Пласт працює для того, щоб кожна дитина мала успішне майбутнє у своїй країні. Разом ми формуємо середовище, у якому дитина вчиться лідерству, відповідальності та роботі в команді. Це допоможе їй зростати. Пластуни роблять все від нас залежне, аби з ними зростала і Україна.
Завдяки вам у 2020 році Пласт стане доступним для ще 800 нових дітей
У січні-березні завдяки вам:
70
волонтерів стали пластунами та вивчають для себе варіанти діяльності в організації
77
виховників пройшли необхідні навчання для роботи з дітьми
у 5-ти
містах розпочато створення пластових осередків
ДЯКУЄМО, ЩО попри все ВИ ЗАЛИШАЄТЕСЯ З НАМИ!
Зокрема у І кварталі 2020 року завдяки вашій підтримці:
Робота з дітьми не припиняється і в часі карантину. Тепер пластуни з усіх куточків країни та світу обмінюються досвідом на новій онлайн-платформі Пластуй Онлайн. Тут вже є понад 60 відео-матеріалів на різні теми.
Завдяки цьому діти навіть на відстані можуть проходити пластову програму, а волонтери і батьки розвиватися разом з ними. Якщо заняття з дітьми і надалі обмежаться лише онлайн-режимом, платформа і в подальшому залишатиметься дуже важливою.
70 нових волонтерів вже долучилися аби допомагати дітям розвиватися в Пласті. Адже вся безпосередня робота з дітьми ведеться саме волонтерами. Старші пластуни діляться досвідом та стають прикладом, проводять заняття, акції та табори різних спеціалізацій: скельні, велосипедні, водні, кінні та багато інших.
77 виховників пройшли навчання, щоб займатися з дітьми в Пласті. Саме ці волонтери (кожен понад 300 годин щороку) супроводжують дитину в мандрівках, таборах, дбають про їхню безпеку, стають найближчими друзями та порадниками для них. Процес навчання виховника займає від 3 до 6 місяців, а кожен виховник працює з дітьми в Пласті близько 5-ти років.
У 5-ти нових містах з’явилася можливість приєднатися до Пласту на Півночі: Ніжин, Конотоп на Півдні: Вознесенськ, Токмак, Скадовськ
Звісно, попереду ще багато роботи. Ми повинні залучити волонтерів, які керуватимуть осередком, виховників, щоб працювати з дітьми, і, зрештою, залучити дітей, які ще не знають про Пласт. Та завдяки вам перші кроки вже зроблено.
Аби могти прийняти до Пласту всіх охочих дітей, керівники 22 осередків навчалися у Школі організаційного розвитку Пласту (ШОР).
Очікуємо, що 72-годинне навчання покращить процеси залучення ресурсів на місцях, управління проєктами, комунікацію з волонтерами, органами державної влади, батьками тощо. ШОР спрямована на посилення спроможності осередків Пласту, де і відбувається безпосередня робота з дітьми та волонтерами.