Відбувся водний похід на каное «Опір 2017» - Пласт
EN

Все відбувалось на вихідних, то було 10-11 червня 2017 року на річці Опір та Стрий. Подолавши шлях у 50 кілометрів ми пройшли свій нелегкий маршрут від Гребенова до Стрия на каное.

До місця старту, ми, звісно, добирались електричкою і в процесі, як то завжди буває, просто прекрасно провели час, граючи в різні ігри та просто ненав’язливо спілкуючись. До того, більшість учасників ніколи не сплавлялися на каное, тому перед тим як приступити до практики всім розказували що і як робити, а саме про будову плавзасобу та його особливості. Далі був смачний обід, ну і, звичайно, відкриття в пластових одностроях. Після того всього ми переодягнулись на воду, ну і… стартували! Весь сплав інструктори допомагали учасникам освоювати техніку гребка на каное і вчитись читати річку.

Опір – кам’яниста гірська річка, з досить великою кількістю природних перешкод і для новачків на каное сплав проходив досить важко. Багато разів доводилось витягувати себе та своє каное, повне води, ближче до берега. Також складності додавала негода, з обіду і аж до самого вечора всіх поливав рясний дощ. Але, незважаючи досить складні погодні умови, ми все ж дійшли до місця ночівлі, а вже близько 9 вечора закінчили такий неймовірний день смачною вечерею. Десь у той же час дощ припинився і ми всі мали можливість провести трохи часу біля вогню та трішки підсушити речі.

Наступного дня вже без дощу та з новоприбулими інструкторами ми продовжили свій рух. Хороша погода сприяла нашому швидкому пересуванню і ми доволі вдало по часу добралися до села Межиброди де вийшли на річку Стрий. Тут ми швиденько зробили собі невеликий обід і рушили далі. Подальший маршрут був значно легший, та й учасники поступово набрались необхідних навичок і вмінь, тому вдавалось пересуватися з більшою швидкістю ніж в перший день, відповідно плани на подальший маршрут стали реальними. Десь близько 6 вечора ми успішно завершили маршрут. Зійшли на берег і почали готувати вечерю. Після останнього прийому їжі усі швиденько спакувались і ми рушили до Львова. Оце ніби й усе.

Сплав виявився доволі складним, як через складність річки, та і через суботній дощ, який тільки підсилював недоліки того дня. А другий день, який приніс нам сонце, для всіх було абсолютно легким та дуже веселим. Всі викладались як могли і саме завдяки цьому ми все ж пройшли 50 кілометрів за два дні. Ну і звісно, через несприятливі погодні умови у перший день усім довелось проявити себе в повній мірі, бути дружніми, дбайливими та братерськими друзями-пластунами.

Ну і звісно, два слова від капітана: «Як організатори заходу, ми впевнені, що змогли досягти  поставленої мети. На цьому ми не зупиняємося і будемо планувати схожі походи на цих та інших річках України».

Поділитися

Схожi новини