Президент і Голова Верховної Ради привітали Пласт зі 105-літтям - Пласт
EN

“Все, що я зробив у житті, я починав із мрії”, – казав видатний українець та відомий пластун Богдан Гаврилишин. Сьогодні ми закладаємо фундамент для створення України, про яку мріємо.

105 років тому у Львові було засновано “Пласт” – організацію українських скаутів. Пласт виховує гідних громадян своєї держави та плекає цінності, необхідні для розвитку нашої України – відповідальність, лідерство, патріотизм.

Це товариство створило традиції, які відіграли визначальну роль у визвольній боротьбі українського народу.

Вічна слава Героям-пластунам, які поклали свої молодечі голови за Україну, борячись проти російської агресії: Віктору Гурняку, Марку Паславському, Євгену Подолянчуку, Миколі Гордійчуку та Андрію Білику.

Вітаю всіх, хто сьогодні складе свою Пластову Присягу. Зичу стати достойними вихованцями Пласту і гідними громадянами України. Ви – ті, хто наблизить нашу державу до такої, яку ми уявляємо в своїх мріях. І хай допоможе вам у цьому Бог.

СКОБ! Слава Україні!

Петро Порошенко,

Президент України


Дорогі друзі та подруги!

Дозвольте привітати вас традиційним пластовим гаслом: СКОБ!

Щиро вітаю вас із 105-ю річницею заснування «Пласту». Дата складення першої пластової присяги – це важлива дата в історії України. Українську скаутську організацію заснували у Львові у 1912 році педагог Олександр Тисовський, військовий Іван Чмола та син Івана Франка – Петро Франко.

Засновники «Пласту» добре розуміли необхідність створення структури, яка виховувала б справжніх патріотів та провідників нації.

12 квітня 1912 року на подвір’ї Львівської академічної гімназії перші пластуни склали першу пластову присягу. Пишаюся тим, що і  я свого часу вчився в цьому славетному навчальному закладі.

Складаючи присягу, ви обіцяєте бути вірними Богові й Україні, творити добрі справи та жити за пластовим законом. У всі часи пластуни своїми вчинками та працею постійно доводили вірність присязі.

Пластуни завжди стояли на передовій боротьби за визволення і незалежність держави: брали участь у подіях Української революції 1917–1921-х років, боролися за незалежність України у лавах Армії УНР, Української повстанської армії, були активними учасниками дисидентського руху, Помаранчевої революції, Євромайдану та новітньої російсько-української війни.

У цій організації виховались та загартувались генерали та командири Української повстанської армії – Роман Шухевич, Олекса Гасин-Лицар, Василь Кук.

Вихованцями цієї організації є видатні науковці і винахідники: Любомир Романків, Богдан Гаврилишин.  Пластуном був організатор оборони Донецького аеропорту, капітан, командир групи спеціального призначення 3-го окремого полку спецпризначення Євген Подолянчук, який загинув, героїчно захищаючи Україну.  У лавах цієї організації зараз виховуються тисячі юних патріотів і свідомих громадян у різних куточках України.

Через пластову школу новацтва і юнацтва пройшли тисячі молодих українців, які сьогодні в усіх сферах життя держави щоденно доводять свою любов до Вітчизни.

Пишаюсь тим, що особисто був причетний до відновлення «Пласту» в Україні у 1989 році.

Друзі! Ви – цвіт і краса нашої України. Сильні духом, загартовані, витривалі, свідомі та активні громадяни Української держави.

Дякую вам за вашу щиру працю та виховання молоді.

Бажаю вам у вашій Великій Грі долати з усмішкою всі труднощі та продовжувати творити великі справи в ім’я Батьківщини.

СКОБ!

Слава Україні!

Андрій Парубій,

Голова Верховної Ради України

Поділитися

Схожi новини