Вифлеємський вогонь в Україні! 10 грудня в Києві пластуни провели першу офіційну передачу Вогню миру цієї зими. Його отримали військові і волонтери, а тоді – команда Укрзалізниці, щоб нічними поїздами поширити його в кожен куточок України. Цей Вогонь стане символом взаємної підтримки в складні часи і перемоги добра над злом.
Поширення Вифлеємського вогню миру почалося в Будинку митрополита на території “Софії Київської”. Пластуни передали його військовим, волонтерам, представникам громадських організацій і благодійних фондів: “Повернись живим”, Фонд родини Богдана Гаврилишина, Zagoriy Foundation, “Офіс Дій” та іншим. На цю подію лампадку з Вогнем доставили напряму з Лінца (Австрія), де напередодні ввечері відбулася традиційна церемонія для скаутів світу.
![Вифлеємський вогонь у Києві Пласт](https://i0.wp.com/www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/JKO_7488_11zon_11zon-1024x684.webp?ssl=1)
![Вифлеємський вогонь у Києві Пласт](https://i1.wp.com/www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/JKO_7638_11zon_11zon-1024x684.webp?ssl=1)
![Вифлеємський вогонь у Києві Пласт](https://i2.wp.com/www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/JKO_7579_11zon_11zon-1024x684.webp?ssl=1)
Пласт бере участь у цій естафеті вже понад 30 років. Цей Вогонь є знаком підтримки, єдності і нагадуванням про важливість допомоги іншим. Тож у часі поширення Вифлеємського вогню Пласт запустив марафон добрих справ: близько 10 000 пластунів по всій Україні організовують благодійні заходи, навідуються в лікарні, сиротинці, плетуть маскувальні сітки, роблять енергетичні батончики і діляться теплом Вогню із Вифлеєму.
![](https://i1.wp.com/www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/JKO_7434_11zon_11zon-1024x683.webp?ssl=1&resize=1709%2C1709)
![](https://i0.wp.com/www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/JKO_7239_11zon_11zon-1024x684.webp?ssl=1&resize=1709%2C1709)
“У часі різдвяних свят ми хочемо подбати про тих, хто з різних причин не може відчути тепло родини і дому. Тож на першій передачі Вогню в Києві разом з нашими гостями ми підтримали марафон добрих справ і робили окопні свічки, нашоломники, писали листи для військових, плели браслети. Усе це ми відправимо на передову разом із Вогнем і різдвяними подарунками.
Дякуємо захисникам і захисницям за кожну хвилину нашого життя у вільній країні. Дякуємо волонтерам, що наближають перемогу, і організаціям, які займаються вихованням дітей і молоді. Нехай цей Вогонь потрапить у кожну домівку, у кожну сімʼю і нагадає, що ми – єдині, ми є одні в одних. Продовжуймо робити все, що в наших силах, заради перемоги”, – каже Ксенія Дремлюженко, Голова Пласту в Україні.
Цього ж вечора на центральному вокзалі Києві пластуни передали лампадку з Вогнем представникам Укрзалізниці, яка вже кілька років є нашим партнером у цьому заході і допомагає поширювати його по всій Україні.
![Вифлеємський вогонь Пласт Укрзалізниця](https://i1.wp.com/www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/SERG0708_11zon-1024x683.webp?ssl=1)
![Вифлеємський вогонь Пласт Укрзалізниця](https://i2.wp.com/www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/SERG0785_11zon_11zon-683x1024.webp?ssl=1)
![Вифлеємський вогонь Пласт Укрзалізниця](https://i0.wp.com/www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/SERG0807_11zon_11zon-683x1024.webp?ssl=1)
Нічними поїздами залізниця доставила Вогонь з Вифлеєму на 24 вокзали країни. Там місцеві пластуни будуть перепалювати Вогонь і поширювати у своїх громадах. Доставлять лампадку також на передову для захисників і захисниць разом із різдвяними подарунками. Приєднатися до збору може кожен.
Подаруй тепло і підтримку нашим військовим – долучайся до збору на різдвяні подарунки, які ми повеземо на передову разом із Вифлеємським вогнем:
![](https://i1.wp.com/www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/SERG0768_11zon-1024x683.webp?ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/SERG0761_11zon-1024x683.webp?ssl=1)
![](https://i1.wp.com/www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/SERG0748_11zon-1024x683.webp?ssl=1)
Запрошуємо всіх українців принести Вифлеємський вогонь миру у свої домівки і долучитися до марафону добрих справ.
“Другий обовʼязок пластуна – “допомагати іншим”. Це те, чого нас навчають у Пласті. Тож я стала волонтеркою у шпиталі для військових: ношу для них смаколики, одяг, багато спілкуюся. Я рада бути тою, з ким вони можуть поговорити у важкий час. Долучайтеся до нашого марафону! Робіть добро, якщо ви можете його зробити. Допомагайте військовим, хворим, стареньким, самотнім, своїм рідним і сусідам. Адже саме про підтримку і допомогу нам нагадує Вифлеємський вогонь”, – ділиться 15-річна пластунка з Києва Діана Жигуліна.
Якщо ти вирішиш приєднатися до марафону, зроби про це допис у своїх соцмережах із хештегом #неси_вогонь_добра і позначкою нашої сторінки у фейсбуку або в інстаграмі. Надихаймо одне одного на добро, допомагаймо тим, хто цього потребує!
Схожi новини
![Відкрито зголошення на МВТ “Золота Булава” 2024](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/296999939_3325669914423361_4522389530070514351_n-e1712733292735.jpg)
Відкрито зголошення на МВТ “Золота Булава” 2024
Детальніше
![Що діти роблять на пластових заняттях щотижня](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/09/Plast_CharityEvening_21-04-2018_ART_3795-scaled-e1663941267891.jpg)
Що діти роблять на пластових заняттях щотижня
Детальніше
![Сім місяців робимо все для України. Звіт про діяльність Пласту](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/10/zastavka-1.png)
Сім місяців робимо все для України. Звіт про діяльність Пласту
Детальніше
![Захисник склав Пластову Присягу після поранення: інтерв’ю](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/05/photo_2023-05-04_15-48-37-e1683206205634.jpg)
Захисник склав Пластову Присягу після поранення: інтерв’ю
Детальніше
![Шукаємо директора Пластового вишкільного центру в Бучі](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/11/278392068_1003511353631216_6194255824014719939_n_11zon_11zon-e1699380305655.webp)
Шукаємо директора Пластового вишкільного центру в Бучі
Детальніше