Робимо все, що в наших силах – місяць перший - Пласт
EN

1 місяць роботи в режимі штабів.
672 години, як Пласт переформатувався, але продовжує виконувати свою місію.

Щоб реалізувати обов’язки з присяги, тисячі пластунів працюють на всіх фронтах.

“Було очевидним, що пріоритетом має стати допомога національному спротиву. Висловлена у першому пластовому обов’язку – вірності Богу та Україні. При цьому пластуни й пластунки  готувались реалізувати і свій другий, гуманітарний обов’язок – допомогу ближнім (у час війни – цивільному населенню)”, — голова КПР, Юрій Юзич. 

Умовно, нашу роботу можна об’єднати у три напрямки:

  • забезпечення військових,
  • адаптація дітей та підтримка громад,
  • постраждалих від війни.

Як кожен пластун може долучитися?

1. Допоможи зі збором коштів
пошир інформацію, залучи знайомих чи організації, які можуть допомогти фінансово:

2. Віднови пластові заняття з дітьми:
допоможи їм адаптуватись та вийти з цього випробування сильнішими та підготовленими.

3. Зв’яжись зі штабом у своєму місті
та допомагай із збором гуманітарної допомоги

Вже місяць триває наша боротьба за перемогу на цих фронтах. Проглянемо, як там все влаштовано наразі.

Ціль 1: Захистити пластунів, які захищають свободу і незалежність України

Одним із головних напрямків є підтримка та захист військових. Пластуни по всій країні об’єдналися і створили міцну систему зв’язків – ми працюємо як одна команда та забезпечуємо захисників всім потрібним.   

Коротко про результати найбільших осередків у цьому напрямку:

У Житомирі пластовий осередок залучив поряд 1 млн грн, з яких 800 тис витратили на закупку бронежилетів та 390 тис на амуніцію та засоби зв’язку. 

Спільно з іншими організаціями Черкаси залучили коштів на купівлю 4 тепловізорів та амуніції для військових на близько 200 тис грн. 

Львівські пластуни на півмільйона закупили 500 турнікетів та амуніцію для військових. 

В Ужгороді до збору коштів на допомогу військовим долучились юнаки – на вихідних влаштовують ярмарки, завдяки чому зібрали вже 2,5 тис євро та закупили рації для бригади ЗСУ. Старші пластуни спільно з пластунами Кошице закуповують та передають тепловізори на передову. 

Тепловізор, переданий зусиллями станиць у Дніпрі, Ужгороді та Кошице

Також в перші дні утворилась команда Національного штабу Пласту з пластунів з Києва, Львова, Тернополя, Ужгорода та команди КПС.

Команда нацштабу: 

  • збирає запити на спорядження від пластунів-військових,
  • закуповує необхідне,
  • збирає та доставляє точкові замовлення. 

У першу чергу ми допомагаємо пластунам на передовій та їх підрозділам, далі по пріоритету близькі родичі пластунів та пластуни, які поки не в боях. 

Нажаль, поки наші ресурси досить обмежені – тому зосередили зусилля на тому, щоб допомогти пластунам. Але посилено працюємо, щоб мати можливість допомагати всім, хто до нас звертається.

Зараз вже 3004 військових отримали допомогу, серед них був і попередній станичний Києва Толік Костенко, БРО, який у перший день вступив до лав ТрО свого міста.

“Ми дякуємо за рації, які були надані в перші дні війни. Бо зв’язок всередині підрозділу був дуже важливий, оскільки тільки починалося злагодження, а вже потрібно було ефективно протидіяти ворожим диверсійним групам. Захист важливих об’єктів потребував якісної комунікації і ми дуже вдячні, що Пласт посприяв цьому!”, – ділиться з нами Анатолій.

Довгий час одним з викликів було забезпечити військових бронежилетами, але разом ми змогли це вирішити. Сьогодні очікуємо на 380 бронежилетів:

  • 130 змогли оплатити завдяки внескам благодійників (вони вже у дорозі).
  • 250 плануємо отримати від Global Affairs Canada, теж за сприяння пластуна – Тараса з Бельгії.

Разом – ми сила!

Також напрямок допомоги військовим підтримують:

Впевнені, що список далеко не повний – тож просимо ділитись своїми успіхами та історіями партнерств, щоб ми доповнювали список друзів Пласту та могли подякувати всім.

