Лебедівка, табір «Чорне море 2017»
Цього року я надзвичайно швидко і несподівано потрапила до табору. Хоча одразу і не сприймала тему «Середзем’я» через власну нелюбов до фентезі, але складена програма зуміла її реалізувати цікаво і активно, що мене приємно вразило.
Ще до офіційного відкриття табору ми вже опинитися у рідній атмосфері, зустрілися з людьми, яких бачимо лише два тижні в рік , або навіть декілька років, і бачимося саме завдяки нашому табору. Певне, що це і є найголовнішим обов’язком «Лебедівки» – з’єднати усі шматочки України в єдине ціле, показати усьому світові, що Україна єдина. Адже, звісно, крім величезного різноманіття цікавого і корисного, табір має велике національне значення, патріотичний характер, який є покликом серця.
Не можна оминути того, скільки навичок отримають діти у таборі: розкладання наметів, розведення багаття, приготування місцевості для життєдіяльності людини без шкоди для природи, виживання у екстремальних умовах, навички в’язання вузлів та їх використання, техніка спортивного туризму – і це лише мала доля того, що чекає дитину. Але табір не обмежується лише туристичними справами. Кожного дня проводяться різноманітні заходи, які розвивають у дітях самовпевненість, увагу, пам’ять, спостережливість, силу, витривалість, товариськість і багато інших рис. Завдяки іграм, змаганням, конкурсам, діти творчо підходять до вирішення проблем, здобувають навички організації, розкривають свої здібності і таланти.
Для того, щоб діти повністю поглибилися у чарівний світ «гномів» та «ельфів», були проведені справжні кіносеанси під зірковий небом. Перегляд фільму додав магічності у життя учасників та допоміг у багатьох іграх. Також, для того щоб діти всі найкращим чином познайомились між собою і відчували себе затишно у таборі проводилися розважальні заходи, танці та ігри на знайомство.
Незалежно від того, дівчинка ти, чи хлопець, усі діти вчилися готувати їжу на вогнищі, допомагати у таборових справах, готувати дрова та піклуватись, щоб у нашій спільній «домівці» було зручно і гарно. З кожним днем діти відчували себе ще більше наближенням до природи, що примушувало їх ставитися до неї бережно та з любов’ю.
Під час табору діти також підтримували давні українські традиції, зокрема, святкування Івана Купала. Учасники буди ознайомлені зі святом, хтось вперше зіткнувся з ним, а хтось відкрив його по-іншому. Дівчата плели віночки, вбиралися у гарні українські сукні, хлопці вже готувалися пірнати за вінками у воду, усі дружньо співали пісень, танцювали та стрибали через багаття. Хоча свято і не було підлаштовано під тематику табору, воно залишило свій слід у кожнім дитячім серці, і потішило дорослих.
Не обійшовся табір і без традиційних нічних ігор, які так полюбляють діти. З захватом і, одночасно, страхом, маленькі дослідники йшли на пошуки пригод до лісу . У повній темряві учасники долали себе і міцніли духом з кожною хвилиною.
Загалом, табір пройшов круто, весело і жваво. Час проминув дуже швидко і непомітно, але залишив величезний слід у житті кожної людини, що відбув табір «Чорне море».
Член проводу табору, пластунка розвідувачка Ганна Прочитанська
«Чорне море 2017» Тематика табору «Середзем’я»
Урочисте відкриття та освячення табору відбулося 2 липня. Тематика табору цікава та оригінальна, а природа навкруги додавала чарівності та незабутності цій атмосфері. Кожного дня було проведено ігри, змагання або творчі конкурси для дітей, нічні ігри, дискотеки, або перегляд фільму «Хобіт».
Діти з задоволенням брали участь у цих заходах. На території табору була встановлена досить складна альпійська траса із мотузок, де кожен бажаючий міг перевірити свою спритність та витривалість, також, самим відважним пропонували спуститись “дюльфером” з обриву.
В вільній від ігор час діти допомагали готувати їжу, шукати сухий хворост і навіть розпалювати багаття. Головна гра «Стежина Хитрого Лису» пройшла за день до закриття. Учасники фінішували виснаженими, але задоволеними. На стежині їх чекали найрізноманітніші випробування – це різноманітні переправи, подолання гатей, маятники, мишоловки (долаються по-пластовому), випробування по стрільбі по мішені, що рухається, дуже високий спуск до моря по вірьовочній драбині, вміння швидко розпалювати вогнище, встановлювати намет, етапи на знання пластових законів та багато іншого…
Чудово пройшов конкурс винахідників – були запропановані дуже цікаві винаходи! Наприклад діюча лампада з рибної консерви з олією! Чим не вихід, коли вийшли з ладу ліхтарі? При тому рибу можна буде з’їсти після використання без проблем! А лєска для рибної ловлі з пластикової пляшки! Мабуть такий матеріал навіть на безлюдних островах можна знайти у наш час…
А ще наші професіонали танцю з м.Луцьк провели цікаві змагання з назвою “танцбол” – це вже вдруге і мабуть винахід нашого табору?
Кожного ранку проводилась лінійка, на якій писар табору оголошував план на день, та обов’язки організацій.
Не менш важливо те, що на два тижні ти забуваєш про інтернет, телебачення, комп’ютерні ігри та інші зручності повсякденного життя. Відпочинок перетворюється з пасивного на активний, можливо, хтось відкриває в собі нові інтереси, схильності до чогось.
