«Вовча Ліга» і «Рутенія» організували третій вишкіл з циклу МШВ – «Відвага» - Пласт
EN

Підг. курінь УПС “Вовча Ліга” і 12 курінь УСП “Рутенія” 17-18 червня провели третій вишкіл з циклу МШВ – “Відвага”

Таборуючи на Перемишлянщині цього року 20 учасників з УПЮ, УСП і УПС збудували 7 таборових споруд за 2 дні. Це і є есенція вишколу Відвага.

Наша ідея є пропозицією компромісу, вибору пропорції між двома крайнощами до яких може звестися будь-який пластовий захід на свіжому повітрі: максимально комфортна організація побуту з біотулетами, кейтерингом, фліп-чартами і пральнями (оселя Сокіл) або абсолютно дикий побут в умовах мандрівок Карпатами (вмивання вологими серветками, ночівля в гамаках, поїдання трави і слимаків). Обидва підходи мають рівноцінне право на існування.

Вишкіл Відвага дозволяє нам навчати і навчатися організовувати максимально комфортний побут для довготривалих заходів за мінімальних вкладень ресурсу (максимально з природніх матеріалів). Ключове слово “довготривалих”, таких коли ти на природі понад тиждень і усі побутові незручності (бруд, болото, антисанітарія на кухні і лятрині, гігієнічні проблеми учасників, зотлілі шкарпетки і постійно вологий одяг) вже не вдасться просто “перетерпіти”.

Учасники Відваги критично переглядають деякі з принципів організації таборів. На “Відвазі” НЕ слухають теоретичні гутірки про організацію таборів, а працюють і втілюють теорію в реальність.

  • 2 дні
  • 20 учасників з Києва, Львова, Тернополя, Сум, Черкас, Красного, Дрогобича, Новояворівська, Бродів, Дніпра
  • сплановано побут майбутнього табору
  • побудовано 7 таборових споруд першої необхідності: кухня, холодильник, умивальники, лятрина, душові, пральня, сушка
  • 1 ночівля в лісі
  • 1 ватра
  • 1 змаг з цікавими та складними завданнями
  • гурткова взаємодопомога, підтримка і співпраця

Загалом результатами цього вишколу ми задоволені, бо і якість, і ефективність, і швидкість побудови споруд є більшою, ніж ми сподівались. Потроху збираємо накопичені знання, плануємо випустити мінімальний посібник з табірництва для тих, хто збирається організовувати стаціонарні табори. З форматом посібника ще визначаємось, але заміри і фотоматеріали ми вже назбирали. Точно відомо, що всі напрацювання будуть втілені в життя на апробаційному крайовому таборі Клич Лицарів, який відбудеться з 12 по 21 серпня 2017 р. Б.

Поділитися

Схожi новини