Станиця Красне організувала змаг «Листопадовий Зрив - 2017» - Пласт
EN

Вже стало традицією станиці Красне Пласт НСОУ кожного року відзначати визначну історичну подію,  проголошення ЗУНР у 1918 р. І цей рік не став винятком. 4 – 5 листопада у с. Задвір’я відбувся пластовий змаг «Листопадовий Зрив – 2017».

На акцію з’їхалось близько 60 пластунів з різних куточків Буського району (Красне, Побужани, Гумнисько, Олесько, Петричі, Полтва, Полоничі, Задвір’я). Юнацтво приймав провід змагу: комендант – старшопластунка Олена Баран, бунчужний – старшопластун Володимир Карвацький і писар – старшопластунка Ірина Максимів.

Коли всі учасники зареєструвались, відбулось відкриття Листопадового Зриву. Отець Володимир Залуцький у молитві поблагословив усіх присутніх на успішне проходження гри і подальше пластування. Після відкриття пластуни відвідали сільську бібліотеку, де завідувач Дума Марія Миколаївна розповіла про історію, визначні події та постаті села Задвір’я.

Після екскурсу в історію і смачного обіду у шкільній їдальні, почалась теренова гра. Командам дали карту села із точками, проходження яких супроводжувалось виконанням цікавих практичних і теоретичних завдань. Серед них були: стрільби, перекочування колод, в’язання вузлів, перша медична допомога, чищення картоплі на час і багато інших. Після завершення теренової гри, на учасників чекав інтелектуальний змаг в залі школи. Були цікаві питання від дитячих загадок до логічних задач.

По завершенню змагу, смачно повечерявши, на юнацтво чекав сюрприз від організаторів акції. До них завітали пластуни села Задвір’я, які 17 років тому були у пластовому гуртку. Серед них були Андрій Мельник, Ліля Пелех, Тарас Кришталь, Христина Бакайса, Віра Рубаха і Андрій Мартиняк. Вечір спогадів подарував море позитиву для всіх присутніх. Адже презентації фото супроводжувались коментарями гостей, які перенесли всіх у ті події, що відбувались на таборах  багато років тому. Потім всі дружньо у колі співали пісні на пластунській ватрі.

Догоріла ватра, погасло багаття… та саме дійство не закінчилось. На дітей чекав танцювальний флешмоб від коменданта під сучасні українські пісні. Досхочу натанцювавшись і повеселившись, діти лягли спати. Але, по традиції пластових акцій, завжди бажаним для всіх є нічний алярм. Що ж чекало сонних пластунів? Ціла театралізована вистава з пошуками павучків і кажанів по школі, зустріч із містером Зло і мотання мумій. Після всіх пройдених випробувань і виконаних завдань діти отримали солодощі у подарунок.

Зранку наступного дня, поснідавши, юнацтво відвідали богослужіння у церкві Собору Пресвятої Богородиці, де отець Петро Гунчак помолився за здоров’я усіх пластунів. Після служби відбулась екскурсія на могилу воїнів УПА, де нас чекав історик Іван Петрович Савчин. Він, як очевидець, розказав багато цікавих історичних подій, які відбулись на терені села. Ще одним сюрпризом для дітей була презентація гуртка авіамоделювання, який веде Арабаджієв Валерій Пантелеєвич. Він разом зі своїми вихованцями показав моделі літаків, процес їх створення. Діти продемонстрували свої вироби на практиці, запустивши літачки у повітря.

Після насиченого ранку і обіду відбулось закриття пластового змагу. Були нагородженні усі учасники акції: теренова гра 1 місце – гурток «Проліски» (Задвір’я), 2 місце – «Едельвейс» (Полтва), 3 місце – Волошки (Побужани). У інтелектуальному змізі пререможчем став гурток «Едельвейс» (Полтва), 2 місце – «Сонечко» (Красне 1), 3 місце – гурток «Дружба» (Полоничі і Олесько).  В загальньму заліку проходження «Листопадового Зриву – 2017» 1 місце здобув гурток «Едельвейс» (Полтва), 2 місце – Волошки (Побужани) і 3 місце – гурток «Проліски» (Задвір’я).

Провід змагу висловлює щиру подяку людям, які долучилися до організації та проведення Листопадового Зриву, виховникам гуртків, кухарям Наталі Бабій і Наталі Вельган, медику Шило Сімоні. Особлива подяка директору школи Максимів Антону Степановичу та голові сільської ради Юрдизі Павлу Романовичу.

Маємо надію, що приємні спогади  і позитивні емоції від цієї акції надовго залишаться у серці кожного учасника. До нових зустрічей!

Оленка Баран, комендант змагу

Поділитися

Схожi новини