"Вінчав пластун, капелан, з яким мандрували": історія захисника Назара та Іри - Пласт
EN

Ще у 2021 Назар та Іра разом організовували для дітей мандрівний табір українськими Карпатами. Зараз вона волонтерить, а він — захищає Україну!

“Я потрапила до Пласту у 2008 через презентацію організації у школі, а Назара батьки записали на перший табір майже 20 років тому. Уже згодом батько Назара і сам долучився до Пласту” (Іра).

Вони познайомились на тренінгу для пластунів, де разом готували юних провідників до мандрівок з дітьми у горах.

З початком повномасштабного вторгнення Назар доєднався до лав ЗСУ, як медик. В екіпажі зі своїм братом він вивозить поранених з передової та рятує життя.

А Іра стала волонтеркою пластового штабу. Як і сотні інших волонтерів, зараз робить все, щоб допомогти нашим пластунам-військовикам, якнайшвидше повернутись до виховництва та мандрування з юнацтвом.

Іра
Одразу в лютому разом з батьками та друзями я почала шукати спорядження для Назара. Згодом це переросло у ширшу допомогу для пластунів-військовиків. Завдяки фонду Пласту ми змогли забезпечити базові речі: шолом, аптечку, протигаз, який, на жаль, довелось використати після чергової атаки росіян. Евакуаційну машину допоміг придбати пластовий курінь "Побратими". За все дуже велика подяка Пласту.

Приєднуйся до захисту пластунів та пластунок на передовій:

Ще 23 лютого 2022 року Іра з подругами обирала сукню нареченої, адже Назар зробив їй пропозицію, закохані планували весілля. Ранок наступного дня зламав плани, але вже в часі повномасштабного вторгнення пара таки одружилася.

Іра
Спершу було дуже страшно, багато невизначеності, невідомості. 9 днів до нашого весілля Назар зовсім не виходив на зв‘язок. Але все ж влітку йому вдалось взяти коротку відпуску і подія відбулась. У колі близьких друзів і сім’ї прийняли Таїнство вінчання. Символічно, що вінчав нас пластун, військовий капелан отець Роман Кастрабій, який також мандрував з нами на таборі.

Кожен з нас працює на перемогу і старається робити все, щоб підтримати наших друзів-пластунів та їх побратимів!

Поділитися

Схожi новини