Відбувся мандрівний військово-вишкільний табір «Скаут 2017» підг. куреня ім. Євгена Подолянчука - Пласт
EN

Завершився п’ятий курінний табір черкаського хлоп’ячого підг. куреня ім. Євгена Подолянчука (раніше – підг. курінь ім. Героїв Холодного Яру). Цього року табір відбувався не лише в Черкаській, а й в Кіровоградській областях. Черкащина – батьківщина нашого патрона, Євгена Подолянчука, а Кіровоградщина – місце, де він служив і став гідним наслідування, таким яким його запам’ятають назавжди. Євген Подолянчук загинув 14 вересня 2014 року захищаючи донецький аеропорт. Після цього, так як за життя його бажанням було щоб після смерті назвали курінь в його честь, старше юнацтво нашого куреня, які були знайомі з ним особисто вирішили змінити патрона. На службі позивний в нього був Скаут, і це надихнуло провід табору довго не думати над назвою курінного. Ідеєю табору були Пластовий Закон і наслідування життя Жеки, його звичок і смаків.

Перша частина табору була мандрівна, за яку учасники подолали близько 100 км Холодноярськими лісами й полями. Жили традиційно під тентами, готували їжу в основному по відділеннях (гуртках). Були заняття з виживання в диких умовах, ПМД, природознавства, піонірки, рукопашного бою, бою на ножах, була змога здати два пера.

На ранок 17 числа табір було перекинуто на військовий полігон спецназу в Кіровоградській області в реальних умовах, на трьохмостовому критому військовому камазі. Таким чином друга частина табору відбувалась на полігоні полку де служив Євген Подолянчук, і де протягом п’яти днів учасники і провід проходили заняття з ТСП (тактико-спеціальна підготовка), топографії, астрономії, тактичної медицини, куховарення, будови та швидкісних розбирання і збирання зброї (КМ-7,62, СВД, АК-МС). Їжу варили на польовій кухні, жили в штабних наметах, і кожен таборовик мав з собою постійно один АК-МС.

Після п’яти днів на полігоні учасники мали унікальну змогу прожити добу в казармах третього полку спецпризначення, познайомитись не лише з польовими, а й з буденними справами військових-контрактників. Також всі відвідали музей, де нам провели пізнавальну екскурчію про війни в яких брали участь військові з України. Потім всіх знову було перекинуто під Вергуни, Черкаська область, де відбулись фінальний змаг, заприсяження двох юнаків, остання ватра і закриття табору.

Серед учасників на таборі (крім черкаських) були також два юнаки з Полтави (курінь ім. Дмитра Коряка), один юнак з Харкова (курінь ім. Івана Сірка), юнак з нашого куреня, але з Кропивницького і один учасник – гість, який був змушений відлучитись на другий день табору, і потім приїхав на закриття, з самостійного гуртка Хмародери, Київ.

Провід табору на чолі з ст. пл. Іваном Колодницьким, ЩЗ, висловлює подяку третьому полку спецпризначення Кажани, командиру Олександру Трепаку, і окрему подяка за співорганізацію і проведення табору батькові одного з юнаків, Юрію Козачинському.

Поділитися

Схожi новини