Звернення Крайового Проводу Пласту до дітей, батьків та волонтерів - Пласт
EN

Друзі і Подруги, Пластприят та Батьки!

Сьогодні Україна і світ отримали виклик у вигляді пандемії Covid-19, який вимагає від всіх нас змін звичного ритму життя та обмежень у пересуванні і спілкуванні. Маємо знаходити цілком нові засоби спілкування та взаємодії і це також стосується нашої Великої Гри.

Крайовий Пластовий Провід, усвідомлюючи всі ризики та виклики, які постають перед організацією сьогодні, закликає  всіх своїх членів, приятелів та батьків дітей:

  1. Дотримуватися чинного законодавства та вимог карантину – залишатися вдома, користуватися лише достовірними джерелами інформації і зберігати спокій. На сьогодні саме в такий спосіб ми можемо розтягнути спалах захворювання в часі та допомогти медичній системі впоратися з кількістю хворих.
  2. Дотримуватися Пластового закону і Присяги. Повсякчас думати чим ми можемо бути корисними своїй країні, громаді та ближнім.  Сьогодні пластуни вже зініціювали та реалізовують багато проектів на підтримку своєї громади, старших людей та одне одного. Перелік ініціатив знаходиться тут, просимо доповнювати його проектами, які відбуваються у ваших станицях. 
  3. Пам’ятати, що Пласт є, перш за все, самовиховною організацією, яка має унікальні інструменти та методи саморозвитку і самовиховання. Крайовий Пластовий Провід за підтримки місцевих осередків вже започаткував та розвиває платформу Пластуй Онлайн!, головною метою якої є допомогти виховникам, батькам та дітям організувати своє пластування в умовах карантину. Частина виховників вже має позитивний досвід проведення сходин онлайн. 
  4. Проявляти ініціативу та використовувати всі можливі інструменти для саморозвитку. Розуміємо, що велика частина відповідальності також тепер лягає і на батьків і спільно працюємо над тим, щоб пластові виховники могли підтримати та допомогти. Нижче подаємо Правила домашнього пластування та інструкції всім уладам.
  5. Планувати свою подальшу діяльність з урахуванням великої ймовірності відміни таборів усіх рівнів. Події у світі та Україні розвиваються таким чином, що більшість великих заходів (Літні Олімпійські Ігри, Чемпіонат Європи з футболу, великі скаутські заходи такі як Міжнародне Джемборі 2020 у Великобританії) вже було відмінено чи перенесено в часі на наступний рік. 

Крайовий Пластовий Провід не може гарантувати, що заплановані раніше крайові пластові заходи та табори відбудуться цього літа через: 

а) високу можливість продовження карантину в різних його формах;

б) скорочення державного бюджету на молодіжну діяльність в тому числі на проведення пластових таборів, 

в) неспроможність забезпечити належної противірусної безпеки дітей на таборах. 

Ми будемо одразу інформувати про розвиток подій та офіційні рішення на рівні держави. Проте вже сьогодні закликаємо використати час карантину, щоб  зрівноважено та відповідально підготуватися до різних можливих сценаріїв із проведенням літніх таборів та крайових заходів.

  1. Об’єднатися для взаємодопомоги та подолання економічної кризи, яка також чекає і на нашу організацію. Крайовий Пластовий Провід переглядає бюджет організації на 2020 і фокусуватиметься на напрямках роботи, які можливо робити дистанційно. Зокрема, це чудова нагода систематизувати виховну діяльність, бази даних, політики та процедури, розвинути онлайн сервіси для пластунів. 
  2. Допомогти Пласту фінансово подолати економічну кризу. Ми розуміємо, що на пластову працю в сьогоднішніх умовах буде надзвичайно важко знайти кошти, оскільки і бізнес, і держава в цілях економії скорочуватимуть видатки на підтримку громадських організацій. Працюємо також над тим, щоб адаптувати наші проекти та ініціативи відповідно до викликів та потреб суспільства. Крайовий Пластовий Провід ініціює обговорення та пошук антикризових заходів, направлених на підтримку Пласту в 2020-2021 році. Про формат та час проведення повідомимо додатково та будемо вдячні за вашу активну участь. 

