У Пласті діти об’єднуються в невеликі гуртки, а кілька гуртків — у курінь. Кожен курінь має свого покровителя або покровительку, а також власну спеціалізацію, особливі традиції і церемонії.
Життя в курені — це щось особливе, коли “всі свої”. Це діти зі спільними зацікавленнями, це взаємна підтримка, організація заходів і спільна відповідальність.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/11/1E4858ED-E86E-449C-BB8F-8292F6D6E056-1-1-scaled-e1668774770767-857x1024.jpg)
У Стрию вже 101 рік існує курінь число 10 імені Княгині Ольги!
Найважливіші цінності дівчат — родина та Україна.
Юначки 12–17 років пишаються своєю історією і патронесою, що є для них прикладом сили, мудрості та сміливості. А одні одних називають на її честь — “Ольжечки”.
Старша пластунка Аня, зв’язкова куреня, яка ним опікується і дбає про успішність, розповіла, що пластування є однією з небагатьох можливостей для розвитку дітей у Стрию.
“Ми дуже хочемо, щоб Пласт розвивався по маленьких містах і селах, тому що тут хлопці та дівчата не мають так багато секцій, гуртків. Пласт є тут майже єдиною можливістю, щоб розвиватися в якісному середовищі”.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/11/ABC6180A-419D-4CC3-AF21-A5AC704E3BEE-1-683x1024.jpg)
Майже всі виховниці Ольжечок після закінчення школи поїхали на навчання або роботу в інші міста. Але після переїзду більшість з них не долучаються до роботи місцевих куренів, а кожні вихідні повертаються в Стрий.
Аня, зв'язкова куреня Наші виховниці, які займаються з дівчатами в гуртках, дуже трепетно ставляться до своєї місії. Щовихідних вони повертаються сюди, щоб провести заняття для своїх гуртків, щоб дати можливість дівчаткам розвиватися.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/11/095CA7D1-8586-4317-A8B1-7E8322775CA8-1-scaled-e1668773865446-1024x461.jpg)
Ти також можеш долучитися до розвитку нового покоління. Ми проводимо набір пластових виховників:
Зв’язковою Аня стала цього літа. Пластунка розповіла, що після 24 лютого деякі курені переживають важкі часи, оскільки багатьом довелося виїхати в інші міста або за кордон, є постійна загроза ракетних ударів.
Але дівчатам зі Стрия вдається активно продовжувати свою діяльність навіть у воєнний час. Аня каже, що зараз курінь у справжньому розквіті.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/11/IMG_0847-1-1-768x1024.jpg)
Я з пошаною і гордістю прийняла ці обов’язки від попередньої зв’язкової. За нашою традицією, церемонія відбулася вночі на таборі, при свічках і гірляндах. Це дуже зворушливо (Аня).
Проводити табір у час війни дівчата наважилися не одразу, довго зважували всі ризики. Але, зрештою, Аня таки взялася за організацію.
Ольжечки мали табір у двох форматах: 3 дні мандрували горами і 8 днів — стаціонарні заняття. А щоб занурити дівчат в інший світ яскравих емоцій, табір зробили в стилі культури Азії.
Аня, зв'язкова куреня Ми носили кімоно, парасольки, весь табір їли паличками, провели вечірку в азіатських образах і навіть вивчили кілька слів китайською. І після табору побачили, що дітям це було дуже на часі. Вони змогли відсторонитися від воєнних реалій і набратися нових сил.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/11/IMG_9930-1-1-scaled-e1668787215279-1024x560.jpg)
Водночас пластунка каже, що що цей табір був як ніколи потрібний, але зовсім непростий. Уперше організатори стикнулися з такою емоційністю і вразливістю дітей через війну.
“Від найменших перемог дівчатка одразу в сльози. А деколи казали, що їм треба побути наодинці, щоб просто поплакати. Під час війни діти постійно в напрузі, тому, коли змогли розслабитися, їм потрібно було вивільнити емоції”
Найбільше юначкам допомагала взаємна підтримка в колі куреня. Разом Ольжечки вчилися виживати в природі, готувати їсти, долали труднощі.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/11/IMG_9746-1-1024x1024.jpg)
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/11/classicu-2022-07-05-100816.316-1-1024x1024.jpg)
Дівчата складали вмілість “Два пера” — це випробування з життя в природі. Самостійно самостійно в’язали різні споруди, робили шелести (укриття), пластові палиці. Аня розповідає, що одна юначка зробила шелест на шістьох людей і так його замаскувала, що довелося довго ходити лісом і його шукати.
Одна з Ольжечок Мені найбільше запам’ятався день самоврядування, коли я стала відповідальною за приготування їжі. Треба було зварити борщ, а я поняття не мала, як це зробити. Але це ще пів біди. Пригоди почалися пізніше. Нам падала решітка, потім закрили казан так, що не могли відкрити. Зараз я згадую це з усмішкою, але тоді було зовсім не весело. Але мені допомагали інші дівчата: і фактично, і морально підтримували. Дуже їм за це вдячна.
Для Ані це був перший табір у ролі керівниці. Пластунка каже, що дуже хвилювалася, але її підтримала надійна команда.
![](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/11/IMG_3166-1-scaled-e1668775200244-898x1024.jpg)
Коли ти бачиш щасливі очі дівчат, коли розумієш, наскільки цей табір був морально і фізично їм потрібний, коли на твоїх очах вони стрімко ростуть, ти хочеш робити для них ще більше. Особливо цінно бачити розвиток дівчаток з мого гуртка “Ракети”, з якими я від самого початку (Аня).
Пласт потребує нових виховників, щоб більше дітей могли долучитися і розвиватися навіть під час війни. Запрошуємо тебе до нашої спільноти:
Схожi новини
![Як пластові табори допомагають дітям під час війни. Табір “Нескорені”](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/09/IMG_2981-1-scaled-e1663540964135.jpg)
Як пластові табори допомагають дітям під час війни. Табір “Нескорені”
Детальніше
![Чому ми збираємо саме 7,5 мільйонів на табори?](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/04/294300027_440882088047715_5625531115614384968_n-e1682326298563.jpg)
Чому ми збираємо саме 7,5 мільйонів на табори?
Детальніше
![Від морського пластування до захисту країни — історія військового](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/02/shablon-misyachnyj-zvit-5-e1677148797855.png)
Від морського пластування до захисту країни — історія військового
Детальніше
![Як пластуни у світі відсвяткували День Незалежності України](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2023/08/AnyConv.com__shablon-misyachnyj-zvit-6.webp)
Як пластуни у світі відсвяткували День Незалежності України
Детальніше
![Я хотіла, щоб Пласт допоміг виховати Людину з геном українця. А тут… табір “Код нації” (мама пластуна)](https://www.plast.org.ua/wp-content/uploads/2022/09/Iryna-Sudkova.-Vyhovnytsya-1-e1662110721111.jpg)
Я хотіла, щоб Пласт допоміг виховати Людину з геном українця. А тут… табір “Код нації” (мама пластуна)
Детальніше