Пластуни станиці Красне відзначили 75 річницю створення УПА - Пласт
EN

«Там десь далеко на Волині родилась армія УПА…»

Свято Покрови Пресвятої Богородиці вважають днем створення Української Повстанської Армії, якій цього року виповнилося 75. Пластуни Станиці Красне по-особливому вшанували героїв. Активітети розпочалися ще зранку. На церемоніал відкриття «Повстанської ватри» біля могили генерал-хорунжого УПА Василя Кука та братської могили Борцям за волю України з’їхалися не лише пластуни, а й представники районної та селищної влади. Капелан Станиці Красне, отець Володимир, відслужив панахиду за загиблими героями. Пластуни запалили лампадки пам’яті не лише на місці Богослужіння, а й біля меморіального знака Івану Тиктору.

Дійство продовжилося на терені загальноосвітньої школи №1 смт Красне, де нас прийняли, як дорогих гостей, директор пані Ірина та її педагогічний колектив. Старшопластуни провели майстер-класи із виготовлення браслетів, ангеликів з ниток, вітальних листівок, вивчення пісень для флешмобу при ватрі та в’язання вузлів (піонірки). Допомогли відновити сили усім учасникам свята працівники шкільної їдальні, які почастували нас смачним обідом.

Врочистий вимарш до місця проведення ватри відбувся за участі 93 пластунів (новаків, юнаків, старшопластунів та сеньйорів). Традиційно до нас приєдналися учні та вчителі ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 смт Красне, які взяли участь у флешмобі та виконали повстанські пісні. Цьогорічна ватра об’єднала гарячі серця небайдужих пластунів-новаків та пластунів-юнаків з різних куточків Станиці Красне: Задвір’я, Полтви, Красного, Буська, Петрич, Заводського, Топорова, Побужан, Переволочни та Олеська. Активну участь в заходах брали старшопластуни та сеньйори: Олена Баран, Василь Джас, Оксана Дзюба, Іванна Турка, Людмила Гураш, Віталій Гаврилюк, Богдан Тупиця, Віра Крегул, Наталія Сапріянчук, Ірина Палка, Ігор Позняк та Марія Гута. Хочу зауважити, що виготовлені листівки були передані захисникам України наступного дня під час віче за участі воїнів. Слава Україні!

Наталія Сапріянчук

Поділитися

Схожi новини