Що почитати: рекомендації книг від пластунів - Пласт
EN

За 8 тижнів карантину можна було перечитати вже не одну книгу зі списку рекомендацій, що збираються роками й до якого все ніяк не доходять руки, або ж навпаки — продовжувати і далі відкладати читання. Та пам’ятаєте, що Пласт розпочав співпрацю з видавництвом книг “Наш Формат” і сьогодні ми зібрали рекомендації книг від керівників і керівниць пластових осередків. 

Дізнавайтеся, що читають пластуни та додавайте до свого списку книг.

Іван Брацюнь — керівник осередку Пласту в Києві — рекомендує:

Джером Девід Селінджер “Ловець у житі

Книга про Голдена Колфілда — хлопця, що став героєм для тих сміливців, що не хочуть жити в рамках і обмеженнях — написана так легко й цікаво, що читається на одному подиху. Вражає, як автор звертає увагу на повсякденні речі, елементи побуту, ставлення до них. Ми не завжди помічаємо ці деталі в повсякденному житті, а Селіджер змальовує все так, що я ніби сам опиняюся поруч з героєм, переживаю разом з ним, ніби я сам стаю “ловцем у житі”.

Стівен Р. Кові “7 звичок надзвичайно ефективних людей

Бестселер американського бізнес-консультанта про розвиток особистості дуже рекомендую почитати всім, хто шукає себе в житті, намагається усвідомити власні помилки. На мою думку, це саме та книга, що необхідна для нашого формування особистості. Я сам живу за багатьма принципами, описаними у “7 звичок надзвичайно ефективних людей”, хоч і все не настільки систематизую. Було так цікаво читати й прирівнювати до власного життя. Особливо цінними стали погляди на те, як ставитися до різних життєвих ситуцій.

Генрі Форд “Моє життя та робота

Думаю, ця книга обов’язкова для прочитання всіх, хто бажає почати власну справу. Завдяки описаним ситуаціям, у мене ніби розкрилися очі на те, як по-різному можна ставитися до власного бізнесу, як варто ним жити й приймати складні ситуації. Найбільш цінною стала думка, що криза – це чудовий час, щоб сісти й подумати над тим, як зробити бізнес ефективнішим, а не втратити все. Взагалі, описаний дуже цікавий досвід організації роботи людей. 

Анастасія Слюсаренко — керівниця Пласту у Львові — радить: 

Айн Ренд “Атлант розправив плечі

Три книги, де протягом всього сюжету розкривається ідея та філософія “об’єктивізму” через боротьбу талановитих підприємців та споживацького суспільства. І хоч сама по собі ця філософія неоднозначна, міркування героїв роману про природу капіталізму, соціальний устрій, цінності та інше дуже пізнавальне і викликає каскад вже власних роздумів. Тож якщо не лякає обсяг книги обов’язкова для ознайомлення. До речі, хто такий Джон Голт?

Марк Менсон “Витончене мистецтво забивати на все. Нестандартний підхід до проблем

Справді нестандартна книга, де розповідається зовсім не про те, як “забивати”, а про те як конструктивно сприймати негативний досвід. У якийсь момент може навіть зняти з вас “рожеві окуляри” й повернути до реального життя й підказати, як знаходити в ньому щастя. 

Антоніна Прудко — відповідальна за організаційний розвиток Пласту у Крайовій Пластовій Раді — рекомендує: 

Білл Брайсон “Прогулянка лісами. Двоє лінюхів проти дикої природи” 

Книга особливо набуває актуальності зараз, коли не можемо мандрувати чи бути в природі під час карантину. Прогулянки лісами, якраз допоможуть відчути смак пригод від мандрів дикими лісами, уявити прекрасні  краєвиди, разом з героями пережити багато комічних ситуацій. Ця книга одночасно спонукає до роздумів про стан екології сьогодні і допомагає відчути природу на на повні груди.

Також рекомендую аудіокниги: “Тіні забутих предків” Михайла Коцюбинського, “Іліаду” Гомера, “Енеїду” Івана Котляревського, а для дітей — “Лиса Микиту” Івана Франка.

Читайте книги разом з Пластом і “Наш Формат”! А ми нагадуємо, що пластунам і друзям Пласту знижка 15% на весь асортимент Інтернет-магазину “Наш формат” з промокодом PLASTREADS. 

Підтримати Пласт

Поділитися

Схожi новини