Пластовий гурток — найменша група дітей у Пласті. Щотижня займаючись разом, переживаючи справжні пригоди на мандрівках і таборах, гурток стає справжньою маленькою сім’єю.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/03/JKO_5419-scaled-e1678886334702-1024x599.jpg)
Чи буде ця сім’я щасливою та дружньою, великою мірою залежить від виховника чи виховниці.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/03/DSC_4820-scaled-e1678886118414-1024x532.jpg)
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/03/JKO_9854-scaled-e1678886309498-1024x619.jpg)
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/03/JKO_4527-1-1-1-scaled-e1678886285517-1024x566.jpg)
Саме вони дбають про те, щоб заняття відбувалися регулярно, щоб гурток активно проходив пластову програму і піднімався в ступенях, здобуваючи цінні знання.
Вони підтримують дітей, коли їм не вдається розкласти намет або зорієнтуватися по карті, і надихають спробувати ще раз.
Вони вчать гурток залишатися єдиним і допомагати одне одному у важкі моменти, знаходити компроміс, коли діти готують виставу і мають різні ідеї.
Ми поспілкувалися з пластункою Веронікою, яка пройшла майже всю юнацьку пластову програму, про те, ким для неї є виховниця Катя та як пластування допомагає їй у житті.
— Які цінні уроки ти засвоїла завдяки виховниці?
— Катя навчила мене, що треба завжди прагнути ставати кращою. Навчила бути відповідальною та сміливою. Вона не веде мене за руку, коли страшно, а тільки спрямовує, підштовхує у правильному напрямку. Я знаю, що можу покластися на неї, свій гурток та курінь, ніколи не почуваюся самотньою.
— Чому вирішила здавати третю пробу?
— Третя проба передбачає організацію суспільно корисних проєктів. Тому для мене це випробування своїх можливостей, втілення ідей у реальність, шанс допомогти країні. Наприклад, нещодавно я долучилася до організації книжкового форуму, з якого вдалося зібрати 50 тисяч гривень і придбати дрон для захисників.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/03/334034457_1182447829128848_1066555076790204729_n-1-scaled-e1678886419849-768x1024.jpg)
— Що, на твою думку, означає бути свідомим громадянином?
— Мати сформовану власну думку, не йти за масами та тенденціями. Приносити користь суспільству.
Якщо ти теж хочеш виховувати свідоме покоління, ставай виховником у Пласті! Твої ідеї та досвід можуть принести користь не тільки конкретним людям, а й цілому суспільству.
Щоб долучитися до Пласту, реєструйся на ознайомчий онлайн-курс, а після цього очікуй запрошення на офлайн-зустріч:
Схожi новини
![Пласту 112 років: як ми святкуємо річницю](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/04/Dyzajny-dlya-sajtu-1-scaled-e1713290946172.webp)
Пласту 112 років: як ми святкуємо річницю
Детальніше
![“Вінчав пластун, капелан, з яким мандрували”: історія захисника Назара та Іри](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/03/photo_2023-03-13_18-45-00-1-e1678726922434.jpg)
“Вінчав пластун, капелан, з яким мандрували”: історія захисника Назара та Іри
Детальніше
![Як провести табір онлайн — розказують дівчата з львівського куреня](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/09/zastavka2-e1662996365801.png)
Як провести табір онлайн — розказують дівчата з львівського куреня
Детальніше
![Як пластуни у світі відсвяткували День Незалежності України](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/08/AnyConv.com__shablon-misyachnyj-zvit-6.webp)
Як пластуни у світі відсвяткували День Незалежності України
Детальніше
![“Я вчила свою хост-сестру української”: діти військових та ВПО на таборі в Німеччині](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/06/shablon-misyachnyj-zvit-6-1-1-e1686829512763.png)
“Я вчила свою хост-сестру української”: діти військових та ВПО на таборі в Німеччині
Детальніше