Поблизу Городка відбулося Морське Свято Весни станиці Львів - Пласт
EN

На вихідних, 18-20 травня поблизу Львова відбувся наймасовіший таборовий захід пласту у цьому році. Понад півтори тисячі пластунів із усіх уладів приїхали на традиційне Свято Весни, що передує початку літнього сезону таборів.

Протягом трьох днів учасники Свята змагалися між собою у різноманітних активностях та спортивних іграх. 33 пластові курені станиці Львів показували свої вміння у наданні першої медичної допомоги, в’язанні вузлів, куховарінні, впоряді, вмінні орієнтуватися за компасом та інших практичних навичках. Усі хто приїхав на Свято Весни жили у наметах та самі готували собі їжу на вогні. Для більшості найменших пластунів це перший досвід ночівлі на природі, який запам’ятовується на все життя.

Цьогоріч в Україні відзначають 100-річчя з дня заснування Чорноморського флоту, тож легендою Львівського Святя Весни було Морське пластування. Протягом двох днів кожен курінь будував підтабір, який нагадував корабель або щось подібне. Змаг з табірництва вкотре показав, що креативності немає меж. Тож у підсумку галявина перетворилась на гамірний порт із вітрилами, маяками, тавернами і пристанями по яких ходять пірати і матроси. А одна команда навіть побудувала підводний човен!

“Традиція проведення Свята Весни дуже важлива, адже для багатьох молодших пластунів це перша можливість спробувати на практиці теоретичні знання, які вони здобували на заняттях під час зими. Окрім того – це можливість побачити велику кількість інших пластунів, та відчути єдність, яка надихає на працю протятом літа”, – розповідає комендант заходу, старший пластун Роман Балук, Чорноморці.

Відповідно до легенди цьогорічне СВ вирізнялося також Морським назовництвом та елементами впоряду. А офіційним елементом таборового однострою були білі шкарпетки та біле взуття.

Серед оргкомітету Свята Весни були члени куренів Чорноморці та Чорноморські Хвилі, які протягом року проводять багато навчальних таборів на берегах водойм, використовуючи човни та інше спеціальне спорядження, а також підтримують контакти з державним військовим флотом. Тож на щоглі Свята Весни під час офіційних церемоній, поруч з державним, піднімали також прапор Військово морських сил України.

У підсумку місця у загальному заліку розподілилися таким чином. Перше місце серед хлопців зайняли юнаки куреня ч. 7 ім. Петра Сагайдачного, друге – 23 курінь ім. Степана Бандери, третє – курінь ч. 15 ім. Павла Полуботка. Серед дівочих куренів переможцями стали юначки 30-го куреня ім. Катрусі Зарицької. Трішки відстав від них курінь ч. 36 ім. Анни Ярославни, і закриває трійку лідерів курінь ч. 84 ім. Марії Приймаченко. За призові місця у змагах учасники отримали призи від проводу Свята Весни та спонсорів, зокрема компаній НовоСад, Biscotti, магазину Штурм, Gorgany та інших партнерів.

Після визначення переможців та закриття щасливі і втомлені учасники повернулися до Львова окремим електропоїздом, за що провід Пласту висловлює подяку дирекції Львівської залізниці.

Захід відбувався на території Аеродрому “Цунів” поблизу міста Городок, за підтримки Міністерства молоді та спорту України.

СКОБ! Доброго вітру!

 

 

Поділитися

Схожi новини