Пам’ятайте – вояки Української Повстанської Армії під проводом гетьманського пластуна-скоба Романа Шухевича багато років вимушені були сидіти у свої криївках. Тісних, без світла, без електрики. Без можливості вийти на світ Божий. Але вони залишались сильними – кожен мав погодинний розпорядок дня і план особистого самовишколу на кілька місяців вперед. Тож пам’ятаймо, що безвиході не буває і в будь-якій ситуації Пластовий закон завжди допомагає пластуну!

Бажаємо всім здоров’я та сил в ці дні!

СКОБ!

Крайовий Пластовий Провід

Пласт НСОУ

ПРАВИЛА ДОМАШНЬОГО ПЛАСТУВАННЯ ДЛЯ ВСІХ

Правила домашнього пластування є важливими не лише для пластунів і пластунок, а для всіх пластових родин. Сьогодні саме час батькам переосмислити свою роль у пластуванні своїх дітей, а дітям – роль батьків у своєму пластовому вишколі. Наші волонтери – виховники – можуть виховати успішних пластунів лише тоді, коли це буде ціллю усієї родини.

  1. Моліться щоденно усією родиною за тих, хто занедужав, за лікарів і за військових, які захищають нас, за Україну.
  2. Говоріть про загрози, блокуйте фейки у соціальних мережах – агресор хоче зневірити нас. Читайте книжки українською мовою.
  3. Допоможіть тим, хто не може допомогти собі сам і тим, хто допомагає іншим. Родичам, сусідам, волонтерам.
  4. Робіть щоденну руханку, усією родиною.
  5. Після послаблення карантинних заходів, організовуйте сімейні піші мандрівки у дику природу – подалі від людей і бажано без світлин у соцмережах (не всі мають автомобіль, щоб мати таку можливість) з дотриманням правил особистої гігієни. Пройдіть пластовий лісовий вишкіл усією родиною.
  6. Сортуйте сміття у своїй хаті. Зробіть так, щоб його було якнайменше.
  7. Підтримуйте он-лайн пластування. Пройдіть можливий для вас пластовий вишкіл.

РОДИННЕ ПЛАСТУВАННЯ ПТАШАТ

Пташата і батьки! Пташата є наймолодшим та унікальним уладом в Пласті. Бо пластуємо ми родинами і батьки активно залучені до всіх активностей своїх пташат. Водночас пташата є надзвичайно креативними та завжди знайдуть спосіб як відкривати для себе цей світ. 

  1. Дбайте про своє здоров’я та здоров’я пташат: практикуйте щоденні руханки, здорове харчування, часте миття рук, та особисту гігієну.
  2. Пташата відчувають тривоги батьків, якщо батьки спокійні та врівноважені, то і пташатка відчуватимуть безпеку і захист. Демонструючи приклад власними добрими вчинками та ініціативами, ви показуєте як можна зміцнювати світ навіть в таких обмежених умовах.
  3. Для Пташат важливим є звична повторюваність дій та циклів, тож сплануйте свій день таким чином, щоб зберегти звичний час на вмивання, їжу, сон, заняття та вільну гру.
  4. Зараз  чудовий час, щоб багато часу проводити разом і просто спостерігати за розвитком та відкриттями вашого пташати. Наші діти нас багато чому можуть навчити, тож не проґавте такої чудової нагоди.
  5. Родини пташат швидко самоорганізувалися і започаткували Всеукраїнську он-лайн гру “Вірус позитиву”, проводять он-лайн сходини для гніздечок і на  “Пластуй онлайн”, де діляться власним досвідом та підтримують одне одного у гарному гуморі. Долучайтеся до таких ініціатив та діліться власними ідеями для навчання пташат.

Використайте цей час на розвиток та становлення Булави Пластових Пташат. Зараз стратегічно важливо систематизувати наявний багаторічний досвід та описати стандарти проведення пташачих таборів,  розробити єдину систему вишколів для впорядників, описати однострої і погодити правильник, розробити книжечку впорядника/впорядниці пташат. Хто готовий долучитися до цієї праці, просимо звертатися до Булави Птастових Пташат на [email protected]

ЗМІСТ НОВАЦЬКОГО ЗАКОНУ У ЧАС ПАНДЕМІЇ

Новацтво і батьки! Сьогодні Новацький закон потребує особливої уваги та розуміння. Пластовий провід підготував для Вас наступні рекомендації щодо трактування закону пластунів-новаків та пластунок-новачок у умовах «домашнього пластування» Отож:

