Через повномасштабне вторгнення росії багато українців були змушені покинути рідну домівку і Україну. Там, за кордоном, вони як ніколи потребують рідного середовища. У таких випадках саме Пласт у діаспорі часто стає куточком українства.
Та не у всіх країнах і містах є пластові осередки. Але для сім’ї вимушеної переселенки Катерини та її двох дітей це не стало перешкодою. Завдяки Катерині був створений новий пластовий осередок у Гамбурзі, тож її діти продовжили заняття, а вона сама стала виховницею.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/10/AnyConv.com__327052467_692361602580101_3502303391040365761_n-edited.webp)
Як вдалося створити новий осередок і чому сім’ї так важливо пластувати за кордоном — далі.
Якщо ти також хочеш долучитися до Пласту в дорослому віці — тобі сюди:
Чому Пласт?
Діти Катерини, Анна й Георгій, пластують уже багато років. Після вимушеної міграції до Німеччини вони втратили звичне середовище.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/10/AnyConv.com__380822456_6635216173261571_7356990574909862914_n-1024x683.webp)
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/10/AnyConv.com__370231317_1594179274323192_5134608205294057323_n-1024x683.webp)
Дітям не вистачало спілкування й друзів. Вони вчаться у німецькомовній школі. Хоча тут багато українців, але вони не знають про Пласт, часто розмовляють російською. А мені було важливо, щоб діти не забували рідну мову й продовжували пластувати (Катерина).
Жінка ділиться, що за роки пластування її дітей встигла побачити, як це позитивно на них впливає, адже вони стають більш самостійними і вчаться виходити зі скрутних ситуацій.
Катерина Я побачила позитивний вплив організації на свою доньку після табору. У 13 років вона навчилася самостійно планувати бюджет мандрівки. Хоча й під час неї захворіла і потрапила в лікарню, та повернулася сильнішою та розумнішою. Тож коли ми вимушено переїхали до Німеччини, я зрозуміла, що вони повинні продовжувати пластувати і тут.
Як створили осередок?
До вимушеної міграції Катерина не була пластункою. Однак в Німеччині загорілася ідеєю створити пластове середовище для дітей і сама долучилася до Пласту.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/10/AnyConv.com__370228460_881546300052074_8471809949282146165_n-1-e1697453078987-895x1024.webp)
Я почала закликати людей онлайн, створила гугл-форму. Так з’явився осередок у Гамбурзі, а я стала виховницею пташат (діти 2–6 років). Анна й Георгій створили онлайн-гурток з іншими дітьми-переселенцями. Вони зберігають контакт, хоч й живуть у різних містах Німеччини.
Щовихідних сім’я долає 100 кілометрів до Гамбургу, щоби прийти на заняття. Дорога туди-назад займає 4 години.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/10/AnyConv.com__HANT_0923-210-1024x683.webp)
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/10/AnyConv.com__380820844_6635217726594749_5977246691702226833_n-1024x683.webp)
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/10/AnyConv.com__HANT_0923-12-1024x683.webp)
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/10/AnyConv.com__380826327_6635214773261711_1930521680818708045_n-1024x683.webp)
Хоч це довго і непросто, але нам це важливо. Пласт був ковтком свіжого повітря для моїх дітей. Пласт заряджає, це наша опора. Це місце з людьми, близькими по духу.
Пласт є по всьому світу, і незалежно від країни, ти точно певен, що саме в цьому середовищі — твої люди. Навіть якщо бачиш їх вперше.
Приєднуйся до нашої спільноти та твори проукраїнське середовище, де б ти не був. Щоб стати виховником:
1. Зареєструйся на онлайн-курс, заповнивши анкету на нашому сайті:
2. Пройди ознайомчий онлайн-курс про Пласт (посилання з’явиться після заповнення анкети).
3. Дочекайся запрошення на живу зустріч.
Схожi новини
![“Долучалися люди, яких я бачив перший раз”. Інтерв‘ю з головою Пласту в Іспанії](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/10/307211266_807333823634071_26078516367637661_n-e1665421604524.jpg)
“Долучалися люди, яких я бачив перший раз”. Інтерв‘ю з головою Пласту в Іспанії
Детальніше
![Як долучитися до Пласту](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/09/DSC_3202-scaled-e1662632178394.jpg)
Як долучитися до Пласту
Детальніше
![Єврейський скаутинг історично зародився в Україні](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/03/futbolna-komanda-1.jpg)
Єврейський скаутинг історично зародився в Україні
Детальніше
![Пластуни провели зустріч-знайомство зі скаутами Словаччини](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/12/IMG_8286-1-scaled-e1670249987104.jpg)
Пластуни провели зустріч-знайомство зі скаутами Словаччини
Детальніше
![Скільки часу забирає робота з гуртком у Пласті](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/10/308527002_2532565330219475_3716601283492744349_n-2-e1666965129683.jpg)
Скільки часу забирає робота з гуртком у Пласті
Детальніше