Марійки Підгірянки, Василь Левицький подарував листівки.

Від імені всіх учасників мандрівки хочу подякувати Василю Левицькому, директору музею Марійки Підгірянки, Василю Дідику – завідуючому Надвірнянської філії ОДЦТКУМ, настоятелю двох церков с.Білі Ослави УПЦ КП отцю Василю за підтримку та допомогу у проведені цієї мандрівки. До нових зустрічей! СКОБ!

Комендант пластунка сеньорка праці Руслана Дідик

Поділитися

Схожi новини