На Рогатинщині відбувся Міжстаничний військово-вишкільний табір "Гарт Волі" - Пласт
EN

З 1 по 12 липня 2019 р. в с.Кліщівна Рогатинського району проходив пластовий міжстаничний військово-патріотичний вишкільний табір «Гарт Волі».

Близько 75 таборовиків з усієї України приїхали, щоб отримати нові корисні навички і позитивні емоції.

Для пластунів з Кривого Рогу табір почався на один день швидше. Разом з пл.сен.дов. Яремою Зварчуком, ДК , головою Рогатинської районної організації СОУ Іваном Верешком та Василем Байдою вони відзначили у с.Княгиничі день народження Головного командира УПА Романа Шухевича. Директорка музею Романа Шухевича Ірина Горленко провела дітям цікаву екскурсію. Потім криворізькі пластуни помандрували в с.Пуків на місце, де знаходилась штаб-квартира Романа Шухевича у 1945-1946 роках, і підкорили вершину Чортової гори.

1 липня рогатинські пластуни зустрічали своїх друзів-пластунів з Сєвєродонецька Луганської області, Києва, Івано-Франківська та різних районів нашої області – Кут, Саджавки, Іваниківки, Березівки і Липівки. І повезли «шкільні» автобуси, а також Василь Байда наплічники, намети, карімати, казани, продукти, які купила Рогатинська міська рада, питну воду на місце таборування.

ДЕНЬ 1.

Приїхали… Зробили кухню… Розклали намети. Хлопці зробили дубовий хрест і закопали його на площі збірок. Під час відкриття табору парох с.Кліщівна духівник табору о.Марко Шпак освятив хрест і відслужив молебень. І знаєте, Бог оберігав нас протягом усього табору!!!

Незабутньою була ватра знайомств. Разом з іскрами до неба линули українські народні, патріотичні і пластові пісні. Втомлені, але задоволені, полягали спати. Перша ніч була теплою…

ДЕНЬ 2.

Щоб життя на таборі було зручнішим, учасники взялися в’язати столи на кухню, копали лятрини, робили душ. Також в цей день був проведений змаг «Перше випробування», результати якого дали змогу перевірити пластові знання і навички таборовиків.

Ввечері на вогниках учасники разом з виховниками обговорювали тему «Командна робота»,співали пісень і ближче знайомилися один з одним.

ДЕНЬ 3.

Продовжувалися таборові роботи, проводилися гутірки з куховарення, впоряду, піонірки, виживання в природі… А в цей час наші друзі – вчителі гімназії Жирий Р.Я. і Бабій І.О. в лісі готували туристичну смугу перешкод. Під їхнім наглядом діти лазили, стрибали, бігали і долали різні перешкоди

ДЕНЬ 4.

Цього дня були мандрівки. Гурткові. Кожен гурток мав свій маршрут, карту, компас. Повернулися на табір всі. Можливо, тому що зголодніли,але, швидше за все, – добре орієнтуються і вміють користуватися компасом)

ДЕНЬ 5.

П’ятий день на таборі був спортивним. Проводився великий волейбольний турнір! Команда-переможець отримала згущене молоко!!! Ближче до вечора почав падати дощ,який трохи заважав готуватися до ватри. Але нам у всьому помагав Бог!!! На небі з’явилася веселка. Веселі пісні і імпрези свідчили про хороший настрій пластунів.

ДЕНЬ 6.

Напевно, це був найбільш насичений день табору! Почався він з військової частини. На одній точці Байда Василь розповідав про будову зброї, вчив збирати і розбирати автомат, на іншій – ст.пл. Іван Зварчук показував тактику ведення бою. Ще однією точкою була перша медична допомога, де учасники за допомогою підручних матеріалів робили ноші, накладали шини на «переломи». Лікар табору Климців Віка розповіла дітям, як треба діяти в таких ситуаціях. Пл.уч. Савка Андрій розучував з учасниками гимн Українських Націоналістів. Але найбільше пластуни очікували на стрілецький змаг, який проводив пл.сен.пр. Роман Андрусяк. Не всім вдавалося попадати в ціль, але кожен запам’ятав правила поведінки зі зброєю і як правильно цілитися.

