З нагоди Cвята Героїв пластуни Івано-Франківська провели конкурс з вимаршу та вручили одну з найвищих пластових посмертних нагород - Пласт
EN

В неділю, 28 травня 2017 р. Божого представники Івано-Франківського осередку Пласту – Національної скаутської організації України вже традиційно відзначили Свято Героїв, організаторами якого є юнацький курінь ч.59 ім. С. Ленкавського.

Під час заходу вручили одну з найвищих посмертних нагород «Залізний пластовий хрест». Ця відзнака надається виключно родичам тих пластунів, які були учасниками національно-визвольної боротьби та загинули геройською смертю. Відзнаку отримали близькі членів Пласту, які були бійцями УГА, УВО, ОУН та УПА. Зокрема пластуни з с. Павлівка (колись с. Павелче): Попадинець (Теодор) Федір, Когуч Петро, Когуч Василь, Мицько Іван, Сас Василь. З с. Рибне: Шлям Василь, Ходинський Осип. З с. Ямниці: Якимечко Роман, Обух Симон, Деркач (Гнатушків) Василь. З Надвірної: Николайчук Микола, Хроменко Володимир. З Коломиї – Майданський Іван та з с. Загвіздя – Драганчук Іван.

Також на заході пластові курені змагалися між собою в конкурсі з маршової ходи. Участь у дефіляді взяли курені ч. 22 ім. М. Підгірянки, ч. 56 ім. М. Рудницької, ч. 59 ім. С. Ленкавського, ч. 70 ім. О. Кобилянської. Переможцями журі визначило підгірянок та кобилянських– юначок з 22-го та 70-го куренів. Згодом пластуни колоною пройшлися центральною частиною міста, поклали вінки до могил Січових Стрільців, Української Галицької Армії в Меморіальному сквері, які самі виготовляли, а також відбули молебень.

Поділитися

Схожi новини