Пластуни організували табір для дітей із прифронтової зони - Пласт
EN

Два тижні активного відпочинку на березі Чорного моря для більше ніж сорока дітей із зони проведення АТО організувала цьогоріч Пласт – Національна скаутська організація України за сприяння Посольства Чеcької республіки в Україні.

Табір для дітей із зони проведення бойових дій із Донецької і Луганської областей проходить у відомій своїми курортними традиціями Затоці, що на Одещині. На початку серпня сюди приїхали більше 40 дітей із Донецької і Луганської областей із селищ і містечок, які знаходяться поблизу лінії зіткнення у рамках проведення АТО. Це прекрасна можливість для цих дітей хоча би тимчасово, на період шкільних канікул, виїхати із небезпечної зони, і поринути у світ романтики та пригод.

У таборі діти мають активний відпочинок – щодня купаються у теплому лагідному морі, беруть участь у теренових іграх і спортивних змаганнях, які організовують для них досвідчені пластові виховники, а також знайомляться із українським скаутингом. Дітей вчать в’язати пластові вузли, складати рюкзаки, розставляти намети, орієнтуватися на місцевості за сонцем, зірками, картою та компасом, основам першої медичної допомоги тощо. Всі заняття відбуваються у формі веселих ігор та змагань. Зранку – ранковий прорух на морі, після сніданку – купання та ігри на воді, після обіду – веселі ігри, квести та спортивні змагання на пляжі, увечері – ватра чи дискотека. За здобуті успіхи діти отримують ступені учасника, розвідувача чи скоба табору – відповідно до юнацьких ступенів у Пласті – і значок із одним із символів пластового гасла «СКОБ!» (Сильно! Красно! Обережно! Бистро!) – листком дуба, гілкою калини, грибом та блискавкою.

Протягом табору діти відвідають з екскурсіями Одеський оперний театр, Одеський зоопарк та старовинну Акерманську фортецю, що знаходиться у Білгород-Дністровському, побувають на Приморському бульварі у Одесі та познайомляться із іншими цікавинками Одещини.

Оришко Надія, 9 років, с. Новотроїцьке Донецької обл.: «Мені дуже подобаються веселі ігри, у які ми граємо у таборі, а також купатися у морі. А ще я привезу мамі сувенір із Акерманської фортеці, де ми нещодавно були. Там дуже цікаво! Дякую нашим виховникам і організаторам цього табору за гарний відпочинок!»

У серпні-вересні 2017 року заплановано ще 5 подібних таборів, які проведе Пласт для дітей із Донецької і Луганської областей за підтримки Посольства Чеської республіки в Україні.

Поділитися

Схожi новини