На Житомирщині відбулась щорічна мандрівка «Трикутник смерті» - Пласт
EN

15 – 17 червня 2018 р. Б. на теренах Східної Волині курінь “Дубове Листя” провів історико-краєзнавчу мандрівку “Трикутник смерті VIII”.

Цьогоріч на мандрівці було чимало “вперше”:

  • Вперше в рамках “Трикутника смерті” відбувся вело-рейд;
  • Вперше у мандрівці брали участь члени дружньої організації – Молодіжного Націоналістичного Конгресу;
  • Вперше учасники подолали близько 200 км;
  • Вперше учасники мандрівки побували на місці Губинського городища (XII – XIII ст.) та в маєтку Хоєцьких (XVIII ст.);
  • Вперше середній вік учасників мандрівки становив 20 років.

Мандрувати Житомирщиною 15-17 червня 2018 року з’їхалися 13 учасників із Києва, Житомира, Сум та Старокостянтинова. За три дні піші рої подолали близько 100 км, а вело-рої – майже 200. Всім учасникам вдалось пройти дводенний рейд, в часі якого виконали секретний наказ Головного штабу Дієвої армії УНР.  До мандрівки, а також під час, учасники отримали необхідні знання (а дехто й навички) з комплектування особистого виряду, користування мапою і компасом, класифікації мап та їхньої номенклатури, способів визначення місцезнаходження та передачі своїх координат, способу цифрового шифрування інформації.

Також не обійшлось без ватр, де учасники ділилися враженнями, розповідали історії та дізналися більше про події сторічної давнини. Крім того, за час мандрівки кожен дізнався не тільки про історію Трикутника Смерті, але й про значно давніші сторінки життя цієї місцевості, свідками якої були: Губинське городище княжої доби, фортеця Василя-Костянтина Острозького (XVI ст.), маєток польських шляхтичів Хоєцьких (XVIII ст.), церква св. Параскеви (ровесниця Суботівської церкви гетьмана Хмельницького), водяні млини позаминулого століття, лінія “Сталіна” та багато іншого.

Не оминули увагою і місцеве населення: учасники поширили в 20 селах близько 200 інформаційних листівок про Трикутник смерті та Перший зимовий похід. Кожен зміг відчути себе козаком ДА УНР, оскільки виконував обов’язки козака чи підстаршини, організовував харчування на кшталт армійського, носив стилізовані відзнаки Армії УНР, виконував завдання командування на ворожій території.

Зрештою, ми відпочили, отримали купу вражень, досвіду, світлин, натхнення на все таборове літо, а дехто – на цілий рік.

“Дубове листя” запрошує до участі та організації мандрівки Трикутник смерті  всіх затятих мандрівників, особливо ровероманів, і обіцяє підготуватися якнайкраще!

Чекаємо ваших зголошень наступного року на Трикутник Смерті VIII!

 

Поділитися

Схожi новини