пластування:live - На Львівщині завершився виховно-вишкільний табір станиці Самбір "Левурда - завжди разом"

03.07.2014
Автор: Марта Рогач, Олег Вдов'як
В урочищі Левурда, околиці с. Стрільбичі, Старосамбірського району з 20 червня по 1 липня триватиме виховно-вишкільний табір станиці Самбір "Левурда - завжди разом".

Окрім місцевих пластунів на табір прибули гості з осередку Хирів.

Очікуємо неймовірно цікавого табору. :)


День 1, 20 червня

15:40

Пластуни прибули до Старого Самбора, звідки продовжується їхня подорож до місця таборування. Кінцева точка маршруту - ур. Левурда. Тож, прямуємо далі. :)


Учасники прибули на місце табору та активно взялись за розтаборування. На польовій кухні черговий гурток зварив смачну вечерю і ситі учасники поспішили співати пісень на ватру. Сюрпризом для учасників стало відкриття під зоряним небом. Одразу після цього втомлені юнаки вляглися у наметах, а стійкові стерегли спокій на таборі.


День 2, 21 червня

Настав новий день і таборовики поснідавши та відкривши день взялись до роботи. На табарі з'явились нові таборові споруди, а крім того всі мали змогу прослухати гутірки з PR, екології, самозарадності та ін. За словами учасників, найкращих вражень їм принесли веселі старти.


На ватрі таборовики з особливим захопленням слухали розповіді Марічки Білінської, яка неодноразово була учасницею таборів на Левурді. Хітом стала пісня “На межі тисячоліть” що була написана під час першого табору в цьому урочищі. Отримавши таємних друзів, учасники нарешті поринули у сон.


День 3, 22 червня

Посмакувавши манкою та остаточно прокинувшись, таборовики прослухали дошкіл новацьких виховників та спробували свої сили у впоряді.


Нас нарешті потішило сонечко і юнаки позмагалися у шкарпеткових боях. Це принесло їм багато позитиву.

Після обіду продовжили пізнавати нове на гутірках вже зовсім скоро усі вирушили до церкви. Після цього на таборі пройшли спортові ігри а ввечері комендант табору Юрій Вісьтак потішив учасників переглядом пластового фільму ”Симфонія радості”.


День 4, 23 червня

Другопробники станиці активно долучились до організації табору і цей день був організований саме ними. Креативні юнаки проводили гутірки про книги, імена, темперамент та звуки. Особливо сподобалась усім теренова гра «Кіма», метою якої є перевірити наскільки добре у таборовиків розвинені органи чуття. Також багато з учасників вперше спробували свої сили у тереновій грі «Війна». У запеклій боротьбі одній з команд вдалось захопити два прапорці та перемогти!

Уже після смачної вечері учасники табору поспішили на ватру, яка запам’яталась усім найкраще. На ній ми вирішували хто ж головний: хлопці чи дівчата! Учасники як могли підтримували свої команди, співали пісень і в результаті перемогу отримали дівчата. Втомлені, але щасливі ми поринули в сон в очікуванні чарівного дня.


День 5, 24 червня

День потішив всіх хорошою погодою і позитивно налаштовані учасники очікували веселого дня. Провід підготував для них сюрприз, адже в цей день усі ми відчули себе справжніми Робінзонами Крузо. З самого ранку бадьорі таборовики шукали місця для шелестів, збирали настил, в’язали, будували кухні та облаштовували все необхідне для проведення ночі в гармонії з природою.

Їжу теж довелося здобувати, представники з кожної команди визначаючи напрямок за азимутами бігали в пошуках вечері. За їх словами, це було досить несподівано, але додавало ентузіазму. Зготувавши вечерю, команди зібрались біля теплої ватри і поспівавши пісень під гітару вмостились в своїх шелестах в надії на суху ніч.


День 6, 25 червня

Новий день знову тішить учасників хорошою погодою. Сьогодні усі вони мали змогу прослухати гутірки по астрономії, лідерству, а також приступили до здавання «Одного пера».

