"Вона не веде мене за руку, а спрямовує", — пластунка про свою виховницю - Пласт
EN

Пластовий гурток — найменша група дітей у Пласті. Щотижня займаючись разом, переживаючи справжні пригоди на мандрівках і таборах, гурток стає справжньою маленькою сім’єю.

Чи буде ця сім’я щасливою та дружньою, великою мірою залежить від виховника чи виховниці.

Саме вони дбають про те, щоб заняття відбувалися регулярно, щоб гурток активно проходив пластову програму і піднімався в ступенях, здобуваючи цінні знання.

Вони підтримують дітей, коли їм не вдається розкласти намет або зорієнтуватися по карті, і надихають спробувати ще раз.

Вони вчать гурток залишатися єдиним і допомагати одне одному у важкі моменти, знаходити компроміс, коли діти готують виставу і мають різні ідеї.

Ми поспілкувалися з пластункою Веронікою, яка пройшла майже всю юнацьку пластову програму, про те, ким для неї є виховниця Катя та як пластування допомагає їй у житті.

— Які цінні уроки ти засвоїла завдяки виховниці?

— Катя навчила мене, що треба завжди прагнути ставати кращою. Навчила бути відповідальною та сміливою. Вона не веде мене за руку, коли страшно, а тільки спрямовує, підштовхує у правильному напрямку. Я знаю, що можу покластися на неї, свій гурток та курінь, ніколи не почуваюся самотньою.

— Чому вирішила здавати третю пробу?

— Третя проба передбачає організацію суспільно корисних проєктів. Тому для мене це випробування своїх можливостей, втілення ідей у реальність, шанс допомогти країні. Наприклад, нещодавно я долучилася до організації книжкового форуму, з якого вдалося зібрати 50 тисяч гривень і придбати дрон для захисників.

— Що, на твою думку, означає бути свідомим громадянином?

— Мати сформовану власну думку, не йти за масами та тенденціями. Приносити користь суспільству.

Якщо ти теж хочеш виховувати свідоме покоління, ставай виховником у Пласті! Твої ідеї та досвід можуть принести користь не тільки конкретним людям, а й цілому суспільству.

Щоб долучитися до Пласту, реєструйся на ознайомчий онлайн-курс, а після цього очікуй запрошення на офлайн-зустріч:

Поділитися

Схожi новини