Запити на допомогу військовим та їх підрозділам нацштаб приймає на пошту [email protected].

Запит має містити: 

  • назва та номер підрозділу;
  • місто, куди потрібно відправити замовлення;
  • кількість пластунів серед отримувачів (групове замовлення);
  • контактна особа (ПІБ, пластовий ступінь, курінь та станиця);
  • номер телефону. 

Ціль 2: Створити середовище, де діти адаптуються та продовжать розвиток

Місія Пласту – розвивати нове покоління українців.

У цей не простий час, багатьом пластунам та їх родинам довелось покинути свої домівки чи навіть країну. Але ми маємо допомогти їм адаптуватися, продовжити розвиток та повернутись ще сильнішими. Щоб розбудовувати Україну після нашої перемоги.

Багато виховників пішли на фронт, багато волонтерять майже цілодобово. 

Проте, багато хто повернувся до виховної діяльності та проводить сходини у форматі спільного волонтерства або ж сходини у форматі онлайн.

Тож ми поступово відновлюємо роботу, адаптуючись до нових реалій: 

  • Проводимо сходини у бомбосховищі (Болехів)
  • Організовуємо вишколи ПМД (Івано-Франківськ)
  • Юнацтво проводить сходини для пташат (Калуш)
  • Робимо енергетичні батончики (Новий Розділ, Кам’янець-Подільський)
  • У Копчинцях пластуни, що переїхали, готуються створити осередок Пласту.
Презентація Пласту в Копичинцях

Ми отримуємо запити від батьків та небайдужих українців, які хочуть, щоб їхня дитина долучилась до Пласту або самі готові ставати виховниками. Це теж фронт боротьби, тож найближчим часом зробимо все, щоб надати бажаючим можливість пластувати.

Зараз в роботу активно включається виховний відділ КПС та готує матеріали для виховників як говорити з дітьми про війну, а також розглядає можливість організації таборів на безпечних територіях. 

Ціль 3: Гуманітарно підтримати громади, які постраждали від війни

Найбільше цим напрямком опікуються штаби Пласту. Під час війни система зв’язків між осередками по всій Україні активізувалась і примножує зусилля кожного.

Така модель роботи допомагає штабом швидко реагувати на запити громад по гуманітарній допомозі населенню, зокрема у гарячих точках.

Наприклад штаб у Обухові перетворився у перевалочний пункт, зовсім недавно вони отримали вантажі від пластунів Івано-Франківська та Ужгорода і передали їх у Бориспіль та Бровари. 

Майже кожен штаб має свій перелік запитів, залучає допомогу у своїй громаді або з-за кордону, займається її обліком та логістикою. 

Зокрема у Львові працює найбільший пластовий центр гуманітарної допомоги, у партнерстві з іншими організаціями вони надіслали близько 925 тонн гуманітарки майже у всі області України. 

Було зібрано Івано-Франківською округою більше 160 тонн гуманітарної допомоги (їжі, одягу, ліків) та відправили у 30 населених пунктів, сереж яких Харків, Охтирка, Буча, Чернігів, Волноваха. До діяльності штабу долучилось більше 200 волонтерів.

Капеланська служба у Черкасах провела більше 20 виїздів на позиції військових, щоб психологічно та духовно підтримати військових. Допомагали евакуюватися людям з Бучі та Києва. 

Чернівецький осередок обладнав хостел для переселенців у домівці, вони поселили понад 75 людей та опрацювали близько 500 запитів на житло. 

Ужгород приймають ліки, продукти, одяг від скаутів Словаччини і Чехії та перенаправляють у Київ, Полтаву.

У Кам’янець Подільську спільно з Мальтійською службою провели тренінги ПМД для 500 людей. Кожного тижня виховники працюють з дітьми переселенців.

Також Пласт є партнером Гуманітарного об‘єднання (в команді, направду, більшість пластунів 🙂 та доставляє ліки та іншу гуманітарну допомогу у 4 області (Сумську, Чернігівську, Харківську та Херсонську) всім потребуючим. 

На днях, окрім ліків, об’єднання змогло доставити у Чернеччинську громаду харчі, речі першої необхідності та засоби гігієни.

Разом ми наближаємо перемогу України.
Все, що у наших силах. СКОБ!

Поділитися

Схожi новини