Пластуни пройшли військову підготовку на базі навчального центру Української добровольчої армії - Пласт
EN

Перша група з десяти осіб з пластових куренів УСП та УПС ОЗО пройшла тижневий вишкільний курс на таборі “Доброволець” Навчального центру Української добровольчої армії.

Ідея полягає в тому, щоб провести базову військову підготовку для тих пластунів, хто не мав змоги відбути військову службу, але на випадок загострення тліючої війни на сході, готовий боронити країну із достатніми вміннями та знаннями.

Навчальним процесом керував командир НЦ УДА друг Максим “Покутяка” Швець, курінь “Чорноморці”, а одним з інструкторів був друг Арій з куреня УСП “Дубове листя”. Капеланом та духовним наставником в навчальному центрі є пластун-сеньйор з “Дубової кори” отець Прудкий.

Курс передбачав такі дисципліни:

  • Тактика малих груп легкої піхоти
  • Вогнева підготовка, стрільба із різних видів стрілецької зброї
  • Фізична підготовка та загартування
  • Тактична медицина
  • Основи інженерно-саперної справи, протидії мінам та розтяжкам.
  • Ознайомлення із сучасним станом використання БПЛА
  • Ідеологічна підготовка, обговорення історій пластунів-військовиків, зокрема Івана Чмоли, який показав приклад як слід пластувати.

Гаслом вишколу став вірш Т.Г.Шевченка “Хто зневажає рідний край, той серцем нємошний каліка”, написаний на одному з листів дітей бійцям АТО, розміщеним в приміщеннях НЦ УДА.

“ОЗО” висловлює подяку другу Покутяці за проведення цього вишколу. Надалі плануються і наступні виїзди членів ОЗО в навчальний центр УДА для здобуття чи відновлення військових навичок.

Підготовку в Навчальному центрі може пройти будь-який повнолітній пластун, потрібно лиш зголоситись в штаб НЦ УДА 09776063320951163646.

Слід зазначити, що в УДА захищало та зараз боронить Україну чимало пластунів з різних куренів. Загалом з 2014 року участь в так званій АТО в різних силових структурах взяло участь 162 пластуни, з них 26 членів “Ордену залізної остроги” (восьмеро зараз продовжують службу).

Поділитися

Схожi новини