"Пласт — опора": як сім'я створила українське середовище в Німеччині
EN

Через повномасштабне вторгнення росії багато українців були змушені покинути рідну домівку і Україну. Там, за кордоном, вони як ніколи потребують рідного середовища. У таких випадках саме Пласт у діаспорі часто стає куточком українства.

Та не у всіх країнах і містах є пластові осередки. Але для сім’ї вимушеної переселенки Катерини та її двох дітей це не стало перешкодою. Завдяки Катерині був створений новий пластовий осередок у Гамбурзі, тож її діти продовжили заняття, а вона сама стала виховницею.

Як вдалося створити новий осередок і чому сім’ї так важливо пластувати за кордоном — далі.

Якщо ти також хочеш долучитися до Пласту в дорослому віці — тобі сюди:

Чому Пласт?

Діти Катерини, Анна й Георгій, пластують уже багато років. Після вимушеної міграції до Німеччини вони втратили звичне середовище.

Дітям не вистачало спілкування й друзів. Вони вчаться у німецькомовній школі. Хоча тут багато українців, але вони не знають про Пласт, часто розмовляють російською. А мені було важливо, щоб діти не забували рідну мову й продовжували пластувати (Катерина).

Жінка ділиться, що за роки пластування її дітей встигла побачити, як це позитивно на них впливає, адже вони стають більш самостійними і вчаться виходити зі скрутних ситуацій.

Катерина
Я побачила позитивний вплив організації на свою доньку після табору. У 13 років вона навчилася самостійно планувати бюджет мандрівки. Хоча й під час неї захворіла і потрапила в лікарню, та повернулася сильнішою та розумнішою. Тож коли ми вимушено переїхали до Німеччини, я зрозуміла, що вони повинні продовжувати пластувати і тут.

Як створили осередок?

До вимушеної міграції Катерина не була пластункою. Однак в Німеччині загорілася ідеєю створити пластове середовище для дітей і сама долучилася до Пласту.

Я почала закликати людей онлайн, створила гугл-форму. Так з’явився осередок у Гамбурзі, а я стала виховницею пташат (діти 2–6 років). Анна й Георгій створили онлайн-гурток з іншими дітьми-переселенцями. Вони зберігають контакт, хоч й живуть у різних містах Німеччини.

Щовихідних сім’я долає 100 кілометрів до Гамбургу, щоби прийти на заняття. Дорога туди-назад займає 4 години.

Хоч це довго і непросто, але нам це важливо. Пласт був ковтком свіжого повітря для моїх дітей. Пласт заряджає, це наша опора. Це місце з людьми, близькими по духу.

Пласт є по всьому світу, і незалежно від країни, ти точно певен, що саме в цьому середовищі — твої люди. Навіть якщо бачиш їх вперше.


Приєднуйся до нашої спільноти та твори проукраїнське середовище, де б ти не був. Щоб стати виховником:

1. Зареєструйся на онлайн-курс, заповнивши анкету на нашому сайті:

2. Пройди ознайомчий онлайн-курс про Пласт (посилання з’явиться після заповнення анкети).

3. Дочекайся запрошення на живу зустріч.

Поділитися

Схожi новини