У станиці Вінніпег відбулася "Пластова Свічка" - Пласт
EN

Різдвяні свята завжди приносять нам радість і духовне відродження. Вони змушують нас задуматися над простими життєвими істинами добра, милосердя, співчуття та справедливості. Різдво збирає за Святою Вечерею українські родини, в яку частину світу не закинула б їх доля.

Щорічно після нового року, пластова станиця Вінніпегу починає традиційні приготування до Різдва Христового акцією “Пластова Свічка”.

У цьому році “Пластова Свічка” розпочалася у неділю, 5 січня, із спільної молитви, яку очолив католицький капелан станиці, пластун-сеніор, отець мітрат Михаїл Буячок. З вітальним словом до присутніх звернувся станичний, пластун-сеніор Орест Денека: “…запалюючи ці свічечки, єднаймося в думках з українцями і пластунами, де б вони не жили в світі. Пам’ятаймо усіх, хто загинув за останні два роки у боротьбі за гідність та демократію в Україні”.

Після загальних звітів пластунів по частинах (уладах), було запалено три свічки від Вифлеємського вогню для кожного пластового рівня (новаків, юнаків та старших пластунів) з побажаннями усього найкращого в новому році: щастя, здоров’я та успіхів в науці та праці.

Першу свічку засвітили “ за всiх бездoмних, бiдних i переслiдуваних” з побажанням “хай свiтлo цiєï свiчки зiгрiє ïхнi серця i пoдарує ïм притулoк щирoï любoви.”

Другу свічку – “ за всiх украïнцiв в Украïнi i рoзсiяних пo цiлoму свiтi. Хай прoменi цiєï свiчки єднають ïх в oднo, щoб зберегти традицiï нарoду, для збереження свободи та незалежності.

Третю свічку – “ за всiх пластунiв i пластунoк у свiтi. Хай вoгник цiєï свiчки скрiпить у них бажання завжди чинити добро, всiм i всюди.”

Після цього, кожна група пластового рівня виступила зі своїми вертепами, які нагадалиї про давні українські традиції святкування Різдва. Нашій громаді було надзвичайно приємно зустріти новоприбулих українців в рядах вінніпезького Пласту.

“Пластова Свічка-2020” завершилась молитвою і словами повчання православного капелана пластової станиці Вінніпегу, отця Олександра Гаркавого.

Ще в далекому 1950 році в діаспорі була започаткована пластова акція “Різдвяна свічечка”. Пластуни по цілому світу духовно об’єднувались і запалювали символічну “свічечку” в той час, коли в Україні сходила перша зірка і починався Святвечір.

З часом пластуни міняли час зустрічі, але традиція “запалювання свічечки” продовжувалась. Вона триває і сьогодні: в багатьох станицях, у різних країнах світу пластуни сходяться разом і спільно запалюють “свічечку” як символ духовної злуки з українським народом. Такі зустрічі дають нагоду побажати один одному й Україні веселих свят, а також подивитись на пластові вертепи і спільно поколядувати.

Поділитися

Схожi новини