Пластова присяга — стимул до дії: історія пластунки Польщі
EN

Окрім України, Пласт існує також у майже 30 країнах світу. Пластова діаспора усі 111 років тримає присягу, робить все можливе для України. А особливо сьогодні, коли десятки штабів у світі допомагають нашим захисникам і захисницям, постраждалим громадам та дітям.

Одним із активних країв є Пласт-Польща. Ганнуся Тимець, пластунка сусідньої країни, поділилася з нами спогадами про свою Присягу і табори.


Підпишись на нашу розсилку, щоб отримувати новини, анонси та звіти про діяльність Пласту у світі:


Шлях Ганнусі в Пласт розпочався 2006 року завдяки подрузі, яка одного дня запитала, чи не хотіла би вона стати “українським харцером”.

“І так все почалося. Ми набрали три новацькі рої, почали проводити сходини, змаги, теренівки (рольова рухлива гра). Мені дали однострій і пов’язали хустину” (Ганнуся).

Свою пластову присягу вона склала 28 лютого 2009 під час дводенного юнацького заходу «Юний Дух» в Білому Борі (північ Польщі).

Ганнуся
Я дуже чекала на цей момент, коли заспіваємо Пластовий обіт і це буде "мій Пластовий обіт". Я була дуже горда, що стаю повноцінною пластункою і що поруч є важливі люди. Пластова присяга — це великий стимул до дії. Дуже часто, коли все в житті набридає і нічого не хочеться, згадую слова Пластового обіту і приходять нові сили, нові ідеї й бажання зробити добру справу.

Пластовий табір залишає яскраві спогади в пам’яті кожного.

На своєму першому таборі Ганнуся і її друзі опинилися під сильними зливами. Така погода значно ускладнює таборування в природі.

“Однак дружня атмосфера, гарні люди й години впоряду на сонці замазують погані згадки. Пам’ятаю свою першу стійку, коли ми з подругою просвистіли алярм всьому табору (сигнал тривоги), бо побачили дивне світло. Пізніше виявило, що це просто дорогою їхала машина” (Ганнуся). 

Табір — це не лише про відпочинок та розваги, це також про саморозвиток, навчання, гартування тіла та характеру.

Ганнуся
Найбільш цінною навичкою, яку я здобула на пластових таборах і загалом у Пласті, є не боятися брати на себе відповідальність. Це дуже допомагає в повсякденному житті, у роботі чи суспільних, волонтерських проєктах.

Дякуємо всім, хто тримає свою присягу, незалежно від місця, часу і обставин! Разом — ми єдина сильна організація, яка вже 111 років виховує сильні і незламні покоління.

Більше про Пласт у світі тут.


Друже і подруго, підписуйся на нашу розсилку, щоб ми були на зв’язку навіть у різних куточках світу і могли ділитися одні з одними новинами та анонсами:

Поділитися

Схожi новини