  1. Новак любить Бога і Україну. Молиться щоденно усією родиною за тих, хто занедужав, за лікарів, за військових, які захищають нас за Україну.
  2. Новак слухається батьків і виховників. Виконує чесно та вчасно всю домашню роботу, яка закріплена за ним. Мій дім – моя пластова домівка.
  3. Новак робить добрі вчинки. Наприклад, дзвонить родичам (бабусям і дідусям): запитує як у них справи та розповідає, як працював над своїм характером за час від останнього дзвінка.
  4.  Новак дотримується правил у грі. Продовжує працювати над своїми пластовими знаннями та вміннями через «пластування он-лайн». Щоденно читає книжки щонайменше 1 годину.
  5. Новак старається бути щораз ліпшим. Новак здає вмілість “Новакуй он-лайн”, долучається до гутірок та майстерок на Пластуй Он-лайн, бере участь в он-лайн сходинах (якщо такі проводяться для рою/гнізда).

ІНСТРУКЦІЇ ПЛАСТОВИМ ЮНАЦЬКИМ КУРЕНЯМ НА ЧАС ПАНДЕМІЇ

Кожен юнацький курінь може організуватись онлайн і допомогти у реалізації Стратегії Пласту 2030 – зробити Пласт доступним для кожної дитини.

Що може зробити ваш курінь відповідно до завдань Стратегії?

  1. Оргполітики. Опишіть – спільно з іншим куренем/ями – свій досвід (успішні кейси) проведення таборів, мандрівок, сходин. Коротко – так, щоб цим могли скористатись інші курені після пандемії.
  2. Масштабування. Створіть у своєму курені гурток онлайн-самітників з інших областей України. Доведіть їх до прихильників і підготуйте теоретично до складання пластової присяги. Пандемія завершиться, будьте готові побачити цей гурток на вашому курінному таборі.
  3. Мережування. Допоможіть крайовому проводу укласти реєстр усіх заприсяжених з часу відновлення Пласту в Україні (відповідні звіти куренів та гуртків будуть надані он-лайн). Налагодьте співпрацю із вихованцями вашого куреня.
  4. Скаутське братерство. Дослідіть і опишіть як працює скаутський рух у певній країні (кожен курінь отримає від крайового проводу назву країни). Наведіть контакти і налагодьте он-лайн співпрацю із одним із скаутських куренів цієї країни.

ІНСТРУКЦІЇ ДЛЯ КУРЕНІВ СТАРШОГО ПЛАСТУНСТВА ТА СЕНІОРАТУ

Кожен курінь, може допомогти Пласту розвинутись он-лайн. Потреби є такі:

  1. Розробити он-лайн платформу для складання відзнаки прихильника і теоретичної частини першої юнацької проби. Щоб будь яка дитина відповідного віку могла долучитись до Пласту і підготуватись до курінного чи окружного табору наступного літа.
  2. Розробити і запустити он-лайн КВДЧ. Записати і обробити гутірки. Щоб кожен волонтер міг проходити КВДЧ дистанційно.
  3. Оцифрувати звіти юнацьких куренів (зберігаються у Львові в одному приміщенні). І супроводжувати цей проект. Щоб юнацькі курені змогли обробити дані і створити відповідний реєстр заприсяжених за понад 30 років діяльності відродженого Пласту.
  4. Супровід проекту «Скаутське братерство». Розподіл країн за куренями, розміщення он-лайн підготовлених інформацій українською мовою на спільні платформі. Щоб скаутський світ став ближчим і зрозумілішим для Пласту.
  5. Підтримка проекту «Гуртки самітників/ць юнацтва онлайн». Збір заявок від куренів, оголошення про набір пластових юнацьких гуртків онлайн у визначених регіонах, координація та підтримка проекту.
  6. Історії успіху і невдач. Опишіть кризові ситуації, з якими Ви стикалися під час організації заходів різного рівня, та історії їх успішного/неуспішного вирішення. Мета – допомогти комендантам інших заходів уникнути таких ситуацій, або ж оперативно визначитися з алгоритмом вирішення.
  7. Пластуй онлайн – курінь може обрати вмілості зі спеціалізації, до яких розробить он-лайн гутірки та в подальшому прийматиме їх здачу через навчальну он-лайн платформу Пластуй Он-лайн.

Поділитися

Схожi новини