В рамках святкування дня Покрови та Дня Захисника Вітчизни, відбувся Збір Братства Легіонерів - зустріч учасників табору "Легіон" різних років. - Пласт
EN

За традицією, легіонери розпочали збір з вшанування друга “Гарта”, Віктора Гурняка, першуна табору, сотника Легіон 11, бійця “Айдару”, фотокореспондента, який загинув 19 жовтня 2014.

Опісля цього, відправились у FESTrepublic, де переглянули відео з таборів Легіон різних років, смачно перекусили, провели цікаву дискусію стосовно майбутнього табору та завершили вечір атмосферною ватрою.

В процесі збору, учасники табору “Легіон-21” пригадали цікавий досвід знайомства із угорськими скаутами під час їхнього таборування.

Один зі стрільців розповів, що в рамках третього етапу КВВТ Легіон, що відбувався з 9 по 22 серпня 2018 року, учасники табору познайомились з представниками угорського скаутингу.

Карпатська Україна – яскрава та значуща сторінка на полотні історії українського народу. Сторінка, коли українці, будучи між кількома палаючими вогнями, боролись за життя на рідних землях, на закарпатських землях.

Саме “Карпатська Україна” була легендою табору “Легіон – 21”, яка супроводжувала та тримала в зацікавлені кожного учасника.

Третій етап  табору приніс учасникам безліч нових пригод, емоцій, а найважливіше – знайомство із місцевою культурою. У селах Берегівського району учасники знайомились з місцевою культурою, жителями, традиціями, робили добре діло та популяризували Пласт.

Дийда (Дідово) – українське село із колоритними мешканцями та звичним способом життя. Саме тут, 17 серпня, учасники “Легіону-21” зовсім випадково зустрілись із угорськими скаутами. Зустріч видалась надцікавою для юнаків!

Звуться угорські скаути – черкесами. Вони мають свої улади, схоже до Пласту. Цікаво, що колір наймолодшого уладу – синій. Закарпатські скаути зазначають, що існують великі складнощі із елементами одностроїв. А шити відзначки для них – це взагалі розкіш. Саме тому скаути дивувались кількості відзначок на одностроях легіонерів. На даному етапі закарпатський скаутинг переживає не найкращий період, а отже є деякі складності в організації.  Виховниця скаутів розповіла цікавий факт: традиційний сніданок для угорських скаутів – хліб із цибулею та червоним перцем, яким вони радо частують гостів. Це – їхня улюблена та найпростіша їжа.

Учасники “Легіону-21” радо поділились із угорськими скаутами власним досвідом та історією організації. А ще пообіцяли, що допомагатимуть із вишивкою відзначок для одностроїв.

Загалом зустріч легіонерів із черкесами видалась цікавою, насиченою та інформативною. Спільно зробивши добре діло – почистивши 2 пам’ятники у селі Дийда, дізнавшись про традиції та поспілкувавшись із місцевими жителями, хлопці продовжили своє випробування під назвою “Легіон-21”.

“Не завжди на грудях, а в діях і звершеннях”.

Поділитися

Схожi новини