Після загальної гутірки «Правильне керування часом» (пл.сен.пр. Наталя Пилипів,Гр.) ми почали готуватися до купальської ватри. Дівчата плели вінки, хлопці робили Марену і Купайла.

О-о-о!!! То була надзвичайне дійство!!! Тішила велика кількість гостей! Були і колишні рогатинські пластуни, яких доля розвіяла від Франківська до Львова, і ті, хто не зміг бути на таборі з певних причин, і друзі Пласту. А які музИки бавили всіх!!! Не тільки таборові гітари, але і скрипка, і бубен, і баян,і сопілка!!! На цій ватрі ще й було жартівливе пластове весілля! Спалили Мареноньку, втопили Купайла… Дівчата пускали віночки і заглядали, який хлопець його впіймає, стрибали парами через вогонь… Тішить, що наші древні традиції підтримали діти зі Східної і Центральної України.

ДЕНЬ7.

День почався зі Служби Божої у церкві с.Кліщівна. Помолившись і отримавши благословення від о.Марка, ми вирушили на фестиваль «Чорна вишиванка», що проводився в с.Кулеби Тернопільської обл. Пластуни мали честь виступити на сцені фестивалю. Не завадила дощова погода послухати пісень Олександра Шевченка, познайомитися з бразильцем Рожеріо Мелло, який читав поезію Шевченка, поспілкуватися з організатором фестивалю Романом Лопушанським, поїсти смачного козацького куліша.

А на таборі чекав ще один сюрприз – вареники, якими почастували турботливі кліщівнянські чудо-жінки (близько 1000 (тисячі) вареників) і морозиво від місцевого підприємця!!!

ДЕНЬ 8.

День був насичений різними змагами. Завдяки відділу освіти, молоді і спорту Рогатинської РДА було проведено військові змагання з лазертагу, які цікаво провели Ярослав і Михайло Третяки. В цей день були інтелектуальні змаги, а також «Лисячий біг». Історична ватра патріотичними піснями завершила день.

ДЕНЬ 9.

Цей день юнацтву запам’ятається надовго (поки не заживуть мозолі на ногах)!!! Пластуни протягом цілого дня мандрували на Золоту поляну та Осову поляну. Ці місця пов’язані з історією визвольних змагань, повстанським рухом, вишколами «Пласту», «Тризубу» та «Правого сектору». Вся мандрівка супроводжувалася цікавими розповідями про героїв-повстанців, які розповів друг Ярема. Звичайно, не обійшлося в цей день і без таборових робіт, гутірок і вогників. Цікавою була загальна гутірка «Фінансова грамотність», яку провів ст.пл.скоб Назарій Климців.

ДЕНЬ 10.

Спортивні ігри, інтелектуальні змаги, таборовий опитник, здача точок пластової проби, написання есе «Враження про табір», виготовлення таборових плакатів, підведення підсумків, визначення першунів і написання посвідок. Табір відвідали директор Івано-Франківського обласного дитячо-юнацького пластового центру пл.сен.пр. Степан Корчинський, ЦМ та представник Окружної пластової ради пл.сен.дов. Василь Лукаш, ЦМ. з кіножурналістом, які подбали про включення відеоспогадів про наш табір у відеофільм про літні пластові табори у нашій області. Сумно було визнавати, що табір добігає до кінця… Пластовий капелан о.Богдан Рудницький відслужив молебень, ми подякували Богові за поміч і провели закриття… Прощальна ватра була зі сльозами, бо всі дуже подружилися і стали, як одна сім’я. Справді, на таборі з’єдналась уся Україна, разом були Схід і Захід!

Уночі на деяких юнаків чекав сюрприз – трьом зацікавленим пластунам пов’язали хусточки, а юначку-учасницю іменували розвідувачкою.

ДЕНЬ 11.