Табір «Чорне море» залишиться в серці у кожного, адже він дарує нових друзів, море вражень і, що не менш важливо, нові навички. Побувавши в Лебедівці обов’язково навчишся: орієнтуватися в лісі, в’язати вузли, ставити намети та подолаєш свої страхи. Та найголовніше – захочеш повернутися знову у табір «Чорне море» в Лебедівку!
Член проводу табору Ащі Дар’я, студентка педагогічного училища
Завершився табір “Чорне море”
Ось і позаду XXI Всеукраїнський збір скаутів “Чорне море 2017”. Вперше наш табір був підтриманий Міністерством молоді та спорту України. Сто учасників табору, які вчасно зголосилися і виконали умови організаторів були профінансовані Державою.
Життя показало, що те що ми робили останні 20 років на нашому таборі (читайте у розповідях учасників на цій сторінці) – дійсно важлива й необхідна справа. Особливо у наш час, коли сучасні технології призводять до фізичної деградації молоді і дітей. Вважаю що багатьом з тих тисяч людей, що пройшли нашу лісову школу за ці роки (а у нас на таборі було й до 500 людей в окремі роки) знання й навички дуже стали в нагоді, коли прийшов час захищати рідну Україну від ворога… Крім того як і завжди це було на протязі нашої історії таборування – нами було вивезене сміття, що чомусь за рік набирається тонами від відпочиваючих ДИКУНІВ (Без “лапок” – справжніх дикунів). Крім того, особливо в останні роки безжалісно вирубується ліс, вже навіть для того щоб просто проїхати машиною.
Маємо надію, що тема створення пластової оселі (чого ми добиваємося з 2008 року) нарешті зрушиться з місця і буде облаштовано за допомогою держави, місцевих органів влади постійно діючий майданчик для проведення пластових, скаутських та туристичних заходів і нарешті буде обмежено туди доступ тим самим дикунам.
Ми дуже вдячні керівним органам ПЛАСТУ – Національної скаутської організації України, за відмінно виконану роботу і вчасне надання фінансової допомоги, керівництву Національного Парку “Тузловські лимани” та Саратському Держлісгоспу за багаторічну співпрацю. Як завжди нам допомагав наш вихованець Віктор Андрєєнков (нині депутат обласної Ради). Також нашими гостями були: голова та члени Громадської Ради Татарбунарської РДА Попов М., Буряк Ю., Бондаренко С., Саченко А., нач. відділу у справах сім’ї молоді та спорту РДА Богаченко Н., директор РЦСССДМ Леонтьєва Я., директор БДТ Пахольчук О., директор ЗОШ им. В.Тура – Усатенко В.І, учитель школи-гімназии Усатенко В., заступник директора з виховної работи НВК №2 Бондарюк Л., та Мельникова В, ініциативна група: Гайдаржи Н., Заруба І., Котовенко Ольга та Денис, редактор газети “Татарбунарський вісник” Ульянкіна М., редактор газети “Райцентр” Олексієнко Вікторія, а також учень школи-гімназії Ніколаєва Анна, яка виявила бажання на наступний рік обов’язково приїхати в наш табір учасницею!
Організувала приїзд гостей пластунка сеньйорка м. Татарбунари Ельгіза Апонюк.
Від імені всіх учасників табору виражаю нашим гостям ВЕЛИКУ подяку за призи фрукти та солодощі!!! Хватило на всіх – а нас було зареєстровано 166 людей з міст Київ, Луцьк, Кузнецовськ (Рівненська обл.), Кропивницький, Одеса, Покровськ (Донецька обл.), Харків, Чугуїв (Харківська обл.), Запоріжжя, Дніпро та організатори – пластова станиця “Білгород” з міста Білгород-Дністровський. На жаль цього року у нас не було пластунів з Тернополя, Львова, Коломиї, Івано-Франківська. Але причина мабуть в тому, що всі вони проводять свої курінні та окружні табори у цей час. Також хотілося як у минулі роки побачити на таборі представників м.Татарбунари, с.Базар’янка, Тузловського НВК, с.Струмок, с.Білолісся, як це було в минулі роки! Маємо надію, що на слідуючий рік ситуація виправиться! До зустрічі на таборі “Чорне море 2018”!
Голва СПС станиці “Білгород” ПЛАСТУ-НСОУ пл.сен. Сергій Лєхан
Схожi новини
Молодіжна організація “Пласт – Національна Скаутська Організація України” за фінансової підтримки Міністерства молоді та спорту України реалізовує проєкт «Наметові табори для молоді «Загартовані духом, збагачені досвідом»».
Детальніше
Молодіжна організація “Пласт – Національна Скаутська Організація України” за фінансової підтримки Міністерства молоді та спорту України реалізовує проєкт «Наметові табори для молоді «Загартовані духом,збагачені досвідом»».
Детальніше
Молодіжна організація “Пласт – Національна Скаутська Організація України” за фінансової підтримки Міністерства молоді та спорту України реалізувала проєкт «Наметові табори для молоді «Загартовані духом,збагачені досвідом»»..
Детальніше
Запрошуємо на літній пластовий табір!
Детальніше
Ланцюг єдності пташат
Детальніше