Цей день також став особливим, адже на таборі запрацював душ. Щасливі від того, що нарешті стали чистими, учасники повечеряли та в очікуванні веселої ватри захопили свої співаники та ліхтарики. Навколосвітня ватра справді видалась дуже веселою, кожен гурток представляв традиції та культуру певного народу, а потім всі разом виконали пісню «Заспіваймо по…».

Також, після ватри таборовики відшукали сузір’я Великої та Малої ведмедиць та визначили сторони світу за Полярною зіркою. Сповнені емоцій після запальної ватри учасники заснули.


День 7, 26 червня

На сьомий день табору небо над головою вкрили густі хмари. Але проливний дощ все одно не завадив учасникам зібратись під тентами, щоб повправлятись у співах та підготуватись до дебат. Саме це і стало основною подією дня – дебати на тему «Хто гідний стати мером Самбора?». Між учасниками велась запекла боротьба, вони наводили безліч аргументів, проводили передвиборчу агітацію і шляхом голосування на виборах переміг Роман Керелюс.

Біля ватри таборовики знову наспівували знайомі мелодії та після молитви заснули, щоб набиратись нових сил.


День 8, 27 червня

На таборі знову світить сонце, яке радує усіх своїм теплом. Сьогоднішній день запам’ятався учасникам цікавим та пізнавальним інтелектуальним змагом, кожен почерпнув щось нове з гутірок. Цей день став особливим для юначок з к. ч. 32 ім. О. Кульчицької, адже у них відбулась Курінна Рада. Попередньому проводу надали абсолюторій та почали обговорення нового складу.

Закінчивши Раду всі таборовики повечеряли, щоб мати сил співати в караоке. «Караоке на Левурді», саме таку назву мала ватра в той день. Судді вибрали кращих з кращих, хоч як і важко це не було. Ватра закінчилась спільною піснею від усіх учасників, які по молитві зручно вляглись у наметах.

День 9, 28 червня

Суботній день таборовики зустріли з усмішкою. Вони з захопленням слухали гутірки від наших інструкторів, активно здавали точки 1 та 2 проб. Найбільше цього дня всім запам’яталась теренова гра «Звірі», перемогу в якій здобув Юрій Поручник з найбільшою кількістю отриманих "життів".

Цього дня учасники активно займались спортом, грали у волейбол та футбол. Витративши на це багато енергії, вони з особливим апетитом взялись до вечері. Ватра в цей день була дуже запальною, ми грали багато ігор та набрались позитиву на всі наступні дні.


День 10, 29 червня

Неділя почалась чудово, з смачного сніданку, вивчення нових пісень, а також цікавих гутірок. Друга половина дня запам’яталась більшості учасників тим, що вони зустрілись з батьками і змогли показати їм де жили всі ці дні. Батьки в свою чергу заповнювали книгу відгуків і залишали там свої враження. Після відвідин пластуни пройшли вимарш до церкви, де помолились та повернулись назад на табір. Ми потроху наближаємось до завершення, але це не забирає в нас щасливих моментів.


День 11, 30 червня

Останній день на таборі сприяв учасникам, світило ясне сонечко і на небі не виднілась жодна хмаринка. Юнаки уважно занотовували все, чого могли навчитись в цей день.

Після обіду на усіх чекав сюрприз від проводу – опитник. Написавши його, учасники приступили до згортання табору і згодом мали можливість виконати вимоги для здобуття відзнаки фізичної вправності.

Прощальна ватра була найбільшою за весь табір, але ближче до вечору на небі скупчились хмари і дощ не дав учасникам закінчити ватру. Та ми не розгубились, перемістившись під тенти, учасники дізнались своїх таємних друзів, подякували одне одному за чудові дні на таборі та отримали останні листи.


День 12, 1 липня 

Дощ, що падав протягом усієї ночі не стих і до ранку. В екстремальних умовах учасники згортали табір, та холод і болото не дали нам впасти духом. Як би сумно не було прощатись з Левурдою, учасники були щасливі, що провели ці 11 днів в колі найріднішої та наймилішої кожному з нас станиці Самбір!

