Вишкіл УПП –– навіть онлайн може бути теплим - Пласт
EN

“…ти –– моя надихайка”, –– кажу кожній щодня,
хоча з часу тієї події минув місяць…

Команда вишколу ВВП ч.10 “Велика таємниця”

6 серпневих вечорів 50 пластунів і пластунок та їхніх Приятелів засідали чемно перед комп’ютерами до темної ніченьки.

“Хіба це можливо, передати чар пластування через мертвий екран?” –– застерігали нас друзі.
“Та хто це витримає?” –– крутилося у нас в головах. Та ми це зробили!

Учасниками Вишколу Впорядників Пташат ч. 10 стало 40 бажаючих. 25% випускників уже набрали нові чи перебрали існуючі гніздечка. Ще трохи більше 10% планують це зробити до кінця року. Важливим було й те, що на навчання зголосилися не лише бажаючі з України, але й з Європи (Німеччина, Великобританія та Франція). Тому учасники говорили і про досвід створення пташачих осередків та їхнього розвитку у різних умовах.

“Головною метою для проводу було надихнути наших підопічних на роботу із пташатами, –– розповідає заступниця комендантки з впровадження легенди пл. сен. Ганна Типусяк, –– і ми доклали усіх зусиль, аби створити невимушену і дружню атмосферу у нашому колі. Для цього ми вигадали «надихайку». Це чудовий жест, але непростий, бо в нього потрібно вкласти душу.”

Під час вишколу під назвою «Велика таємниця» учасники працювали над питаннями впровадження ідейних основ Пласту у методику роботи із пташатами, вчилися послідовного планування, розширювали кордони роботи із батьками, оскільки саме УПП є найресурснішим уладом в контексті ефективного залучення батьків до Пласту.

Вишкіл «Велика таємниця» став продовженням Програми розвитку Уладу пластових пташат, яку ми створили і почали активно запроваджувати з початку 2020 року, одразу як на 20 Зборах КУПО було прийнято рішення про формування уладу. Цьогоріч буде проведено ще декілька важливих вишколів. Наприклад, сьогодні (7 жовтня) розпочався Вишкіл Впорядників Пташат для Пластових Груп Європи.

«Ініціатива проведення такого вишколу народилася на початку минулого року, (а, певно, й раніше), коли ми, Булавою та КВ України, активно підтримували поодиноких впорядників пташат на території Європи. І саме завдяки «короні» ми скористалися чудовим шансом об’єднати зусилля інструкторів та учасників з цілої України і не лише, аби проводити потужні міжкрайові заходи” –– говорить Булавна УПП України та інструкторка ВВП ч. 10, ст. пл. Дзвінка Васишак, КВ.


Епідеміологічні заходи у країні допомогли мені здійснити давню мою мрію. Єдність усіх пташат світу формується щодня, коли ми втілюємо спільні проєкти, коли більше дізнаємося про буття пташат з різних країн, коли провадимо спільні сходини. Пригадуєте, ми розповідали вам про досвід міжкрайових сходин? Наступні спільні сходини ми запланували із пташатами з Клівленду.


І про найважливіше – провід та інструктори. Саме їм я щодня говорю «Ти – моя надихайка»! Команда десятого вишколу УПП стала для мене найкращими партнерками в світі! Ми об’єдналися заради пташат різними станицями з цілої України: писарчиня з Дніпра, інструкторки з Києва, Кам’янця-Подільського, Стрия/ Жидачева, Хмельницького, Івано-Франківська і Львова. Раніше ми працювали кожна у своїй станиці, а віднині – ми разом! Ці люди горять ідеєю, вміють ділитися іскрою, запалювати серця! Тепер це не таємниця! Ловіть надихайку!

Команда вишколу ВВП ч.10 “Велика таємниця”

Поділитися

Схожi новини