Пластові дні на православному таборі «Вірля» - Пласт
EN

У липні цього року вже всьоме на хуторі Вірля на Кременеччині Тернопільської області, біля Свято-Юріївського монастиря проходив Всеукраїнський православний молодіжний табір «Вірля».

Місце проведення табору Церква вибрала не випадково, оскільки саме на цьому місці чотири століття тому знаходився замок Анни Гойської, в якому відбулись перші чудеса ікони Пресвятої Богородиці, яку ми сьогодні знаємо як Почаївську. Тому діти, які приїхали на табір, перебувають під особливим покровом і опікою Матері Божої. 

Протягом 10 днів табору його учасники розвивались як духовно через ранкові та вечірні молитви, спілкування зі священниками та духовні повчання, так і тілесно через руханки та спортивні ігри й змагання.

Вірля – місце особливе не лише для Православної Церкви України, але й для пластунів. Ще в 90-х роках тут проходили перші табори Тернопільської округи. В наш час тут вже роки проходить табір станиці Авдіївка «Земля велетнів». Та й святий, на честь кого побудований монастир на Вірлі – святий Юрій Переможець – близький серцю кожного пластуна. Крім того, таборування – важливий етап виховання юнацтва як у Пласті, так і в Церкві. Тож нічого дивного, що Церква та Пласт співпрацюють в проведенні таборів для православної молоді на Вірлі.

Цього року вже вдруге до програми табору «Вірля» входять Пластові дні, на яких українські скаути демонструють пластові методики виховання, проводять гутірки та майстерки та, звичайно ж, пластові ігри. Хоча учасники табору не є пластунами, а дехто навіть вперше чує про Пласт на таборі, на ці декілька днів діти з радістю починають жити пластовим таборовим життям, осягають пластові традиції та навчаються пластових пісень. 

Цього року, як і минулого, пластові дні проводили члени куреня «Щезники»: архиєпископ Тернопільський і Кременецький Нестор (пл.сен.пр. Андрій Писик, ЩЗ), ст. пл. скоб свящ. Володимир Педько, ЩЗ та ст. пл. Іван Колодницький, ЩЗ. До них також приєдналися пл. сен. прих. Володимир Шевченко та ст. пл. Ірина Білик.

Дружна та весела пластова команда показала для таборовиків основи впоряду та піонірки, навчила співати пластових пісень, зіграла з учасниками гру «Вовча яма» та провела справжню пластову ватру. Елементи пластового виховання та самовиховання органічно вплелись у програму табору та настільки сподобались його учасникам, що, на їх прохання, замість запланованих двох пластових днів було фактично чотири. 

Крім самого виконання запланованих активітетів пластунам доводилось відповідати на численні запитання учасників табору, які цікавилися різними аспектами пластового життя та практичного пластування. За ці дні учасники табору встигли по-справжньому потоваришувати з пластунами й дехто з таборян висловив бажання приєднатися до дружньої пластової родини.

Хочеться щиро подякувати проводу табору «Вірля», а також Пласту НСОУ за те, що спільними зусиллями вдалося зробити програму табору ще цікавішою і кориснішою. Божого всім благословення! СКОБ!

Поділитися

Схожi новини