З місця подій інформує  Марта Рогач

День 1

   Офіційно
10.11.16 Звіт керівного (виконавчого) органу Пласту за 3 квартал своєї діяльності
09.11.16 Проект порядку денного позачергового Крайового Пластового З'їзду в м. Києві 26-27 листопада
04.10.16 Розпочинається зголошення на позачерговий Крайовий пластовий з'їзд у м. Києві (26-27 листопада)
Більше новин...
Новини [додати свою]
22.12.16 Свято Миколая 2016 у пташат станиці Івано-Франківськ [Загальне]
22.12.16 11-14 січня відбудеться «Школа Зимовго Мандрівництва 2017» [Вишколи]
22.12.16 Івано-Франківські пластуни завітали з Вифлеємським вогнем миру до учасників визвольних змагань [Загальне]
22.12.16 В Івано-Франківську відбулась благодійна «Майстерня святого Миколая» [Загальне]
22.12.16 Пластуни станиці Самбір відвідали з подарунками Самбірську дитячу лікарню і найстаршого пластуна станиці [Загальне]
22.12.16 Новацтво станиці Івано-Франківськ назбирало мішок добра святого Миколая – смаколики для воїнів АТО [Загальне]
20.12.16 17 грудня у Дрогобичі відбулися Андріївські вечорниці [Загальне]
19.12.16 25 грудня у Львові відбудеться інтелектуальний змаг "Думай 2016" [Вишколи]
16.12.16 Пластуни другий рік поспіль передали Президенту України Петру Порошенку Вифлеємський Вогонь Миру [Загальне]
16.12.16 Міжстаничний лещатарський табір "Фест - 2017" відбудеться 19-22 січня 2017 року на Закарпатті [Загальне]
16.12.16 10 грудня чернівецькі пластуни провели Андріївські вечорниці [Загальне]
16.12.16 Шукаємо активне та талановите юнацтво для участі у ЮМПЗ 2017 року у Німеччині [Загальне]
15.12.16 3 грудня в Житомирі відбулась Етнозустріч “Полісся України в межиріччі Ужа та Тетерева” [Загальне]
15.12.16 Визначили переможців Всеукраїнської військової спартакіади "Експльозія 2016" [Загальне]
12.12.16 Міжкрайовий "Лещатарський табір 2017" відбудеться 8-15 квітня в Австрії [Загальне]
12.12.16 У Мукачеві відбулись новацькі Андріївські вечорниці [Загальне]
12.12.16 Пластуни станиці Красне організували «Галицькі вечорниці» [Загальне]
11.12.16 3-4 грудня курінь ч. 22 ім. М. Підгірянки відсвяткував своє 22-річчя! [Загальне]
09.12.16 Вифлеємський Вогонь Миру цьогоріч прибуде до України вже 17 грудня 2016 року! [Загальне]
09.12.16 Пластуни м. Калинівка взяли участь в духовних зібраннях «Любов і відповідальність» [Загальне]
Більше новин...
Пласт в ЗМІ
01.08.16 "Пластовий табір це комп’ютерна гра, але в реальності", - Голова КПР України під час ефіру на "Громадське радіо"
30.07.16 Чорноморський ВІСНИК про збір скаутів "Чорне море 2016"
18.03.16 "ВЕЛИКА ГРА" ДЛЯ ПАТРІОТА" - стаття про Пласт в офіційному виданні МОН "Освіта України"
03.02.16 Пластун Максим Грищук про події в ДАПі в програмі "Останній форпост Донецького аеропорту"
22.12.15 Відеосюжет hromadske.tv про пластуна, дитячого психіатра лікарні Maudsley (Лондон, Великобританія)
Більше новин...
Суспільні новини
05.12.16 Другий Всеукраїнський діалог «Principium» відбудеться 8-10 грудня у Львові
05.12.16 Запрошуємо на зимовий табір "Різдвяна подорож-2017"
05.12.16 Благодійний туристичний фестиваль "Travel Fest" відбудеться у Львові 10 грудня
14.07.16 Запрошуємо до ознайомчого табору «ВЕЛИКА ГРА 2016» на узбережжі Чорного моря
31.05.16 Табори 2016 року для активної молоді з громади, організовані Пластом, ФРІ та ЛОФ
Більше новин...