У Львові провели на Вічну Ватру пластуна сеньйора Олеся Криськіва - Пласт
EN

«Олесь Криськів (17.07.1952, Стрий – 9.07.2018, Львів) мав багато – на перший погляд – «божевільних» ідей. Багато хто боявся навіть подумати про таке. Але він вірив і реалізовував їх. А, зрештою, ключова його ідея – відродження Пласту в Україні – спрацювала і працює на 100%.», – пл. сен. Юрій Юзич, ОЗО.

Друг Олесь був першим, хто переніс іскру пластового вогню із діаспори до незалежної України у 90-тих роках. Його стараннями відновлений Пласт в Україні став офіційною організацією, отримав підтримку держави на різних рівнях. Він був організатором перших акцій та таборів на теренах від Карпат до Криму. А згодом, завдяки Олесеві у Львові постали пам’ятники Тарасові Шевченку, Степанові Бандері та Пластовий меморіал на Личаківському кладовищі. Саме вшануванням загиблих пластунів та громадських діячів Олесь активно займався до останніх днів життя. Сьогодні, він символічно знайшов спокій зовсім близько до багатьох з них. 

Олесь був членом куреня Чорноморці, тож перед похованням домовину, згідно з традицією, покропили водою з Чорного моря та побажали другові Доброго Вітру під час останнього рейду.

Текст та фото: Роман Балук

Поділитися

Схожi новини