Таборове літо у пластунів — як пройшло в умовах пандемії? - Пласт
EN

Протягом літа пластуни — українські скаути — проводять зазвичай понад 100 наметових таборів, та карантинні обмеження неабияк вплинули на діяльність Пласту. Таборування влітку є важливим елементом виховання молоді, чим Пласт і займається, тож як українські скаути адаптувалися до нових викликів та чи вдалося провести пластові табори розказуємо нижче. 

Ще з березня пластуни переформатували свою діяльність в онлайн. Всі зустрічі, події проводилися як відеоконференції чи трансляції в соц мережах. Задля безпеки дітей, Пласт відмінив всі масштабні табори. З послабленням карантину в деяких областях дозволялося проводити мандрівки максимум до 10 осіб. Діти мали звичайну таборову програму — лекції, майстер-класи, квести, ночівлі в наметах і приготування їжі на вогні. Дотримуючись карантинних обмежень, учасникам таких мандрівок вимірювали температуру вранці й ввечері, кожен спав в окремому наметі й користувався виключно особистими побутовими речами. 

Табори для більшої кількості учасників, вперше в 108-літній історії Пласту, проводили онлайн. Пластунам вдалося провести всеукраїнський інноваційний онлайн-табір “Незвіданими Стежками” для юнаків і юначок 14-16 років. За програмою він був наповнений як і звичайний табір на природі, але відбувався на платформі Zoom. Перший тиждень табору був теоретичним — лекції, майстер-класи, невеликі завдання, а протягом другого — учасники прописували власні проекти. 

Задля атмосфери таборування рекомендувалося спати вдома в спальниках, готувати їжу самостійно. Проводилися кулінарні, інтелектуальні змагання. Для кращого втілення програми організатори — пластуни з куреня “Лісові Чорти” — розробили Телеграм-бот, що надсилав завдання, програму, загадки й челенджі. Ввечері юнаки та юначки мали змогу поспівати на онлайн-ватрі, пограти разом в ігри, поспілкуватися з друзями зі всієї України. 

На онлайн-таборі було 5 різних напрямів, які кожен учасник обирав самостійно: “Здоров’я”, “Час, гроші, люди”, “Комунікація”, “Мислення”, “Творчість”. Лекції з кожного напряму читали провідні експерти в даній темі, що дозволило учасникам добре освоїти матеріал. Як і на будь-якому пластовому таборі, була система наставництва для учасників та відслідковування їхнього прогресу.

Онлайн-табір провели і для наймолодших пластунів віком до 6-ти років – пташат. Він потребував значної допомоги з боку батьків дітей, оскільки багато активностей потребували нагляду за дітьми. 

Основна увага була приділена наповненню програми табору, оскільки формат не передбачав логістики та організаційних зусиль з розміщення, харчування та організації побуту учасників. Кожному учасникові завчасно була надіслана коробка із вирядом, що включала книги, розмальовки, роздруківки та інші елементи, необхідні для виконання програми. Таборова програма була побудована навколо загальної теми – скриньки казок та чотирьох виховних точок пташат. Рамовий порядок і програма формувалася, враховуючи вікові особливості дітей.

Понад 10 онлайн-таборів для дітей різного віку відбулися протягом літа. Такий формат не замінює живого спілкування, та це допомагає пристосуватися до різних ситуацій і продовжувати роботу з молоддю.

Поділитися

Схожi новини