Хоч табір і був офіційно закритий, але наші пригоди продовжувалися!!! Частина учасників помандрували на гору Березовачку у Горгани, де відвідали «Бункер «Грома»», а інша частина – в м.Івано-Франківськ. І одні,і другі мали можливість торкнутися до історичного минулого України. Ночували в Рогатині. За дах над головою дякуємо Рогатинській гімназії імені Володимира Великого.

ДЕНЬ 12.

Після Служби Божої пластуни з Сєвєродонецька, Кривого Рогу і Рогатина взяли участь в історичній події нашого міста – відкритті пам’ятника Т.Г.Шевченку. Після екскурсій в музей «Опілля», церкву Святого Духа, пожежну частину учасники почали роз’їжджатися… Дякуємо всім виховникам, проводу, духівникам, інструкторам, водіям, спонсорам , добрим людям за цей табір!!! Рогатин, Івано-Франківськ, Київ, Сєвєродонецьк (Луганська обл.), Кривий Ріг, Кути, Березівка, Іваниківка, Саджавка, Липівка, – ми єдина і сильна країна!!! СЛАВА УКРАЇНІ!!!

Р.S. ДЯКУЄМО:

– пл.сен.дов. Яремі Зварчуку, ДК за керівництво табором, пл.сен.пр. Наталі Пилипів,Гр за вміле ведення діловодства писаря, ст.пл.скобу Назарію Климціву за насичену пограму табору і справедливе точкування, ст.пл.прих.Олесю Дарміцю за висококваліфіковане виконання обов’язків бунчужного;

– ст.пл.Івану Зварчуку, ст.пл.вірл. Наталі Павликівській,Гр , пл.сен.пр.Нелі Ковальчук,Гр , ст.пл.прих. Марті Бабій, пл.сен. Віті Чернявській, Василині Чубатій за виховницьку діяльність на таборі;

– ст.пл.прих. Вікторії Климців , ст.пл. прих. Насті Бартків, ст.пл. скобу Роману Пилипіву, ст.пл.прих. Юрію Масному, пл.сен.дов. Богдану Стиславському, ДК за сумлінне виконання своїх обов’язків на таборі;

– другу Василю Байді за допомогу транспортному забезпеченні і, взагалі, допомогу на таборі;

– пл.розв. Марії Пилипів, пл.розв. Поліні Добрянській, пл.розв. Оксані Пилипів, пл.розв. Анастасії Новіцькій, пл.уч. Андрію Савці, які були підстаршиною табору;

– духівникам о.Марку Шпаку (с.Кліщівна), о.Богдану Рудницькому (с.Березівка) за їх молитву і духовну підтримку;

– пл.сен.пр. Роману Андрусяку, вчителям Рогатинської гімназії ім.Володимира Великого Жирию Р.Я., Бабію І.О. за проведені змаги, директору гімназії Доронюку І.В. за надане приміщення для ночівлі;

– відділу освіти, молоді і спорту Рогатинської РДА (Трачу В.І., Пришляк Н.В.) за фінансову допомогу і за сприяння у проведенні змагань і мандрівок;

-Рогатинській міській раді за забезпечення таборовиків продуктами харчування і питною водою;

-керівництву Рогатинського лісового господарства п.Ігорю Бечкалу, п.Зіновію Коліснику та його працівникам за сприяння і допомогу у матеріальному забезпеченні табору;

– найдобрішим у світі кліщівнянським людям за вареники, огірки, варення, мед, морозиво!!!

– медичним працівникам Рогатинської центральної районної лікарні і Рогатинського центру первинної медико-санітарної допомоги за надану медичну допомогу;

-керівництву та працівникам музею Опілля, Рогатинського РВ У ДСНС, Рогатинського відділення поліції за цікаві екскурсії і бесіди;

-Ярославу і Михайлу Третякам за цікаві військові змагання «Лазертаг»;

– всім, хто нас підтримував, допомагав, возив-завозив-вивозив, годував, цікавився-турбувався

ДЯКУЄМО!!!

Поділитися

Схожi новини