Уже не один рік пластуни є учасниками “Київської Сотки” — популярного веломарафону в столиці для всіх охочих. А цієї осені організатори велоперегонів стали нашими партнерами. Зібрані кошти в межах заходу передали на розвиток Пласту, а саме — на залучення нових дорослих волонтерів.
Читай далі:
- як пластуни змагалися на велоперегонах,
- чому велоспорт — це не тільки особистий, а й командний спорт,
- чому і на яку суму Пласт підтримали організатори “Київської Сотки”.
“Підтримуючи Пласт, ми робимо інвестицію в міцну політичну націю й державу”, — Сергій Харчук, організатор
У Пласті як діти, так і дорослі вчаться подорожувати різними способами, одним з таких є веломандрування. Щорічно пластуни організовують спеціалізований велотабір “Ревор”, а в повсякденному житті часто віддають перевагу велосипедам замість автобусів чи машин.
Для нас важливо поширювати цей спосіб мандрування, адже він не шкодить природі, а натомість є корисним для здоров’я.
У цьому наші погляди співпадають з поглядами організаторів “Київської Сотки”. Ініціатор проєкту і автор концепції велоперегонів у Києві Сергій Харчук неодноразово нагадує, що метою заходу є не так дати можливість позмагатися професіоналам, як поширювати культуру веломандрів, показувати його переваги.
Саме тому, щоб стати учасником “Київської Сотки”, не потрібно підтверджувати свою кваліфікацію чи досвід, а лиш мати справний велосипед, шолом, медичне страхування і бажання крутити педалі.
За прототипом велоперегонів в інших містах, “Київська Сотка” відбувається ще з 2014-го. А останні роки цей веломарафон, окрім екологічних та просвітницьких цілей, також став благодійним. Зібрані кошти в часі “Київської Сотки 2022” передали на підтримку ЗСУ, а цього року — на розвиток Пласту.
360 000 гривень організатори “Київської Сотки 2023” передали на допомогу Пласту. Ці кошти ми спрямуємо на навчання нових дорослих волонтерів, щоб більше дітей змогли долучитися до організації.
Сергій Харчук:
“Помимо донатів на військові потреби, сьогодні не менш важливим є підтримка та розвиток молоді, яка буде відбудовувати країну після перемоги. Треба знаходити можливість підтримувати фінансово молодих літераторів, музикантів, митців, а зокрема і Пласт.
Базові цінності, патріотизм, любов до природи, здатність до самоорганізації — усе формується значною мірою в Пласті. Підтримуючи Пласт, ми робимо інвестицію в міцну політичну націю й державу, у щасливе майбутнє своїх нащадків. На місце полеглих героїв, у тому числі й пластунів, мають прийти міцні, ідейні, культурні молоді творці того, що називається Україною”.
Дякуємо Сергієві Харчуку, Катерині Дідковській і всім організаторам “Київської Сотки” за внесок у формування свідомого покоління для України та у розвиток Пласту!
Дізнайся, як ти можеш підтримати Пласт особисто або стати офіційним партнером Пласту:
“Насправді велоспорт — це про команду”, — пластун, учасник перегонів
Цього року у “Київській Сотці” взяли участь 1250 велосипедистів: професіоналів та аматорів різного віку. Серед них були і пластуни, які хотіли випробувати свої сили.
Пластун Василь Цинайко вже давно прагнув долучитися до велоперегонів. Каже, що хотів упевнитися, що може “більше, ніж просто кататися і досліджувати області”. Зрештою, хлопець подолав 100 кілометрів за 3 години і 4 хвилини. Це був неочікуваний результат для нього самого.
На цій Сотці я відчув справжню боротьбу, але не просто боротьбу з іншими за перемогу, а внутрішню. Коли ти викручуєш педалі з останніх сил на крутих підйомах і хочеш просто зупинитися. Але в цьому мені допомогла командна робота (Василь Цинайко).
Василь їхав у “Київській Сотці” разом зі своїм другом-пластуном, з яким вони домовилися триматися разом, щоб підсилювати одне одного.
Василь Цинайко:
“Потім до нас почали приєднуватися інші велосипедисти, зовсім незнайомі. А коли ми робили ривок уперед, то утворювали нові групи, в яких спочатку вели колону, потім мінялися місцями.
Адже насправді велоспорт не лише про індивідуальну участь, коли ти маєш бути сильнішим за всіх разом узятих. Це також про команду. Їдучи позаду, ти витрачаєш менше сил на опір повітря і встигаєш перепочити, поки основне навантаження на себе беруть велосипедисти попереду. А потім ви змінюєте одне одного. Тож така співпраця дає можливість постійно тримати високий темп і справді надихає крутити педалі до останнього“.
Дякуємо організаторам “Київської Сотки” за можливість для українців, а пластунів зокрема, пережити такі пригоди, випробувати свої можливості і за поширення екологічної свідомості і відповідальності за своє здоров’я!
Тисни, щоб дізнатися, як стати партнером Пласту або підтримати внеском вже зараз:
Схожi новини
Як працювати з гуртком на таборі — історія виховниці
Детальніше
Звіт Національного Пластового Штабу 02.05 / Report of the Plast’s military support headquarters May 02
Детальніше
Робимо все, що в наших силах: підсумки 2022 року
Детальніше
“Вінчав пластун, капелан, з яким мандрували”: історія захисника Назара та Іри
Детальніше
8 місяців, що зробили нас сильнішими. Звіт Пласту
Детальніше