1 грудня Етнореферентура провела вечірнє чаювання під колискові

09.12.2016
Автор: Марічка Баглай

Люляй же мі, люляй, кед мі маш люляти,
Бо я не мам коли тебе колисати.
(уривок колисанки з Лемківщини)

Починаючи з весни 2014 р. курінь УСП ч. 32 «Степові Відьми», який є основною Референтури Етнопластування, проводить для наймолодших пластунів та їхніх батьків «Люлі-люлі» – семінар з вивчення українських колискових. Вже випробували дуже багато способів та засобів вивчення колисанок: збиралися і вивчали самостійно, запрошували музичні гурти, заколисували одні одних.  

Цього року ми розширили свої горизонти. Заручилися підтримкою Громадського об’єднання «Вирій» та спільно розпочали різдвяно-новорічний цикл свят, провели «Люлі-люлі: чаювання під колискові». Прослухали цікавий екскурс у світ колискових від Ірини Довгалюк, кандидатки мистецтвознавства, доцентки кафедри української фольклористики ім. Академіка Філарета Колесси ЛНУ ім. Івана Франка. Колисалися, співаючи разом із тернопільською гостею Оксаною Вовчак, поціновувачкою фольклору та викладачкою бандури у Звенигородській музичній школі. Вивчили чимало українських колискових, зокрема з Лемківщини, Бойківщини та Поділля.

Висловлюємо щиру подяку лекторкам, що поділилися знаннями, Першій Львівській Медіатеці, що люб’язно надали приміщення та усім-усім хто розділив з нами горнятко чаю і творив теплу атмосферу вечора. До наступних зустрічей!


   
Домашня » » 1 грудня Етнореферентура провела вечірнє чаювання під колискові
Оригінал: http://www.plast.org.ua/news/