На ЮМПЗ 2017 в Німеччині з’їхалось близько 700 пластунів з усього світу - Пласт
EN

Від 12 до 19 серпня 2017 року на оселі Jugendsiedlung Hochland поблизу села Кенігсдорф (Königsdorf) відбулась Ювілейна Міжкрайова Пластова Зустріч «Серед Лісу», присвячена 70-літтю Свята Весни у Міттенвальді та 105 річниці заснування Пласту.

12 серпня відбулось урочисте відкриття Зустрічі та дефіляда. Серед учасників були присутні пластуни, які у 1947 році брали участь у святкуванні Свята Весни, представники пластового проводу, духівники Української Греко-Католицької та Української Автокефальної Православної Церков, зокрема Владика Борис Ґудзяк та Петро Крик, представник Генконсульства України в Мюнхені Дмитро Шевченко та члени німецьких скаутських організацій. Почесні гості привітали усіх присутніх пластунів.

Програма свята була дуже насиченою цікавими активітетами: рафтинг – 14 км неймовірного драйву по річці «Inn – Immster Schlucht», мандрівка до підніжжя найвищої гори Німеччини – Цуґшпітце (Zugspitze) – через так званий Печерний Каньйон (Höllentalklamm), екскурсія Мюнхеном та великикий тереновий змаг на території оселі.

Окрім цього в часі ЮМПЗ відбулась міжкрайова екологічна виставка «Зелена Планета», виставка «Міттенвальд 1947», міжкрайова ватра «Пласт in concert», VI Пластовий конгрес та пластова вечірка за участі Kozak System. Працювала пластова пошта – можна було надіслати листівку з ЮМПЗ в будь-яку точку світу з фірмовими марками та штампом пошти Німеччини.

Особливо зворушливим моментом була спільна мандрівка усіх учасників ЮМПЗ в місто Міттенвальд та на місце Свята Весни 1947. Урочиста зустріч відбулось у відпочинковому парку Міттенвальду, за участі мера міста, всіх пластунів та гостей. Пан Горнштайнер, мер міста привітав пластунів і побажав надалі слідувати пластовому гаслу “Залишати світ трішки кращим після себе, ніж він був до того”.

В часі урочистого закриття у парку відкрили меморіал на згадку про переміщених осіб, котрі під час війни втратили свою батьківщину. Наймолодші учасники ЮМПЗ 2017 – новаки, і учасники Свята Весни 1947 року посадили дерево ґінкґо (ginkgo biloba). Обираючи це дерево, яке водночас є одним з найстаріших на планеті, пластуни хотіли, щоб воно було символом миру, охорони довкілля, дружби та сили, завдяки якій пластуни рознесли пластову ідею по світу і привили її на різних територіях своїх поселень.

«Я дуже радий, що ми в Німеччині після 35 і 70 років знову могли привітати стільки пластунів зі всього світу! Нам було приємно повернутися до Міттенвальду, бо це важливе місце в нашій історії. Мали щастя з погодою, Богу дякувати, бо в баварських Альпах і йнакше може бути. А так все успішно вийшло і, здається, всі учасники задоволені. В таких чарівних горах просто легко захопитись…»

Більше фото тут

Фото: ст. пл. скоб Андрій Зварич, СМ, ст. пл. скоб Тарас Щепаняк, СМ, 

Довідка.

Ювілейна Міжкрайова Пластова Зустріч (ЮМПЗ) – подія на яку щоп’ять років з’їждаються українські пластуни з усіх країв. З 5 до 7 липня 1947 року в Міттенвальді (Американська зона окупації Німеччини) з нагоди 35-річчя Пласту проведено Ювілейне Свято Весни. Після празького святкування 25-ліття Пласту, це було першим урочисто відзначеним ювілеєм.

На ЮМПЗ 2017 було представлено 13 країв: Австралія, Австрія, Бельгія, Велика Британія, Канада, Німеччина, Південно-Африканська Республіка, Польща, Словаччина, США, Україна, Франція та Швейцарія. На Зустріч завітали представники більш як 60 станиць. Найстаршому учаснику/гістю зустрічі було 84 роки, а наймолодшому – 3,5 місяців.

Поділитися

Схожi новини