Різдвяне привітання Капелана Пласту - Пласт
EN

Готуйся, Вифлеєме, відкрийся для всіх, Едеме,

красуйся, Євфрате, бо дерево життя процвіло у вертепі від Діви;

бо її лоно явилося духовним раєм, що в ньому — божественний сад;

ївши з нього, жити будемо, і, як Адам, не помремо.

Христос народжується, щоб відновити впалий колись образ.

(тропар передсвяття Різдва Христового)

Христос Рождається!

Гамір у місті Вифлеємі, що зчинився напередодні Різдва Христового, ніяк не передвіщав про народження Спасителя-Царя. Усі, за наказом цісаря Августа, поспішали на перепис населення Римської імперії. До свого батьківського міста вирушили також Йосиф та Марія. Мешканці та приїжджі маленького містечка Вифлеєм були настільки зайняті особистими клопотами, шукаючи у всьому вигоди, що не знайшли можливості прихистити Пресвяту Родину в зручній кімнаті. Натомість, діти-пастухи відчиняють двері своєї стаєнки, де немає комфорту, лише сіно та худоба. Саме тут Господь знаходить тепло і спокій. Саме звідси Христос, здіймаючи рученята, благословляє світ у Мирі, даруючи нам Віру, Надію, Любов, звіщає про Свободу від гріха. У цій стаєнці Йосиф запалює вогник — те світло, яке не згасає і до сьогодні, а щоразу пригадує нам про Божі чесноти, якими наповнена стаєнка. Ми (пластуни) та скаути усіх каїн, через підпалення своїх лампадок від Вифлеємського вогню, ширимо в цілому світі Світло Миру, щоб відвідати і потішити немічних та засмучених, дати надію знедоленим, відновити Мир і Справедливість, подарувати Дружбу, навчити цінувати Добро і Красу.

Бог дарує нам ще один рік — рік великих можливостей, нових викликів, змагань, випробувань, омріяних досягнень. Ми, як новонароджений Христос, прийшовши у світ в невибагливій стаєнці, розпочинаємо свій пластовий шлях до нашої Великої Мрії не у комфортних умовах, а серед лісу, з намету та твердої устілки, дощу та холоду, натомість з друзями та однодумцями, спільно пізнаючи усі барви Божого Чуда у Його Творінні для нас. Саме тут гартується наш юнацький дух, прагнення до Щастя, Слави і Свободи (пор. Гімн закарпатських пластунів).

Як юні пастушки, ми, діти Божі-пластуни, поспішімо, щоб новина про Рожденного Спасителя прийшла у кожен дім, родину, щоб традиційною для нас колядою та вертепними дійствами “Весь світ звеселився, що Христос Спаситель Світу нам Родився” (народна колядка)!

Сильно! Красно! Обережно! Бистро!

у день передсвяття Різдва Христового 2018 р. Б.

Капелан Пласту в Україні пл. сен. о. Олекса Медик, ЛЧ

Львівська Округа

м. Пустомити у храмі Успення Пресвятої Богородиці

Поділитися

Схожi новини