Українська English Deutsch Polska Русский

У Львові в рамках Відкриття пластового року збудували Пластове містечко

23.09.2014
Автор: Максим Бадік

21 вересня вже вкотре Львівські пластуни зібрались у центрі міста Лева, аби відкрити новий Пластовий рік. Кодло Молодої Фамілії 3 куреня УСП “Лісові Чорти” зібрали команду та організували для пластунів, львів’ян та всіх бажаючих Пластове містечко, приурочене до цього заходу.

Програма акції розпочалась о 9:00 з традиційної Станичної Літургії в гарнізонному храмі св. Петра і Павла. Було надзвичайно приємно бачити так багато львівських пластунів в чистих, охайних одностроях, що таки встигли відіпратись після літніх таборів. Воно й не дивно, адже, як зауважила прес-секретар ВПР ст.пл. Ксеня Мединська, Верх: “Відкриття Пластового року - це два свята одночасно. З одного боку, ми дякуємо за успішне таборове літо та зустрічаємо друзів. З іншого - маємо початок нового плідного року, аби щодня ставати кращими для нашого суспільства.”

Після спільної молитви пластуни під погляди сотень жителів та гостей міста вирушили на площу Ринок - там, за програмою, повинно відбуватись відкриття. У повітрі майоріли знамена, лунали пісні, відчувався пластовий дух. Рівно в 11:00 розпочався церемоніал Відкриття Пластового Року. Серед присутніх можна було побачити пластунів з інших міст та містечок України, а також кілька представників української діаспори, зокрема пластунів з Бельгії, США. 

Важливою подією під час церемоніалу став виступ міського голови Львова Андрія Івановича Садового. «Цей рік особливий. Радості багато нема. Ви знаєте, що проти України ведеться війна. Багато наших українців загинуло. Тому ви повинні знати просту істину: сьогодні у війнах виграє не тільки зброя, сьогодні у війнах виграє інтелект. Тому дуже важливо, щоб ви вчились, щоб ставали мудрішими. Причиною біди, яка є в Україні, була відсутність єдності. Важливо, щоб будучи в Пласті, будучи у своїх сім’ях, родинах, ви завжди були єдині, щоб вчились бути разом, не так, як політики, а так, як європейці. Бути разом, працювати разом. Треба, щоб ви скоріше ставали дорослими, мужніли, брали владу в свої руки і керували Україною. Бо ви мудрі, талановиті, ви – ті люди, які зроблять Україну успішною і процвітаючою» - наголосив мер міста. Голова Львівського осередку Пласту Христина Бліновська вручила міському голові подяку за допомогу в реалізації Пластового центру.

Впродовж години урочистостей відбулась ще низка подій: новацькі сестрички перевели рій Сонячні Зозульки на новий пластовий ступінь - “Красне орля”, юначки з куреня ч. 2 ім. Олени Степанів склали Пластову Присягу, юнаків та юначок, що заслужили вирізнення з-поміж інших, нагородили ІІ відзначенням УПЮ.

Після завершення церемоніалу учасники акції рушили до західного боку Ратуші. Там львівські пластуни перейняли всеукраїнський флешмоб та своїми тілами склали слово “МИР”, що було зазнято з самої вежі міськради.

Далі кожен пластун, львів’янин чи гість міста зміг насолодитись перебуванням на справжньому Пластовому містечку. Дійство розпочиналось о 12:00 в сквері біля Львівської обласної державної адміністрації. Організатори підготували чимало активітетів для пластунів і не тільки. Відкривав ж захід акція “Дивогонка” - десятки малюків від 2 до 6 років мали змогу продемонструвати свої здібності їзди на велосипедах, велобігах та гуляйногах, а також гарно провести час. Переможці були нагороджені медалями на почесному п’єдесталі.

За цілий день Пластове Містечко відвідало чимало людей - від малого до великого - всі активно брали участь в активітетах, які вздовж усього скверу вабили око перехожих та журналістів. Серед активітетів були: спортивні змагання, мистецька та медична точка, пластова кухня (в жодному ресторані світу не знайдете такої) , балансування на слеклайні, радіоточка (передавання інформації стосовно активітетів, можливість замовляти пісні для друзів і знайомих), настільні ігри, пластова крамничка, кінозал, точка конструкторського дитячого центру “Винахідник”, різноманітні майстер-класи, зокрема плетіння синьо-жовтих браслетів виживання, що виготовляються з надміцної мотузки та можуть бути використані в екстрених ситуаціях. Такі браслети вже мають Святійший Патріарх Філарет, мер міста Андрій Садовий та Mustang Wanted. Виручені кошти за продаж браслетів будуть використані на підтримку дітей українських вояків та Героїв Небесної Сотні. Також юнацтво мало змогу виступити на імпровізованій сцені з представленням літніх таборів, які вони відвідали. Кожен виступ - щось нове і неповторне, що однозначно когось захопило та навіяло бажання поїхати наступного літа на табір.

Під час Пластового містечка відбулась презентація книжки про пластові таборові пригоди "Золота серединка". Авторки - пластунки Оксана Яблонська (написала книжечку) та Ліда Чир (намалювала ілюстрації). Для дітей та їх батьків, і для всіх, хто любить хорошу книжку.

Завершилось дійство традиційними пластовими співами. Львівська погода також традиційно варіювала, то накрапаючи дощем, то пронизуючи тіло холодним повітрям. Тому з 19:00 по 21:00 співи проводились на місці кінозалу під великим тентом. Пластуни та друзі могли поспівати від душі під супровід синтезатора, гітари та дарбуки.

