Пласт розпочав поширення Вифлеємського вогню в Україні
EN

Вифлеємський вогонь в Україні! 10 грудня в Києві пластуни провели першу офіційну передачу Вогню миру цієї зими. Його отримали військові і волонтери, а тоді – команда Укрзалізниці, щоб нічними поїздами поширити його в кожен куточок України. Цей Вогонь стане символом взаємної підтримки в складні часи і перемоги добра над злом.

Поширення Вифлеємського вогню миру почалося в Будинку митрополита на території “Софії Київської”. Пластуни передали його військовим, волонтерам, представникам громадських організацій і благодійних фондів: “Повернись живим”, Фонд родини Богдана Гаврилишина, Zagoriy Foundation, “Офіс Дій” та іншим. На цю подію лампадку з Вогнем доставили напряму з Лінца (Австрія), де напередодні ввечері відбулася традиційна церемонія для скаутів світу.

Пласт бере участь у цій естафеті вже понад 30 років. Цей Вогонь є знаком підтримки, єдності і нагадуванням про важливість допомоги іншим. Тож у часі поширення Вифлеємського вогню Пласт запустив марафон добрих справ: близько 10 000 пластунів по всій Україні організовують благодійні заходи, навідуються в лікарні, сиротинці, плетуть маскувальні сітки, роблять енергетичні батончики і діляться теплом Вогню із Вифлеєму.

“У часі різдвяних свят ми хочемо подбати про тих, хто з різних причин не може відчути тепло родини і дому. Тож на першій передачі Вогню в Києві разом з нашими гостями ми підтримали марафон добрих справ і робили окопні свічки, нашоломники, писали листи для військових, плели браслети. Усе це ми відправимо на передову разом із Вогнем і різдвяними подарунками.

Дякуємо захисникам і захисницям за кожну хвилину нашого життя у вільній країні. Дякуємо волонтерам, що наближають перемогу, і організаціям, які займаються вихованням дітей і молоді. Нехай цей Вогонь потрапить у кожну домівку, у кожну сімʼю і нагадає, що ми – єдині, ми є одні в одних. Продовжуймо робити все, що в наших силах, заради перемоги”, – каже Ксенія Дремлюженко, Голова Пласту в Україні.

Цього ж вечора на центральному вокзалі Києві пластуни передали лампадку з Вогнем представникам Укрзалізниці, яка вже кілька років є нашим партнером у цьому заході і допомагає поширювати його по всій Україні.

Нічними поїздами залізниця доставила Вогонь з Вифлеєму на 24 вокзали країни. Там місцеві пластуни будуть перепалювати Вогонь і поширювати у своїх громадах. Доставлять лампадку також на передову для захисників і захисниць разом із різдвяними подарунками. Приєднатися до збору може кожен.

Подаруй тепло і підтримку нашим військовим – долучайся до збору на різдвяні подарунки, які ми повеземо на передову разом із Вифлеємським вогнем:

Запрошуємо всіх українців принести Вифлеємський вогонь миру у свої домівки і долучитися до марафону добрих справ.

“Другий обовʼязок пластуна – “допомагати іншим”. Це те, чого нас навчають у Пласті. Тож я стала волонтеркою у шпиталі для військових: ношу для них смаколики, одяг, багато спілкуюся. Я рада бути тою, з ким вони можуть поговорити у важкий час. Долучайтеся до нашого марафону! Робіть добро, якщо ви можете його зробити. Допомагайте військовим, хворим, стареньким, самотнім, своїм рідним і сусідам. Адже саме про підтримку і допомогу нам нагадує Вифлеємський вогонь”, – ділиться 15-річна пластунка з Києва Діана Жигуліна.

Якщо ти вирішиш приєднатися до марафону, зроби про це допис у своїх соцмережах із хештегом #неси_вогонь_добра і позначкою нашої сторінки у фейсбуку або в інстаграмі. Надихаймо одне одного на добро, допомагаймо тим, хто цього потребує!

Поділитися

Схожi новини