#ЯзПласту: Кетрін Винник, Мар'яна Возниця - Пласт
EN

27 березня ми розпочали конкурс історій про пластунів #ЯзПласту, присвячений 107-літтю організації. Після наступний 107 годин з початку конкурсу публікуємо пости, які набрали найбільше вподобань.

Перше місце займає пост Ярослава Юрчишина про Катерину Винницьку:

Катерина Винницька, більш відома як голлівудсьа акторка, виконавиця ролі Лагерти з серіалу “Вікінги” та багатьох інших фільмів Katheryn Winnick прийшла у Plast Canada – Пласт Канада в дитинстві. Привели батьки, активні члени української громади (мама Леся довший час була віце-президенткою Україно-канадського конгресу. Пластувала Катерина до 17 років, а далі поринула у акторську професію. Також вона є професійною спортсменкою, займалася тхеквондо та іншими бойовими мистецтвами.

Читайте інтерв’ю з Кетрін на Пластовому Порталі.

Друге місце за наступні 107 годин:

І додаємо ще декілька фактів від Тернопільського Пласту:

  1. Слово «пласт» було використано як аналог англійського слова «скаутинг» (англ. scouting — розвідка). Слово походить від назви кубанських козаків-пластунів, які повзали по-пластунськи і виконували функції розвідників у козацькому війську.
  2. Вітання лівою рукою — вияв приналежності до світового скаутського руху. Ліва рука ближча до серця, і вітання нею означає довіру до людини, з якою вітаються
  3. У 1934 році на Закарпатті було створено старшопластунський мистецький курінь «Нова Сцена», який згодом перетворився на професійний театр, а за часів Карпатської України став державним.

Поділитися

Схожi новини