Дійство завершилось виключно з позитивними емоціями, всі повернулись додому змучені, проте радісні, що новий Пластовий рік відкрити вдалось, зробивши його святом і для тих, хто пробув з нами той час. "В непростий для нашої держави час, вся українська молодь має демонструвати консолідованість, спільний напрям думок та праці. Українці мають побачити, що молодь думає та працює в одному руслі — сприяння добробуту українського народу та держави. Тому Відкриття пластового року по всіх великих містах України демонструє пластову готовність до виконання Пластової присяги, найвищих та святих для кожного молодого українця обов'язків — добре навчатися, а за потреби і застосовувати свої вміння на практиці. Відкриття пластового року означає не лише певний часовий цикл, а слугує кожночасним новим етапом в спільній Мандрівці до Великої мети. Це свято пластового духу та праці." - Так ознаменував проведену акцію бунчужний Відкриття пластового року ст. пл. скоб Тарас Іщик, ЛЧ.

Дякуємо всім Вам за те, що долучились до акції. Окремо провід Відкриття пластового Року висловлює подяку:

  • ТОВ "Кондитерська фабрика "Ярич" за смачну та яскраву підтримку таборового літа;
  • Управлінню молоді, сім’ї та спорту Департаменту внутрішньої політики Львівської міської ради за постійну підтримку у роботі львівського осередку Пласту та його ініціатив.

Чекаємо на Вас наступного року!

Більше фото можете побачити тут.


   Офіційно
10.11.16 Звіт керівного (виконавчого) органу Пласту за 3 квартал своєї діяльності
09.11.16 Проект порядку денного позачергового Крайового Пластового З'їзду в м. Києві 26-27 листопада
04.10.16 Розпочинається зголошення на позачерговий Крайовий пластовий з'їзд у м. Києві (26-27 листопада)
Більше новин...
Новини [додати свою]
22.12.16 Свято Миколая 2016 у пташат станиці Івано-Франківськ [Загальне]
22.12.16 11-14 січня відбудеться «Школа Зимовго Мандрівництва 2017» [Вишколи]
22.12.16 Івано-Франківські пластуни завітали з Вифлеємським вогнем миру до учасників визвольних змагань [Загальне]
22.12.16 В Івано-Франківську відбулась благодійна «Майстерня святого Миколая» [Загальне]
22.12.16 Пластуни станиці Самбір відвідали з подарунками Самбірську дитячу лікарню і найстаршого пластуна станиці [Загальне]
22.12.16 Новацтво станиці Івано-Франківськ назбирало мішок добра святого Миколая – смаколики для воїнів АТО [Загальне]
20.12.16 17 грудня у Дрогобичі відбулися Андріївські вечорниці [Загальне]
19.12.16 25 грудня у Львові відбудеться інтелектуальний змаг "Думай 2016" [Вишколи]
16.12.16 Пластуни другий рік поспіль передали Президенту України Петру Порошенку Вифлеємський Вогонь Миру [Загальне]
16.12.16 Міжстаничний лещатарський табір "Фест - 2017" відбудеться 19-22 січня 2017 року на Закарпатті [Загальне]
16.12.16 10 грудня чернівецькі пластуни провели Андріївські вечорниці [Загальне]
16.12.16 Шукаємо активне та талановите юнацтво для участі у ЮМПЗ 2017 року у Німеччині [Загальне]
15.12.16 3 грудня в Житомирі відбулась Етнозустріч “Полісся України в межиріччі Ужа та Тетерева” [Загальне]
15.12.16 Визначили переможців Всеукраїнської військової спартакіади "Експльозія 2016" [Загальне]
12.12.16 Міжкрайовий "Лещатарський табір 2017" відбудеться 8-15 квітня в Австрії [Загальне]
12.12.16 У Мукачеві відбулись новацькі Андріївські вечорниці [Загальне]
12.12.16 Пластуни станиці Красне організували «Галицькі вечорниці» [Загальне]
11.12.16 3-4 грудня курінь ч. 22 ім. М. Підгірянки відсвяткував своє 22-річчя! [Загальне]
09.12.16 Вифлеємський Вогонь Миру цьогоріч прибуде до України вже 17 грудня 2016 року! [Загальне]
09.12.16 Пластуни м. Калинівка взяли участь в духовних зібраннях «Любов і відповідальність» [Загальне]
Більше новин...
Пласт в ЗМІ
01.08.16 "Пластовий табір це комп’ютерна гра, але в реальності", - Голова КПР України під час ефіру на "Громадське радіо"
30.07.16 Чорноморський ВІСНИК про збір скаутів "Чорне море 2016"
18.03.16 "ВЕЛИКА ГРА" ДЛЯ ПАТРІОТА" - стаття про Пласт в офіційному виданні МОН "Освіта України"
03.02.16 Пластун Максим Грищук про події в ДАПі в програмі "Останній форпост Донецького аеропорту"
22.12.15 Відеосюжет hromadske.tv про пластуна, дитячого психіатра лікарні Maudsley (Лондон, Великобританія)
Більше новин...
Суспільні новини
05.12.16 Другий Всеукраїнський діалог «Principium» відбудеться 8-10 грудня у Львові
05.12.16 Запрошуємо на зимовий табір "Різдвяна подорож-2017"
05.12.16 Благодійний туристичний фестиваль "Travel Fest" відбудеться у Львові 10 грудня
14.07.16 Запрошуємо до ознайомчого табору «ВЕЛИКА ГРА 2016» на узбережжі Чорного моря
31.05.16 Табори 2016 року для активної молоді з громади, організовані Пластом, ФРІ та ЛОФ
Більше новин...