Івано-Франківські пластуни завітали з Вифлеємським вогнем миру до учасників визвольних змагань - Пласт
EN

18 грудня 2016 р. пластуни юнацького куреня ч. 59 ім. Степана Ленкавського відвідали комбатанта дивізії СС «Галичина» Михайла Мулика, найстаршу пластунку Івано-Франківська Мирославу Радловську та дружину дивізійника Володимира Малкоша пані Марту Малкош-Ганушевську. Відвідини починались з передачі святого Вогню та пісні Вифлеємського Вогню Миру.

Подруга Мирослава Радловська, котра пластувала в 30-х – початку 40-х рр. ХХ ст. розповіла про тодішнє пластування та романтику пластового духу, не зважаючи на небезпеку. Пластунка люб’язно надала до перегляду журнали для юнацтва та молоді 30-40-х рр., а її син Михайло Радловський показав фотографії з родинного архіву.

Комбатант дивізії СС «Галичина» Михайло Мулика розповів кілька цікавих історій зі свого життя часів війни та життя після арешту.

Пані Марта Малко – Ганушевська надзвичайно тепло зустріла пластунів. У розмові з пані Мартою, попередньо домовляючись про зустріч, було чути наскільки приємно їй, що про неї пам’ятають і бажають з нею зустрітись.

Відвідини запам’яталися захопливими історіями спогадів, а кожна зустріч ще й подарувала всім пластунам натхнення до нових звершень та наснаги до боротьби. Адже гасло куреня ч. 59 ім. С. Ленкавського каже: “Змагатимеш до поширення сили, слави, багатства й простору Української Держави!”

Поділитися

Схожi новини